[#31] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@Dorian3d, post #30

Ja cały czas boję się, że będę musiał jeszcze żyć na tym świecie dłużej niż kilka lat.
2
[#32] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@MDW, post #31

1
[#33] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@recedent, post #18

Ciekawostka przyrodnicza.
driver z MOS 3.11 jest lepszy ?

https://morph.zone/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=13202&forum=53
[#34] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@Kwiatki, post #33

Myślisz, że ten tajemniczy "white" z MorphZone to nasz Tytus?
[#35] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@recedent, post #34

ciiiiii - możliw

chociaż czy Tytus ma też macamini ?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 08:31:39 przez Kwiatki
[#36] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@MDW, post #23

Super że się udało, tym bardziej że mieliście takie problemy przed i trochę to wszystko zajęło. Jak ktoś nie jest po stronie nagrywania to pewnie sobie nie zdaje sprawy jaką walkę sprzętową musieliście odbyć:) A i tak punktualnie o 18:00 wystartowaliście. Jak dla mnie to efekt końcowy tego co było widać (i słychać) był jak najbardziej w porządku, obraz ostry, dźwięk idealnie (również w czasie puszczania demek był dobry balans między tym co leci z komputera a komentarzem).

Jeśli chodzi o samego streama, to muszę z przyjemnością napisać, że dawno już nie byłem tak pochłonięty tym co oglądam, także pełen szacun, bo przykuliście moją uwagę na pełne dwie godziny. Nie było mowy o tym żebym się nudził, czy robił w tym czasie coś innego (może tylko poza próbą odpalenia w tym samym czasie tych samych demek u siebie :) Generalnie świetnie się was słuchało, dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy o ulubionym systemie, o jego początkach oraz samych twórcach. A wszystko opowiadane z pasją, na luzie i z humorem , oraz oczywiście odpowiednim dystansem. A gdyby Tytus nie zdradził, to nawet nie wiedziałbym że masz przygotowany scenariusz w telefonie, także wyrazy uznania bo świadczy to o fajnym podejściu do tematu. No i nie było ANI JEDNEJ zwiechy :) Gratuluję świetnej prezentacji i ja osobiście czekam na więcej, pozdrawiam!
1
[#37] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@luk, post #36

Wyszło świetnie, co prawda nie mogłem obejrzeć całości na żywo (mały szkrab w domu), ale wrócę do tematu na YT. Wielkie dzięki dla Tytusa i oczywiście MDW OK

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 14:25:03 przez Jacques
1
[#38] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@luk, post #36

Dziękuję bardzo. Ja mam wrażenie, że był straszny chaos i nie udało się pokazać tego tak jak sobie wymyśliliśmy. Zapadła decyzja, że będziemy gadać w trakcie dem, bo bardziej chodziło o pogadanie sobie, pośmianie się, powspominanie niż oglądanie tych produkcji. Tym bardziej, że nie udało się tak przygotować wszystkiego żeby obraz nie był obcięty. Nie było pomysłu co z tym zrobić.

A co do wieszania się MorphOSa to faktycznie dopiero gdy ktoś o tym wspomniał na czacie to zorientowałem się, że nie było żadnej zwiechy. Nie byłoby to nic dziwnego gdybym używał tego co zwykle sobie używam. Ale po demoscenowych produkcjach spodziewałbym się restartów po każdej produkcji. No ale ten skromny zestaw dem działających pod MorphOS to produkcje działające pod systemem. Każde demo działa w multitaskingu, w trakcie oglądania można przełączyć się na inne ekrany. Są więc napisane mniej lub bardziej ale z poszanowaniem zasad AmigaOS (czyli i MorphOS). Na sprzętach nieco szybszych niż najstarsze Amigi można sobie już na to pozwolić, a co dopiero na G3/G4.

Tytus to bardzo gościnny człowiek i możliwe, że kiedyś jeszcze coś zrobimy (jeżeli będzie zapotrzebowanie na takie luźniejsze odcinki dotyczące tego strasznie dziwnego rozwiązania jakim jest MorphOS). Tylko jeżeli to mają być dema to niestety ten obraz będzie obcięty. Gdyby każde demo pozwalało wybrać ekran na którym się uruchamia to nie byłoby problemu. A tak to nawet jeżeli system przełączę na streamowane 1920x1080 to i tak większość dem wybierze sobie jakiś bardziej pasujący tryb i poleci na monitorze PowerBooka.

Ja miałem też pomysł żeby kiedyś spróbować podjąć się wyjaśnić po co w ogóle są te dziwadła typu: MorphOS, AmigaOS4, AROS. Kto ich potrzebuje, kiedy i dlaczego powstały, czym i dlaczego różnią się od typowego wizerunku A500 z dyskietkami podłączonego do TV i joysticka (nie umniejszając wagi takiego kultowego zestawu). Nie chcę przekonywać, że to jest lepsze czy gorsze. Po prostu chciałbym wytłumaczyć to zjawisko, bo kręcąc się po świecie retro (nie tylko amigowym) widzę, to jest zupełnie niezrozumiałe zjawisko. Ale to wymagałoby przygotowania swego rodzaju prezentacji. I nie wiem czy to pasuje do kanału PixelRetroShop. Może gdyby przeplatać to czymś rozrywkowym... Taka edukacja przez zabawę. szeroki uśmiech
4
[#39] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@MDW, post #38

Wyszlo fajnie, dziekuje.
1
[#40] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@MDW, post #38

MDW, czekamy na kolejne streamy, oczywiście z Tobą w roli głównej
Ty to masz łeb, dobry pomysł z tym wyjaśnieniem dziwadeł😀.
Dzięki, że Ci się chciało i proszę o więcej!😀
1
[#41] Re: MorphOS w PixelRetroShop

@MDW, post #38

Ja miałem też pomysł żeby kiedyś spróbować podjąć się wyjaśnić po co w ogóle są te dziwadła typu: MorphOS, AmigaOS4, AROS. Kto ich potrzebuje, kiedy i dlaczego powstały, czym i dlaczego różnią się od typowego wizerunku A500 z dyskietkami podłączonego do TV i joysticka (nie umniejszając wagi takiego kultowego zestawu). Nie chcę przekonywać, że to jest lepsze czy gorsze. Po prostu chciałbym wytłumaczyć to zjawisko, bo kręcąc się po świecie retro (nie tylko amigowym) widzę, to jest zupełnie niezrozumiałe zjawisko. Ale to wymagałoby przygotowania swego rodzaju prezentacji. I nie wiem czy to pasuje do kanału PixelRetroShop. Może gdyby przeplatać to czymś rozrywkowym... Taka edukacja przez zabawę.

Podoba mi się ten pomysł, brzmi ambitnie, co oczywiście nie znaczy że pokaz dem pod MorphOSem sam się zrobił :) Aż by się prosiło, żeby w takim materiale był też ktoś od AmigaOS4 i AROSa - wiem, że Tytus narzeka na brak gości ale może z tego podwórka nie próbował nikogo zapraszać? AmigaOS4/MorphOS czy AROS to może nie do końca retro, ale na kanale PixelRetroShop są też materiały które dzieją się na dzisiejszych maszynach i myślę że nie byłoby przeciwskazań do takiego tematu streama.

ps. tak zerkam na ilość wyświetleń streama o demach pod MorphOS i jest nieźle, w porównaniu do innych filmów i streamów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem