[#1] Iris/Wayfarer i drukowanie
Czy udało się komuś wydrukować coś z Iris lub Wayfarera na drukarce? W ostatnim newsie jest informacja o dodaniu opcji wydruku i rzeczywiście jest interfejs, gdzie można wybrać drukarkę ale w moim przypadku (dwie maszyny z morphosem) drukowanie działa tylko do pliku PDF (po wybraniu drukarki "PDF"). Gdy wybieram drukarkę Epson (nowy system drukowania), która normalnie drukuje z programu VPDF to żaden wydruk nie wychodzi i nie ma żadnego komunikatu błędu. A Wam udało się coś wydrukować na papierze?
[#2] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@Bohun, post #1

Witaj. Coś jest znów skopane w systemie.

Mi w MorphOS 3.14 drukowanie działało bardzo ładnie przy Wayfarer i z nową drukarką. A teraz w wersji 3.15 jest lipa. Nic nie działa.
[#3] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@gilban, post #2

jak możecie to ustawcie, żeby nie drukowało do usbpar: czy też netpar: tylko do pliku ram:nazwa_pliku i potem zróbcie copy ram:nazwa_pliku netpar: i powiedzcie czy działa
[#4] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@michal_zukowski, post #3

Pliki, które się w ten sposób tworzą są puste (wydruk z Iris i Wayfarer)
Analogicznie wykonany wydruk do pliku z VPDF daje prawidłowy plik oraz komenda copy plik netpar: daje prawidłowy wydruk.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 13:29:39 przez Bohun
[#5] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@michal_zukowski, post #3

Ja po wydrukowaniu do RAM: dostaję plik o wielkości 3.1 MB.

Jednak gdy dam polecenie:

z Ambient Shell: copy ram:nazwa_pliku netpar: to wyskakuje okno copy i prosi o umieszczenie nośnika netpar w dowolnym napędzie.

Program VPDF drukuje bardzo ładnie, ale z wykorzystaniem starych sterowników.
APDF nie umie nic wydrukować.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 18:00:41 przez gilban
[#6] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@gilban, post #5

Ja po wydrukowaniu do RAM: dostaję plik o wielkości 3.1 MB.

a to dziwne, że mamy inne wyniki tej samej operacji
prosi o umieszczenie nośnika netpar w dowolnym napędzie.

ale masz skonfigurowany netpar do druku w sieci?
[#7] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@Bohun, post #6

ale masz skonfigurowany netpar do druku w sieci?


Tak. W Hostname or IP: mam wpisany adres IP drukarki: 192.168.1.72

Protocol: Direct

Port 9100.

Coś jeszcze mam gdzieś ustawić?

I ten plik o wielkości 3,1 MB otrzymałem po podmianie w ustawieniach nowej drukarki, w polu Plik/urządzenie wyjściowe właśnie słowa netpar: na ram:nazwa_pliku.



Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 23:45:56 przez gilban
[#8] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@Bohun, post #1

Nie z tej beczki , ale podobne: muszę kupić nowe urządzenie. Chcę kupić takie coś:
BROTHER DCP-T720DW
ale czy pójdzie również z mosem?
[#9] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@Pero, post #8

Z atramentówek to tylko nowe epsony w większości działają.
[#10] Re: Iris/Wayfarer i drukowanie

@michal_zukowski, post #9

A jak z jakością Epsonów? Potrzebuję z automatycznym duplexem. Możesz coś polecić? Czy po prostu "brać"?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem