kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Ikony szuflad
Ikony folderów w MOS są postaci folderów a nie szuflad znanych z Amigi. Wdzię że część programów posługuje się szufladami np AmiIRC. Znalazłem zbiór ikon w postaci szuflad niejakiego Otti jednak nie ma tam szuflad systemowych. Mam kilka pytań:
1) Czy we wcześniejszych wersjach MOS ikony miały obrazki szuflad ?
2) Czy istnieje i gdzie mogę znaleźć zbiór ikon aby podmienić wygląd ikon na dysku System na szuflady ?
3) Jakim programem zapisać plik PNG do ikony ?
[#2] Re: Ikony szuflad

@Sventevith, post #1

3) Jakim programem zapisać plik PNG do ikony?


Wystarczy zmienić rozszerzenie na .info i voila!
Można też otworzyć "Informację" i zrobić drag&drop obrazka PNG na starą ikonę.
[#3] Re: Ikony szuflad

@Sventevith, post #1

poszukaj na morphos storage, tam jest pare zestawow ikon

[#4] Re: Ikony szuflad

@michal_zukowski, post #3

Znalazłem zestaw ikon Ice jest to jakieś rozwiązanie mają tez ikony systemowe jednak mi chodziło i inne szuflady:



Część programów dla MOSA z aminetu czy MOS storage ma właśnie takie np AmiIrc. Czy pierwsze wersje MOSa nie miało właśnie takich ikon? Gdzie można ściągnąc wersje MOS 1.X czy 2.X ? Nie mogę znaleźć na stronie morphos-team wcześniejszych wersji.
[#5] Re: Ikony szuflad

@Sventevith, post #4

sprawdź tu:
https://www.morphos-storage.net/?id=1532595
[#6] Re: Ikony szuflad

@michal_zukowski, post #5

Nie widźdzę na płycie ikon. Kilka programów oraz MorphSDK. Swoją drogą instaler nie działa rzuca błędem o braku pamięci co jest nie prawdą. Nie widze też na płycie gry feblefiles chodź według dokumentacji i opisu powinna być. Nie wiem skąd ale jestem przekonany że pierwsze wersje morphosa jako ikony miały szuflady. Gdzie mogę znaleźć do ściągnięcia wcześniejsze wersje Mosa ?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 12:21:03 przez Sventevith
[#7] Re: Ikony szuflad

@Sventevith, post #6

Ściągnąłem mosa 2.0 są foldery na screenach 1.4.5 też więc te szuflady mi się przyśniły. Może kiedyś gdzieś były dla systemu nie wiem. Zostaje albo zainstalowac te ice lub te co są od otti.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem