kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?
Witam i mam pytanie czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

Chodzi o to że kiedyś, dawno temu - pod koniec lat 90tych napisałem pracę magisterską w na Amidze 1200 z 68040 na pokładzie w PageStream 3.5.X. I chciał bym te dane przenieść do jakiegoś bardziej zjadliwego formatu. Wersja demo pod Windows umożliwia eksport danych tylko do PDF. Czy jakaś dobra dusza by się znalazła żeby to wyeksportować do innego formatu, na dziś bardziej uniwersalnego, pozwalającego na edycję dokumentu?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 10:48:08 przez gilban
[#2] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #1

A nie możesz PDF przekonwertować na inny bardziej uniwersalny format ?
PDF też można edytować
[#3] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@Norbert, post #2

Można. Ale zapytać się chyba można. jak nikt nie ma to wtedy tak będę musiał zrobić. Ponieważ czcionka do pisania była użyta w standardzie Amiga PL to i tak na start będą krzaki. jeszcze w PDF to ogólnie będzie źle.
[#4] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #3

I to jest argument (amigapl).
Więc konwersja z pdf nie wchodzi w grę.

Ale czy mając Pagestream nie będzie problemu (amigapl) z zamianą na inny zjadliwy format?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 11:14:58 przez Norbert
[#5] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@Norbert, post #4

Będę musiał sobie później te krzaczki zamienić na normalne znaki. Word od M$ na to pozwala. LibreOffice Writer również. jest taka pozycja jak Znajdź i zamień.
[#6] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #1

Ja używam FreeOCR na Windows 10.
1) Wybierasz opcję otwórz pdf.
2) Zaznaczasz obszar (wciskasz klawisz myszki, przeciągasz i robi się taka ramka) do wczytania.
3) Wciskasz OCR i tam jest opcja jedna stronę (z tej korzystam) i wszystkie strony (tej nie sprawdzałem) i odczytuje dokument.
4) Ja mam wersję z 2015 roku, więc się nie przestrasz. Sprawdź czy cały dokument "odczyta" na raz, czy trzeba po kartce robić.
[wyróżniony] [#7] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #1

Nie mam, ale otwierałem dokumenty PageStreama z Amigi 1200 demem pod Windows i edytowałem oryginalne pliki projektu (krzaczki); potem taki wyeksportowany PDF jest bez zarzutu. Edycja PDF to już nie taki problem jak kiedyś. To jest format stratny, ale są programy które otwierają PDF do edycji i zapisują we własnym formacie; są też konwertery online.
[#8] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@adam_mierzwa, post #7

Dzięki wielkie. Tak trzeba będzie zrobić.
[#9] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #8

Ja mam. Ale zainstalowany pod Mosem, więc czcionki mam już w innym formacie.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 19:07:48 przez AS
[#10] Re: Czy ktoś z Was ma pełną wersję programu PageStream?

@gilban, post #8

Mam pełną wersję, ale nie mam pojęcia jak wyeksportować do zjadliwego formatu mając pl znaczki, szczególnie w apl. Coś tam mogę spróbować wieczorem, jak dalej potrzebujesz. Ale jakiś gwarancji za efekt nie daję, bo osobiście nigdy nie udało mi się tego przenieść w wystarczająco dobrym formacie. Jakby co, to pisz na maila kaczus na serwerze wp.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem