kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Ambient Find
Witajcie.
Czy narzędzie z menu Ambienta Utilities->Find... poprzwnie przeszukuje wam zawartość plików? Bo rozumiem, że pole "Text:" przeszukuje wnętrze plików. Mam katalog pełen PDF-ów, ale Find nijak nie znajduje słów, które są w tych plikach.
[#2] Re: Ambient Find

@R-Tea, post #1

no bo to wyszukiwanie tekstowe, jak zajrzych hexedytorem do pdfa to nie zobaczysz tekstu w ASCII
[#3] Re: Ambient Find

@michal_zukowski, post #2

Ups...
A czy mamy dla MorphOS coś, co sobie poradzi w tym temacie?
[#4] Re: Ambient Find

@michal_zukowski, post #2

Czyli pozostaje mi tylko przeszukiwanie plików otwartych w VPDF pojedyńczo?
[#5] Re: Ambient Find

@R-Tea, post #1

Przeszukuje. Wielokrotnie znajdowałem w ten sposób coś w np. katalogu MorphOSowego SDK. Jakieś przykłady użycia funkcji nazwy stałych. Mogę powiedzieć, że nawet całkiem często używam takiego przeszukiwania.
1
[#6] Re: Ambient Find

@MDW, post #5

ale w pdfie nie będziesz mieć tekstów "czytalnych hexedytorem"
[#7] Re: Ambient Find

@MDW, post #5

Hmmm.... I MDW ma rację, i Rzookol też.
Czyli prawda leży gdzieś pośrodku.
Pobawiłem się więcej tym Find i wykorzystałem do tego kilka różnych plików pdf.
Na kilkanaście prób okazało się, że program znalazł mi 2-3 razy szukane słowo w zawarości plików.
Podam jeden konkretny, pozytywny przykład:
Amigazyn nr 5 od Adama Zalepy.
Find znajduje słowo "Luna". Występuje ono rzeczywiście na stronach 37 i 38. Nie znajduje natomiast np. tak popularnego słowa jak "Amigi", które gęsto występuje w tym i w innych numerach Amigazynu.
Wygląda na to, że funkcja "Find..." z Ambienta jednak przeszukuje, a na pewno próbuje przeszukiwać wnętrza plików PDF, ale chyba tylko jakoś szczątkowo.
[#8] Re: Ambient Find

@R-Tea, post #7

Przeszukuje każdy plik normalnie bajt po bajcie. Jak zajrzysz hexedytorem do tego pdf-a to zapewne nie znajdziesz tam słowa „Amigi”, a za to „Luna” już znajdziesz.
Jeśli jest inaczej to znaczy że z Find jest coś nie halo





Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 06:26:42 przez ede
[#9] Re: Ambient Find

@michal_zukowski, post #6

Nie zaglądałem do PDFa nigdy ale jeżeli tylko tekst nie jest skanem to jest on zaznaczalny i kopiowalny (nawet w VPDF) więc jakoś musi to w środku siedzieć w postaci tekstowej (plus font, jakieś style). No ale faktycznie to wcale nie musi być widoczne w hexedytorze. Może być na przykład jakoś skompresowane. Wtedy faktycznie można sobie szukać...

Jakiś program do szukania musiałby jakoś specjalnie rozbierać PDFa, wyciągać tekst i w nim szukać. A może dałoby się jakoś hurtowo rozpakować PDFy do tekstów i w nich już normalnie przeszukać. Coś (nawet pod MorphOS/AmigaOS) może dałoby radę wyciągnać teksty z PDFów z których da się wyciągnąć.
[#10] Re: Ambient Find

@MDW, post #9

Coś (nawet pod MorphOS/AmigaOS) może dałoby radę wyciągnać teksty z PDFów z których da się wyciągnąć.


Jakby nie dało rady to jeszcze można OCR-em. Swoją drogą (ocznie) raz przeszukiwałem 500 stron pdf-a skanowanego. Także i dla takich też by dało radę nawet takie bitmapowe wyciągi przeszukać
[#11] Re: Ambient Find

@ede, post #8

@ ede
Jak zajrzysz hexedytorem do tego pdf-a to zapewne nie znajdziesz tam słowa „Amigi”, a za to „Luna” już znajdziesz.
Jeśli jest inaczej to znaczy że z Find jest coś nie halo


Albo z tym pdf-em coś nie halo, czyli jakiś nietypowy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem