[#1] FlowStudio i trywialne problemy
Wstep. Kupiłem MacMini , zainstalowałem Morphosa oraz dodatkowy pakiet -The Chrysalis. Odkryłem edytor FlowStudio.Postanowiłem napisać coś w C z ksiązki "Język Ansci C"
Pierwsze programy szły ok ale niestety ten ponizej( i jemu podobne) nie chce sie uruchomic - po jak mi sie wydaje po poprawnej kompilacji.
### Rozpoczęto budowanie ###
### Zmieniono aktualny katalog na:
System:Applications/FlowStudio/moje
make: Entering directory '/System/Applications/FlowStudio/moje'
make: Leaving directory '/System/Applications/FlowStudio/moje'
### Zakończono budowanie ### .

FS kończy błedem 10 lub czasem 20 gdy chcę uruchomić.

System:Applications/FlowStudio/moje/test: Nieznane polecenie
System:Applications/FlowStudio/moje/test zakończył się błędem 10


#include<stdio.h>
main()
{
int c;
c=getchar();
while(c!=EOF){
putchar(c);
c=getchar();
}
}

Podobny program ze szkółki  PPA też sie nie działa po skompilowaniu.Za to ten kod działa w kompilatorze online poprawnie kopjuje znaki jak należy.Moze mała sugestia?
[#2] Re: FlowStudio i trywialne problemy

@Jupiler, post #1

FlowStudio przychodzi z systemem. Jest w katalogu system:applications.
Z tego co widze to binarka nie zostala zbudowana: "System:Applications/FlowStudio/moje/test: Nieznane polecenie"
Teraz czemu... rozumiem ze jak wejdziesz do katalogu z plikiem i wpiszesz "make" plik test jest generowany?
[#3] Re: FlowStudio i trywialne problemy

@Jupiler, post #1

Skrucony kurs obslugi:
1. Odpalasz FlowStudio
2. Wybierasz z menu Programowanie->Nowy Projekt
2a. Podajesz nazwe, pozniej potwierdzasz: Stworz
2b. Podajesz sciezke dostepu. Byle nie do RAM:. Jest jakis bug we FS (byc moze poprawili, jeszcze niesprawdzilem)
3. Z prawej strony rozwijasz drzewko
3a. Na polu "Pliki z kodem zrodlowym" klikasz prawym i dajesz "Nowy Plik".
3b. Podajesz nazwe pliku pod jakim bedziesz zapisywal zrodlo.
4. W nowej karcie ktora sie otworzy wpisujesz swoj kod
5. Klikasz na Mloteczek w menu.
5a. Jesli sa bledy kompilacji to poprawiasz. Wroc do punkt 5.
6. Odpalasz execa o nazwie jaka nadales projektowi z katalogu gdzie zapisales projekt.
7. Enjoy :)

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 23:06:21 przez Phibrizzo
[#4] Re: FlowStudio i trywialne problemy

@Phibrizzo, post #3

Ok.Dzieki za info ale procedurę tworzenia projektu poznałem wczesniej.Problem jest u mnie z uruchamianiem plikow wykonywalny w FlowStudio zwiazanych z kopiowaniem znaków(getchar,putchar).Gdy odpalam ten sam kod w NewCli to działa poprawnie.Dziwne bo inne proste programy kompiluja sie i uruchamiają sie w F.Studio bez zarzutu.
[#5] Re: FlowStudio i trywialne problemy

@Jupiler, post #4

Sprawdź to, co napisal Stefkos wyżej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem