kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#1] SCANdal i MOS 3.14
Moje pierwsze odpalenie SCANdala na MorphOS 3.14.
Program ładnie się odpala i ładnie łączy ze skanerem, ale po kliknięciu "Scan" i dłuższj chwili czekania dostaję komunikat: "Communication error". I tyle. Program się nie zawiesza.
Mój skaner to Epson Perfection 1240U i używam Epson2.device v. 1.4 (02.10.2014)

Jakieś pomysły?
[#2] Re: SCANdal i MOS 3.14

@R-Tea, post #1

Jeśli masz trochę czasu to zrób proszę testy czy działa na poprzednich MorphOSach (3.10 w dół), albo na tym MorphOsie co masz tylko z kombinacją stary Scandal i stary epson2.device. Coś się poszło paść w międzyczasie i teraz nieraz wywala ten błąd.
Miałem tak samo i próbowałem dojsc do tego co sie wywala, ale potem mój skaner automagicznie zaczął działać ok.
[#3] Re: SCANdal i MOS 3.14

@R-Tea, post #1

Na dniach będzie poprawka, jak potrzebujesz na szybko to mogę gdzieś wystawić.
[#4] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #3

Bardzo proszę na ...

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 21:30:40 przez R-Tea
[wyróżniony] [#5] Re: SCANdal i MOS 3.14

@R-Tea, post #4

poszlo
[#6] Re: SCANdal i MOS 3.14

@R-Tea, post #4

Właściciele spam baz lubią to!
[#7] Re: SCANdal i MOS 3.14

@Orintroper, post #6

[#8] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #3

Drugi problem, czyli blokowanie Poseidona przy rozłączeniu skanera w trakcie pracy takze zostal naprawiony, na dniach będzie poprawka.
[#9] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #8

Witam .

Mam pytanko .

Kiedy mozna się spodziewać drukowania z poziomu także Turboprinta ?

Mam Epsona ET L3160 niedawno kupiłem sobie na gwiazdkę specjalnie pod Mosa ale drukuję tylko pod VPDF .

A kiedy będę mógł drukować z innych programów ?
[#10] Re: SCANdal i MOS 3.14

@Piotr Myszkowski, post #9

Z poziomu Turboprinta to pewnie nigdy, natomiast w 3.16 jest szansa, że dodam wrapper do printer.device i Turboprint nie bedzie potrzebny dla drukarek obslugiwanych przez moj system.
[#11] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #10

ok. dzięki za info . Czyli jest szansa że będę mógł wydrukowć zwykły tekst z poziomu edytora tekstu nie robiąc konwersji do PDFu . szeroki uśmiechOK
[#12] Re: SCANdal i MOS 3.14

@Piotr Myszkowski, post #11

teraz też możesz, w FlowStudio->Print, Postscript Output: ustaw PRINTER:
[#13] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #12

niestety lipa , jak podam PRINTER to niema żadnej reakcji Ale jak ODPTASZKUJĘ poscript TO drukarka ładnie reaguje i pobiera kartkę ALE nic nie drukuje , wysuwa pustą kartkę Tak jakby nie poszedł tekst do drukarki . A SCETCH z kolei po wczytaniu obrazka i po wybraniu opcji print z menu > zamraża system na amen i muszę recznie resetować komputer .

mój konfig ; PB 5.8 15 cali 1.67 gh system 3.15 drukarka wielofunkcyjna EPSON ET EkoTank L3160 a sterownik do tej drukarki znalazłem w katalogu Data z tym że sterownik to L3150 Series ale pod Linuksem Debian na ACERze też zainstalował ten sterownik L3150 i ładnie śmiga .

Prubowałem też ze SCANDALEM ale nie wykrywa urządzenia , w ścieżce podałem epson2.device UNIT 0 i zapisałem ustawienia ale wypluwa że nie może OTWORZYĆ epson2.device CO DZIWNE bo podałem całą ścieżkę z recwestera .

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 20:31:19 przez Piotr Myszkowski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 20:38:55 przez Piotr Myszkowski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 20:41:39 przez Piotr Myszkowski
[#14] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #8

Scanners_update.lha

Zachęcam do zainstalowania, szczegolnie na Applach. Wymagany 3.15.
[#15] Re: SCANdal i MOS 3.14

@michal_zukowski, post #5

Zapomniałem.
Poprawiony Epson2.device działa na MorphOS 3.10
Dzięki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem