[#1] Homeworld - pliki video
hej

Zainstalowalem sobie ostatnio Homeworlda pod MOSem. Na tym systemie jeszcze w niego nie gralem :) Genialna gra i kawal dobrej roboty z portowaniem. Jedyne czego mi brakuje to filmiki. One naprawdę robia roznice. Link do przekonwertowanych filmow ktory podal Kiero w dokumentacji juz wygasl. Zastanawiam sie czy nie ma ktos z Was filmikow do Homeworlda ktore lyknie FFMpeg?
[#2] Re: Homeworld - pliki video

@habib, post #1

Zgadzam się - gra jest świetna. Sam mam ochotę do niej jeszcze raz wrócić.
Niestety, właśnie sprawdziłem - nie posiadam już tej gry, musiałem ją skasować żeby zrobić miejsce na inne rzeczy.
Poszukam jeszcze w backupach.
[#3] Re: Homeworld - pliki video

@habib, post #1

Hmmm... nie grałem, ale już mi się spodobał wasz opis. Coś ala Dune2 ?:)
[#4] Re: Homeworld - pliki video

@aMifan, post #3

To jest świetna strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach epickiej podróży przez głęboki kosmos. Wydobywasz zasoby, zarządzasz flotą i zaliczasz kolejne, zróżnicowane misje. Palce lizać!
[#5] Re: Homeworld - pliki video

@aMifan, post #3

Nie do końca, to coś więcej a za razem inaczej. Do tego co napisał Recedent dodam że to że skoro się się dzieje w kosmosie to wszystko jest w przestrzeni 3D. Znaczy to że np określając lokację docelową dla ruchu jednostki, poza określeniem miejsca w osi X i Y przytrzymując bodajże [SHIFT] określasz też w osi Y. W związku z tym że akcja jest w przestrzeni kosmicznej masz bazę w postaci statku-matki i nie budujesz budynków lecz specjalistyczne statki/stacje kosmiczne, np moduły naukowe, korwety do naprawy, korwety do przechwytywania/odzyskiwania, lotniskowce, itp. Postawiono też duży nacisk na naukę (wynalazki) i rozbudowę samej stacji. Żeby przyspieszyć badania naukowe możesz wybudować kilka modułów które się łączą w stację naukową. Możesz też tworzyć grupy jednostek (floty) a sama walka jest znacznie bardziej dynamiczna niż w Dune II, ale to trzeba samemu zobaczyć - batalie kosmiczne są z rozmachem jakiego nie powstydziła by się żadna dobra "Space Opera".

Ogólnie także polecam grę, jest to według mnie jeden z lepszych portów gier pod MorphOS.
[#6] Re: Homeworld - pliki video

@habib, post #1

Chyba mam te pliki video, ale muszę to sprawdzić. Dam znać dzisiaj po 16 godzinie.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:42:18 przez Solo Kazuki
[#7] Re: Homeworld - pliki video

@Solo Kazuki, post #6

Sprawdź i jak masz, to wrzuć gdzieś w sieć.
[#8] Re: Homeworld - pliki video

@Solo Kazuki, post #6

Chcialem to zagrac. Na OS depot znalazlem archiwum ale po intro i wyborze klanu wywala sie. Ma ktos moze to dzialajace pod Os4 ?
[#9] Re: Homeworld - pliki video

@waldiamiga, post #7

Tak, mam te pliki wideo. Zainteresowanych proszę na priv.

Edit: Wideo są z wersji po polsku, tak dla informacji. Mam też całą grę w wersji po polsku.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 17:08:28 przez Solo Kazuki
[#10] Re: Homeworld - pliki video

@Solo Kazuki, post #5

To jeszcze dodam, że grupy jednostek można kształtować przestrzennie w różne formacje, przypisywać zadania (jedną flotę wysłać do ataku, a drugiej kazać naprawiać pierwszą), zamiast budować lub niszczyć można też porywać jednostki. Genialna fabuła trochę mroczna i przerażająca z nutą utraty nadziei.

Niestety grałem tylko na PC. Później podobne rzeczy widziałem tylko w Nexusie ( tam nawet konfigurowanie i ręczne sterowanie pracą wyposażenia jednostek).
[#11] Re: Homeworld - pliki video

@habib, post #1

oraz
@waldiamiga, post #7

Przypuszczam że filmy z gry "samesię nie znikły" i nie bez powodu nie można ich obecnie znaleźć. Z tego co kojarzę w momencie powstawania portu gra była traktowana jako "abandonware". Obecnie natomiast samą grę w oryginalnej wersji jak i jej reedycje można zakupić. Dlatego nie będę wystawiał nigdzie publiczne niczego związanego z grą, bo nie chcę powtórzyć błędu podobnego do pewnego amigowca który stworzył na Amigę grę o niebieskich ludzikach, bo "może nikt nie zauważy bo to nisza". Podobnie zresztą było z włoskim hydraulikiem w wersji na C64.

Przy okazji przykład z Homeworld pokazuje bezsens pojęcia "abandonware"...

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:52:23 przez Solo Kazuki
[#12] Re: Homeworld - pliki video

@Solo Kazuki, post #11

Przecież żeby uruchomić port i tak potrzebowałeś plików danych z gry, sama wykonywalka nie wystarczy. Czyli grę i tak należało zakupić na dowolnie wybranej platformie lub w wersji CD (i tam te filmy przecież też są, tylko w nieobsługiwanym przez port formacie). Ale zgoda, że pewnie ktoś się mógł "czepnąć".
[#13] Re: Homeworld - pliki video

@recedent, post #12

Pełna zgoda co do danych. Wolę jednak dyskutować o tym z tobą niż z prawnikami właściciela praw...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem