kategorie: Amiga Classic, Efika, eMac, iMac G5, Mac mini, MorphOS 1.4.x, MorphOS 2.x, MorphOS 3.x, Pegasos, Pegasos II, PowerBook, PowerMac, Programy
[#1] Ambient i ikonifikacja aplikacji.
Jest i działa jak należy, aczkolwiek mam pomysł na mały ficzer.

Zauważyłem kiedyś, że pod OSX-em, jeśli mamy już uruchomioną jakąś aplikację, to jeśli jej ikona jest na penelu to mamy to tam zaznaczone.
W cale nie chodzi mi o to aby było tak samo pod Ambientem, choć podoba mi się ten mechanizm (jest porządek) i nie przeszkadzałoby mi jakby tak było również pod Ambientem.

Mianowicie zastanowił mnie w temacie ikonifikacji pod Ambientem fakt tworzenia bałaganu z ikonami, jaki się robi kiedy nie korzystamy z paneli Ambienta, a korzystamy z opcji wyjęcia na stałe ikon (przykładowo aplikacji - ja tak mam zrobione bo tak lubię) i po uruchomieniu korzystamy z opcji ich ikonifikacji - wtedy na blacie mamy zdublowane ikony.

Co prawda pod Ambientem możemy sobie włączyć pokazywanie która ikona jest skrótem (pokazuje się mała strzałka nad nazwą ikony), to pozwala odróżnić ikonę zikonifikowanej aplikacji od tej z której aplikacja została uruchomiona - tylko nasuwa się pytanie po co... taki chaos?

Mój pomysł to zminimalizowanie tego dublowania ikony do podświetlenia strzałki (tej od skrótu) na kolor zdefiniowany przez użytkownkia (w przypadku kiedy mamy skrót na blacie, jeśli nie mamy to po staremu)

PS. Na panelu zaś, dla odmiany, fakt uruchomienia jakiejś aplikacji mógłby być zaznaczony np. w postaci amigowego 'icon border' - wtedy byłoby to widoczne niezależnie od wielkości panelu - ja przykładowo mam bardzo małe Ambient panele, umieszczone na górnej belce Ambienta - ikony na nich wielkością nie odróżniają się od ikon modułów Ambienta na tejże belce.
1
[#2] Re: Ambient i ikonifikacja aplikacji.

@ede, post #1

Myślę że taką sugestie i taki temat powinieneś podjąć na forum gdzie są osoby decyzyjne z MorphOS team. Czyli raczej nie tu na PPA, a zdecydowanie na MorphZone.
[#3] Re: Ambient i ikonifikacja aplikacji.

@ede, post #1

A co w przypadku, kiedy daną aplikację uruchomi się kilka razy?
[#4] Re: Ambient i ikonifikacja aplikacji.

@_arti, post #3

Albo chce się ja uruchomić kolejny raz :P
[#5] Re: Ambient i ikonifikacja aplikacji.

@karolb, post #4

No przecież dokładnie to napisałem! szeroki uśmiech
[#6] Re: Ambient i ikonifikacja aplikacji.

@_arti, post #5

Miałem na myśli kolejny raz po tych kilku :P clown
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem