[#1] Backup - przeniesienie systemu na inny komputer
Po dłuższym czasie powróciłem do zabawy Mosem, testuje sobie na różnych laptopach które wyciągnąłem z szafy. Na pierwszym po instlacji skonfigurowalem sobie ekrany panele, poinstalowałem niezbędny soft. Chcę w prosty sposób przenieśc skonfigurowany system na inne komputery. W jaki sposób najłatwiej to zrobić ??
[#2] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #1

spakuj sys: i na innych rozpakuj?
[#3] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@michal_zukowski, post #2

Czyli na czysty system skopiować i zastąpić z 2 kompa ?
[#4] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #3

tak, jedyny problem z boot.img na partycji z boot: trzeba podegrac odpowiedni do maszyny boot
[#5] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@michal_zukowski, post #4

Jeżeli będzie nadpisywał świeżo zainstalowany SYS: a boot: nie ruszy to ten problem go nie dotyczy raczej.
1
[#6] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@recedent, post #5

Przegrałem system z Powerboooka na Ibooka. Działa :) Wystąpiły dwa problemy.
1) Rozdzielczość jest inna więc z Preset/Monitors trzeba usunąć Color LCD bo się kaszana na ekranie robi.
2) Zmienić ustawienia ekranów Ambient oraz innych jeśli ma się zdefiniowane.

Teraz testuje na którym wykupić licencje bo Powerbook lepsze parametry ale wygodniej siedzi się na kanapie z iBookiem 12 cali :)
[#7] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #6

Nigdy nie brałbym iBooka jako swojego głównego systemu... chyba że nie miałbym innego wyjścia. Wolniejszy komputer, bez (nawet szczątkowych) możliwości rozbudowy, słabsza rozdziałka, mniej RAM, mniej VRAM, bez możliwości podpięcia zewnętrznego monitora... Ale za to deczko mniejszy.
[#8] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #6

Uruchamia się Morphos poprzez bootmenu, tam wybiera się niską rozdzielczość a potem już pod Morphos zmienia się rozdzielczość na odpowiednią.
1
[#9] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Norbert, post #8

Jak uruchomić MOSa przez boot menu na powerbook/ibook ?
[#10] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #9

Można wciskać F1 albo lewy przycisk myszy podczas startu, ale czasem trudno ustalić w którym momencie to wciskać. Jeśli wszystko inne zawiedzie - możesz dopisać parametr BM do linijki bootującej.
[#11] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #6

Ja bym się nie zastanawiał i wybierał mocniejszego. I tak do niektórych bardziej dzisiejszych zastosowań nawet mocniejsza konfiguracja jest za słaba. Rozumiem laptop - ma swoje zalety. Ale jeżeli już laptop to niech będzie max.
[#12] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@MDW, post #11

Dokładnie, A1138 (15") lub A1139 (17")
[#13] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@recedent, post #7

bez możliwości podpięcia zewnętrznego monitora...


https://www.ppa.pl/forum/morphos/43032/ibook-g4-a1133-podlaczenie-do-tv
[#14] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #6

Jeśli wyznacznikiem ma być kanapa, to iBook, aczkolwiek to bardzo powolny sprzęt, niby ma zegar 1.2, ale jest wolniejszy od np. MiniMaca z takim samy zegarem.

Na PowerBook szybciej będą działać gry, przeglądarka, no wszystko będzie lepiej śmigać :)

MorphOSa używałem na PowerMac G4/G5, eMac G4, MiniMac G4, iBook, PowerBook. Najsłabiej było właśnie na iBooku G4.

Mały komputerek ma swój urok, byle kiedyś mocy nie zabrakło, chociażby do emulacji UAE lub PSX gdy najdzie ochota ;)
[#15] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@karolb, post #14

Potestuję i wybiorę. Obecnie z laptopów mam PB 1,67 15 cali i dwa iBooki 1,2 Ghz oraz 1,33. Wygodnie mi się na tych iBookach robi cokolwiek na kanapie. Zaletą 1,2 jest że state API 3d działa ale w sumie i tak z tego nie będziemy korzystać. Mam jeszcze G5 i eMaca ale obecnie nie odpalam ich bo nie chce mi się po całym dniu siedzenia znowu siedzieć przy biurku.
1
[#16] Re: Backup - przeniesienie systemu na inny komputer

@Sventevith, post #15

Ptaszki ćwierkają, że Goa3D ma zacząć obsługiwać karty nowsze niż R9200... w bliżej niesprecyzowanej, ale bliskiej przyszłości.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem