kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?
Witam i mam pytanie: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło? Nie można utworzyć nowego wpisu. Można tylko komentować już istniejące, które kiedyś tam były dodane.
[#2] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@gilban, post #1

Właśnie sprawdziłem. Forum jest. Może to tylko przerwa
techniczna.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 21:30:26 przez mmarcin2741
[#3] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@mmarcin2741, post #2

Forum jest. Ale spróbuj założyć nowy wątek. Powodzenia. Mnie się nie udało. Czyli taki jak te moje dwa przed chwilą.

Ja już w ubiegłym roku tam chciałem zadać pytanie i to samo - nie da się. Nawet nie ma nigdzie kontaktu e-mail do admina, żeby mu napisać o problemie. Czyli strona istnieje w tej chwili tylko sztuka, dla sztuki.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 21:44:03 przez gilban
[#4] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@gilban, post #3

Hmm, mi się udało założyć nowy wątek.
[#5] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@recedent, post #4

No to masz szczęście.

Ja po zalogowaniu na stronę i do forum mam tak:



Nie ma przycisku nowy. Na dole też nie ma. Jedynie jak kliknę w post choćby ten, co utworzyłeś mogę dodać odpowiedź.

A widać, że jestem zalogowany.

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 22:06:27 przez gilban
[wyróżniony] [#6] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@gilban, post #5

A jak wejdziesz w jakiś dział forum i przewiniesz na dół to masz taką tabelkę:



[#7] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@recedent, post #6

To jest. Dziękuję. Nie rozumiałem widać Ideologii tego forum. Większość for ma przycisk nowy na stronie a nie tabelkę. Dlatego tak to wyszło.
[#8] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@gilban, post #3

To jest trochę dziwne co piszesz, bo problemy ze strona są od niedawna (może parę tygodni). Odpisałem ci tam i dodam swój e-mail do "Współpraca z portalem". Raczej kontakt ze mną jest dobry, nikt nie narzekał.
[#9] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #8

Więc udało się post zamieścić. Dziękuję. To, że to Ty teraz jesteś adminem nie wiedziałem. Bo wcześniej ktoś inny był.

W każdym razie ze stroną jest coś nie tak, tak czy owak. W przeglądarce Chrome czy Firefox mam na dole taki wpis:

Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056
[#10] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@gilban, post #9

To forum jest realizowane przez wtyczkę bbPress i w ogóle jest dziwne, szablon WordPressa jest ręcznie szyty. Nie znam PHP żeby go zmodernizować, dostosowywać do nowych zmian we współczesnym internecie, nowych wersji wtyczek. Jak widzisz po tym co wkleiłeś strona jest na serwerze 'widelca'. Jak będzie miał czas i chęci to się tym zajmie, poza tym portal działa w miarę normalnie.
[#11] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #10

Ja próbowałem się z parę razy zarejestrować - niby wszystko ok ale nigdy nie otrzymałem maila potwierdzającego na żadną skrzynkę.
[#12] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@Jupiler, post #11

Jesteś dwukrotnie zarejestrowany jako Jupiler i Jupiler76, chyba że masz jeszcze jakieś inne. Spróbuj napisać tam jakiś post czy komentarz. Jeśli będzie problem z logowaniem to mi wyślij na priv swój e-mail to ci zresetuję hasło.
[#13] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #10

A jak swego czasu zmieniono na morphos.pl mój autorski silnik na Wordpressa, to był argument, że jest bardziej standardowy i kto inny będzie mógł kontynuować rozwój, bez potrzeby wgryzania się w nietypowe rozwiązanie. Teraz to mi już to Lotto, z góry zastrzegam.
1
[#14] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@Krashan, post #13

Niewątpliwie WordPress jest bardziej standardowy, a z perspektywy czasu możesz się tylko cieszyć, że nie musisz teraz doglądać czegoś dla kilku osób, które i tak wolą PPA.
Tam są jeszcze inne niuanse, np. 'pampers' zachował sobie domenę, czyli nawet "głupiego" SSL nie założę, bo nie mam dostępu do niej, nie wyczyszczę pamięci podręcznej Cloudflare itp., tak sobie mogę powalczyć jedynie w panelu WordPressa ewentualnie coś po FTP.
No ale, przynajmniej dzięki temu wątkowi wiadome jest, że jednak ktoś się tym zajmuje
1
[#15] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #14

Dlaczego ppa stanowi konkurencję i czy tak
powinno być?
[#16] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@mmarcin2741, post #15

Na morphos.pl zawsze był mniejszy ruch. Zawsze były dedykowane miejsca, dla węższego kręgu odbiorców, i zawsze na PPA siedzieli "wszyscy". Przecież własnie to robimy, komentujemy sytuację morphos.pl tutaj, a nie tam. Miałem nadzieję, że jak zrobię reaktywację, będą newsy itd., to przynajmniej część osób wróci, tak się nie stało.
Tutaj jest powiązany fanpage link.
[#17] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #16

Cenię sobie taki węższy krąg.
PPA jest ogólny, a Morphos.pl - chciałbym jako "specjalistyczny", i tak go obserwuję.
Fajnie byłoby gdyby newsy ze świata MOSa były tam tuż przed wejściem na ppa.

Podobał mi się silnik Krashana. Wordpress ma te niezagospodarowane przestrzenie...

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 09:28:08 przez Skotos
[#18] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@Skotos, post #17

Odkopię wątek, bo mam po wejściu na morphos.pl, takie coś:




2 dni temu logowałem się bez problemu, dzisiaj za szybko kliknąłem na logowanie, zanim automatycznie uzupełniły się pola z loginem i hasłem, dostałem warninga że puste pola, a przy kolejnym podejściu taki zonk :(
[#19] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@karolb, post #18

Ło Panie, teraz to już jeszcze bardziej crazy :)




edit-----
i podlinkowany napis "kontakt", prowadzi do: https://www.mydevil.net/kontakt.html

O co kaman?

edit2-----
z innej przeglądarki wyskakuje to samo, czyli coś po IP zablokowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 00:19:07 przez karolb
[#20] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@karolb, post #19

Strona cały czas działa, od strony panelu admina to miałeś udane logowanie i wylogowanie 16 godzin temu. Potem miałeś 4 nieudane logowania o 22:20. Nie jesteś blokowany.
[#21] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@adam_mierzwa, post #20

Dzięki za info, sprawdzę jak wrócę z pracy :)
[#22] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@karolb, post #21

No więc sprawa wygląda tak:

internet z UPC - mam zablokowany dostęp
internet z ORANGE - wchodzę bez problemu na morphos.pl

Znalazłem takie coś: https://www.mydevil.net/odblokuj.html.
Tylko pytanie - na którym serwerze jest strona morphos.pl? Bo muszę wybrać z listy.
[#23] Re: Czy forum na stronie morphos.pl to już zdechło?

@karolb, post #22

Na 24. Jak będą dalej problemy to na priv, bo to są już dane wrażliwe typu twoje IP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem