[#1] Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.
Witam. Próbowałem zmienić sobie ikonki reprezentujace pliki "AmigaOS 68k Executable" oraz "MorphOS Executable" dokładając w katalogu Presets/DefIcons ikonki z identycznymi nazwami, tylko zamiast przerw wstawiłem myślniki, jednakże nie zadziałało to. Przeniesienie ikonek głębiej do katalogu Application, lub dopisanie na początku nazwy "x-" również nie pomaga. Generalnie w ustawieniach Ambient->MIME nie ma wogóle takiego typu plików, jest natomiast AmigaOS 68k Library. Czy jest wogóle możliwość zmiany def-ikonek dla plików wykonywalnych w MorphOS-ie? Pozdro.
[#2] Re: Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.

@Ponki1986, post #1

A próbowałeś umieścić ikonkę jako plik:

SYS:Prefs/Presets/Deficons/application/x-executable-amigaos-68k.info


[#3] Re: Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.

@recedent, post #2

Tak, do tego katalogu również wrzuciłem ikonki, ale nie pomogło. Może powinienem dopisać w nazwie, na początku "x-application-", lub zmienić jej typ na Tool, bo teraz po najechaniu kursorem ukazuje się chmurka z napisem Unknown.

Na marginesie można wyłączyć te chmurki, lub opóźnić ich pojawianie się?
[#4] Re: Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.

@Ponki1986, post #3

Ja zrobiłem tak: Wziąłem przykładową ikonkę znajdującą się już w tym katalogu i skopiowałem zmieniając nazwę właśnie na:

x-executable-amigaos-68k.info


i to zadziałało.

Co do "dymków pomocy" - pojawianie się standardowych "dymków" możesz opóźnić w ustawieniach MUI.
Natomiast w kwestii tych "Ambientowych", pojawiających się na ikonach... Nie jestem już taki pewien. Swego czasu były "hardkodowane" i nie dało się tego zmienić, ale to było w czasach 3.13 i nie jestem pewien czy nie zostało od tego czasu coś zmienione.
[#5] Re: Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.

@recedent, post #4

Dzięki, twój sposób działa. Niestety zmiana powiodła się tylko dla plików 68k, ponieważ wrzucenie również ikonki x-executable-morphos.info nie działa dla plików wykonywalnych MorphOSa.

Poprawka:
x-executable-morphos-ppc.info zadziałało

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 11:25:57 przez Ponki1986
[#6] Re: Zmiana def-ikonki dla plików wykonywalnych.

@Ponki1986, post #5

Wrzucenie do SYS:Prefs/Presets/Deficons/ ikonki def_tool.info zmienia domyślą ikonkę dla wszystkich nie rozpoznanych typów plików.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem