kategoria: Programy
[#1] AmigaAMP
Jaki ja musze byc niedoswiadczony w temacie MorphOS? Mam glupie pytanie. Jak skonfigurowac AmigaAMP by dzialal equalizer? Na klasyku emulowanym dziala ( Na mojej 1200 nie wymagam ) na AOS 4.1 emulacja rowniez dziala a na zajefajnym systemie ni huhu. Mam katalog Engines w tym Internal jak rowniez External bo skopiowalem ze zmieniona nazwa i dalej tylko sie wiesza. W domyslnych ustawieniach dziala AmigaAMP ale nie ze equalizer. Jednak slon mi na ucho nie nadepnal. Jakies rady?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 18:13:21 przez Elvis
[#2] Re: AmigaAMP

@Elvis, post #1

Której wersji używasz?

Ja znalazłem "na internetach" (MorphZone) taką poradę (sprzed lat, ale może wciąż aktualną?):

Ostatni AmigaAmp działający bezbłędnie na MorphOS-ie to 2.24. Na stronie AmigaAMP znajdziesz link do pobrania tej wersji, ale kieruje do wersji 2.25, która ma duże problemy z MorphOS-em (equalizer nie działa poprawnie, nie działa windowsowa playlista, nie można zmieniać pozycji modułów). Należy więc ściągnąć wersję 2.24 tutaj:
http://www.amigaamp.de/Binaries/AmigaAMP224.lha
Strona jest ta sama, ale ten link nie jest widoczny. Możesz użyć biblioteki mpega.library, ale spowoduje to, że nie będzie działał equalizer (pojawi się komunikat ostrzegawczy przy próbie włączenia), chociaż mp3 będą odtwarzane. Ja ustawiłem silnik na "auto" i działa to bez problemów, a equalizer działa bez zarzutu.
[#3] Re: AmigaAMP

@recedent, post #2

Również próbowałem się kiedyś bawić tym odtwarzaczem pod MOSem, ale żadna wersja nie działała poprawnie. Najnowsze kaszaniły się już po uruchomieniu, a o wersji 2.24 nie miałem pojęcia. Którą wersję silnika najlepiej wrzucić do Engines? PowerUP, WarpUP, czy wystarczy 68k?
[#4] Re: AmigaAMP

@Ponki1986, post #3

Na chłopski rozum najlepiej powinien sobie radzić PowerUP.
1
[#5] Re: AmigaAMP

@recedent, post #4

Niestety po wskazaniu PowerUP program zawiesza się z komunikatem INIT...

Wybranie WarpUP lub AutoDetect działa poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 13:53:48 przez Ponki1986
[#6] Re: AmigaAMP

@Elvis, post #1

A może coś innego niż AmigaAMP?
[#7] Re: AmigaAMP

@luk, post #6

W sumie pod MorphOS-em używam AminetRadio i głównie słucham tylko straming-ow stacji radiowych. Na pewno ANR jest też lepszy pod względem ilości odtwarzanych formatów dzięki dodatkowym wtyczkom, gdzie wersja 2.24 AAMP korzysta tylko z sndfile.library, oraz oczywiście MPEG Audio.
1
[#8] Re: AmigaAMP

@Ponki1986, post #7

Faktycznie, AmiNetRadio. Przypomniałeś mi, że to nie tylko do internetowego radia :)
[#9] Re: AmigaAMP

@Elvis, post #1

W tej wersji u mnie na PB equalizer dziala..
Archiwum wazy duzo bo jest napakowane skorkami.

https://www.mediafire.com/file/coueo3kpvrvgro6/AmigaAMP.lha
1
[#10] Re: AmigaAMP

@23beta, post #9

Dzieki szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem