[#1] Synergy z serwerem na macOS
Czy używał ktoś może Synergy pod MorphOS-em (klient) z Synergy Pro z macOS jako serwerem? Ustawiłem ekran z tytułem klienta podanego na MorphOS-ie. Włączyłem serwer, nacisnąłem Start na MorphOS. Niestety nie działa. Czy można to jakoś zdebugować po stronie MorphOS-a? W logu serwera pod macOS nie widać by klient się łączył. Sieć działa na jednym jak i drugim komputerze. Portu nie zmieniałem. Jest domyślny 24800.
[#2] Re: Synergy z serwerem na macOS

@grxmrx, post #1

Odpowiem sam sobie. Problemu nie rozwiązałem, ale coś już ruszyło w logu serwera. Okazało się, że podałem zły adres serwera. Teraz nadal nie działa choć po stronie klienta pod MorphOS-em świeci się zielona lampka.

[2021-04-23T19:23:17] ERROR: tls error occurred (system call failure)
[2021-04-23T19:23:17] ERROR: failed to accept secure socket
[2021-04-23T19:23:17] WARNING: client connection may not be secure


Możliwe, że chodzi o to, że Synergy Pro ma szyfrowanie w odróżnieniu od zwykłej wersji i MorphOS-owy klient tego nie wspiera..., ale mogę się tylko domyślać.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:26:41 przez grxmrx
[#3] Re: Synergy z serwerem na macOS

@grxmrx, post #2

Ok, jak do gumowej kaczuszki. Sam ze sobą dyskutuje, ale inaczej bym siedział długo ;) Po wyłączeniu TLS Encryption w ustawieniach serwera działa.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 19:31:27 przez grxmrx
[#4] Re: Synergy z serwerem na macOS

@grxmrx, post #3

Jaca mowi, że powyżej 1.9.0 nie działa bo zmienili protokoly, więc ewentualnie musisz cofnąć wersję.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 21:13:49 przez michal_zukowski
[#5] Re: Synergy z serwerem na macOS

@michal_zukowski, post #4

Działa mi z najnowszą, tylko z wyłączonym szyfrowaniem.
[#6] Re: Synergy z serwerem na macOS

@grxmrx, post #5

Ale blad ktory miales ewidentnie wskazywal na nie akceptowaniu TLS
Prawdopodobnie wymaga 1.0 a ty uzywasz wyzszej wersji 1.1/1.2
TLS 1.0 ma liczne podatnosci i nie zaleca sie jego uzywania
[#7] Re: Synergy z serwerem na macOS

@grxmrx, post #1

Ciut pod "kątem prostym" do pytania, ale może hint pomoże.

Można spróbować forka Synergy: https://github.com/debauchee/barrier
Teoretycznie zgodny z wcześniejszym protokołem. Cały czas rozwijany jako Open Source
[#8] Re: Synergy z serwerem na macOS

@yatsek, post #7

Dzięki. Nie będę instalował nowych serwerów tylko pod MorphOS, którego włączam od święta. Wystarczy mi na ten moment wyłączanie szyfrowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem