kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MorphOS na Powermac 9,1?
Witam wszystkich.
Dostałem od Znajomego w prezencie Powermaca 9,1 (A1093).
Niestety ten model nie jest wspierany przez MorphOS, w dodatku w środku siedzi FX 5200, a ja nie mam żadnej karty ATI na AGP, więc sam nie mogę nawet sprawdzić, czy system na tym w ogóle pójdzie. Zastanawiam się czy warto w ten sprzęt inwestować (gpu, ssd).
Stąd parę pytań:
1. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem? Czy pójdzie na tym MorphOS, a jeśli tak, to co działa a co nie?
2. Jest tu ktoś z Poznania, kto mógłby pożyczyć mi na jakiś wieczór kartę ATI, żebym mógł sprawdzić czy coś da się z tą maszyną zrobić?
3. A może ktoś ma jakąś zbędną kartę ATI wspieraną przez MorphOS i chciałby się jej pozbyć za rozsądne pieniądze?
[#2] Re: MorphOS na Powermac 9,1?

@Ittaj, post #1

Niestety ta maszyna nie pojdzie z MorphOSem. To najgorszy PowerMac G5, ma obcięte FSB o połowę, możliwe że PowerBook 1.67 może być szybszy.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 23:46:24 przez michal_zukowski
[#3] Re: MorphOS na Powermac 9,1?

@michal_zukowski, post #2

Tak wiem, że to "ekonomiczna" wersja Powermaca, powstała chyba na bazie iMaca, jednak mi to nie przeszkadza. Używam ibooka G4 1,33 Ghz, więc z pewnością i tak odczuł bym przyrost mocy. Poza tym oprócz wielu minusów, ta wersja ma jeden plus w porównaniu do innych powermaców - nie żre tyle prądu;)
Widziałem na innym forum (chyba nawet Twoje) porady odnośnie uruchomienia MorphOS na niewspieranych 11,2 - system działał, tylko (jeśli dobrze pamiętam) nie działał LAN, na 9,1 system nawet nie wystartuje?
[#4] Re: MorphOS na Powermac 9,1?

@Ittaj, post #3

Jeśli dany komputer nie jest "whitelistowany" w kernelu to system nie będzie nawet próbował na nim odpalić. Nie ma sensu próbować.
[#5] Re: MorphOS na Powermac 9,1?

@recedent, post #4

Szkoda, ale dziękuję Wam za info, przynajmniej nie stracę niepotrzebnie pieniędzy;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem