[#1] WHDLoad
Witam. Chcialem sie dowiedziec co zrobic aby moje wyniki/rekordy zapisywaly sie. Chodzi mi o gry jak np Slam Tilt. Skopiowalem ustawienia WHDLoad z emulacji z katalogu S jak rowniez katalog z zapisami co w moim przypadku jest (SYS:WHDSaves). Dzieki
[#2] Re: WHDLoad

@Elvis, post #1

Aby zapisały Ci się rekordy musisz wyjść z gry klawiszem QuitKey. Z reguły jest to F10 ale nie zawsze, dlatego każdorazowo podczas wczytywania gry WHDload informuje, którym klawiszem wychodzimy z gry do systemu.
[#3] Re: WHDLoad

@nostrum666, post #2

W Morphosie wychodze z gry CTR+ALT+Q jak zawsze. Na piecu mam gwiazdke. Znaczy mam wychodzic z gry tym klawiszem ktory zdefiniuje w ustawieniach a nie kombinacja na MorphOS? Nawer jesli Slam Tilt zapisuje gre ponoc natychmiast jesli to zaznacze na starcie? Bycmoze myla mnie ustawienia z WinUAE. Dzieki

EDIT: F10 odpada bo np Pinball Illusions wykorzystuje ten klawisz to zmiany rozdzielczosci ale to szczegol.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 17:49:37 przez Elvis
[#4] Re: WHDLoad

@Elvis, post #3

Teraz doczytałem że chodzi o MorphOS. Moja porada dotyczyła AmigaOS, ale myślę że ogólna zasada działania WHDload jest taka sama więc powinno to raczej działać. Klawisz Quit można sobie ustawić jaki się chce.
[#5] Re: WHDLoad

@nostrum666, post #4

Spoko jest. Moze ktos z Morphosem sie odezwie. A te klawisze to jakos mi nie dzialaja na PowerBooku. Mozliwe ze RAWKEY inne sa. Dzieki tak czy siak i pozdrawiam
[wyróżniony] [#6] Re: WHDLoad

@Elvis, post #1

Ale odpalasz grę przez WHDLoad, czy E-UAE?
[#7] Re: WHDLoad

@recedent, post #6

Sa to gry WHDLoad odpalane przy pomocy WHDLOpener. Moze dodam iz mam zainstalowane Chrysalis ale nie wiem czy ma to cos z tym wspolnego. Pozatym jak juz tu mam fachowca to jeszcze dodam na marginesie iz dzwiek czasem przycina. Moze to normale?
[#8] Re: WHDLoad

@Elvis, post #7

Whdload działa na Amidze lub emulatorze Amigi.
Żeby zapisywane były highscore, NALEŻY wyjść z gry "whdload" w sposób jaki udostępnia domyślnie dany .slave lub wybrany przez uzytkownika klawisz po Quitkey.

Nie wychodzimy z gry poprzez wyjscie z emulatora
To wyjście, to wyłączenie Amigi. Zapis nie nastąpi.
[#9] Re: WHDLoad

@Norbert, post #8

No dobrze. Tak Ty to robisz? Widze iz jestes uzytkownikiem MorphOS to prosze doradz. Jakim klawiszem powinienem wychodzic z gry jesli mam Powerbooka? Jak zdefiniowac RAWKEY? Dziekuje za zainteresowanie tematem


Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 19:16:47 przez Elvis
[#10] Re: WHDLoad

@Elvis, post #9

Korzystam z własnego rozwiązania do odpalania gier Whdload pod MorphOS.
Nie jest potrzebny Arexx, można odpalać więcej niż jasna grę na raz ( gdyby komuś byloby to potrzebne . )
I mi to działa.

Twój problem to plik katalogu S:CallWhd.dos wgrywany z pakietu WhdlOpener
WaitForNotification T:e-uae-boot
RXcmd UAE "uaeexe Cd {directory}"
RXcmd UAE "uaeexe WHDLoad SPLASHDELAY=0 QUITKEY=111 PRELOAD SLAVE={slavename}" ; Quitkey F12
RXcmd UAE "uaeexe NewCLI CON:0/11/640/245"


Tu masz klawisz F12 ustawiony na sztywno jako wyjście z każdej gry/dema/aplikacji WHDLOAD.
Zmień na inny i gotowe.
[#11] Re: WHDLoad

@Norbert, post #10

Nic o Arexxie nie wspominalem to dla mnie czarna magia.
Znalazlem to o czym mowisz. Mam tak samo i bez zmieniania niczego powinienem wyjsc z gry i zapis rekordow. No ale wciskajac F12 to sobie moge wciskac wiesz co i gdzie. Nie dziala to na mnie hehehe. Nawiasem mowiac ten plik jest w dziwnym miejscu. W AOS 4.1 on jest w emulowanym Workbechu. Ale nie mieszajmy dwoch roznych systemow platnosci
[#12] Re: WHDLoad

@Elvis, post #11

Napisałem żebyś zmienił na inny klawisz.
Amiga nie ma F12 i trudno żeby na to reagowala
Zobacz to i wybierz to co chcesz
http://whdload.de/docs/pl/rawkey.html

1
[#13] Re: WHDLoad

@Elvis, post #11

A jak startujesz SlamTilta z WHDLoad to nie masz opcji "Save highscores immediately" zaznaczonej?

W sumie to z ciekawości zainstalowałem sobie tego całego WhdlOpenera. Odpaliłem SlamTilt i spokojnie daje się z niego wyjść przez F12.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 21:07:46 przez recedent
[#14] Re: WHDLoad

@recedent, post #13

Mam. Zawsze dzialalo ale od reinstalacji systemu tym razem z Chrysalisem juz nie. A co napisal uzytkownik post wczesniej tez nie dziala. Wyglada na to ze zainstaluje niedlugo znowu na nowo jak poprzednio. Albo zainstaluje AOS 3.1 w emulacji ale to raczej do bani
EDIT:
Zrobilem jeszcze jeden test. Nie ze Slam Tiltem bo pobicie rekordu trwaloby dlugo ale F12 zaczal dzialac i moje male 6 baniek zapisalo sie. Wielkie dzieki wszystkim pomocnym na PPA

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 21:23:30 przez Elvis
[#15] Re: WHDLoad

@recedent, post #13

To jak narazie zrobione ale nie masz wskazowek na temat zacinania glosu w pinballach? W innych grach tego nie mam.
[#16] Re: WHDLoad

@Elvis, post #15

Przykładowo co się zacina? Muzyka w SlamTilcie? Efekty dźwiękowe?
[#17] Re: WHDLoad

@recedent, post #16

Dokladnie tak. To na Powerbooku 5,6 G4 A1106 2GB RAM oczywiscie dostepne mniej. Powinno byc wszystko plynnie z tego co wiem. Dodam iz gry Morphosa dzialaja bez problemow.
OT:
Jak przewijac filmy na YouTube w Wayfarer 2.9?
Dzieki z gory za wszystkie podpowiedzi
[#18] Re: WHDLoad

@Elvis, post #17

Ja u siebie takich objawów nie zauważyłem. Ale ja grę uruchamiałem na G5. A co jeśli pogrzebiesz w ustawieniach emulowanego dźwięku i obniżysz trochę jakość jego emulacji?
[#19] Re: WHDLoad

@recedent, post #18

Zmiana na 22050 kHz ani 8 bitowy dzwiek nie pomogl. Natomiast zamiast stereo mam teraz mixed i jest dobrze. Troche jestem zaskoczony. Dzieki za wszystkie radyOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem