kategoria: MorphOS 3.x
[#1] Morphos obsługa - kilka pytań
Konfiguruje sobie system i nie potrafię zrobić kilku rzeczy. Mam kilka pytań:
1) Jak pozbyć się My Morphos z pulpitu ?
2) Da się zamienić funkcjonalność klawiszy na poziomie mamy klawiatury ? chciał bym zamienić miejscami prawy kommand z prawym altem jak pisze polskie znaki cały czas się mylę i wciskam r command zamiast r alt.
[#2] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #1

Ad1) Z gornego menu: "Ustawienia->Ambienta", pozniej w opcjach "Rozne" odhacz ptaszka przy "Wyswietlaj ikone Moj Morphos"
[#3] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Phibrizzo, post #2

Szukałem szukałem i nie widziałem. Dzięki.
[#4] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #1

ad 2 - da się. W ustawieniach Poseidona. Jak wrócę do domu to mogę zrobić tutorial ze zdjęciami.
1
[#5] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@recedent, post #4

Super. Przydało by się go gdzieś umieścić na ppa lub morphos.pl.
[#6] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@recedent, post #4

Nie w każdym przypadku to działa. np IBooku.
Wtedy rozwiązaniem jest program MMKeyboard
[#7] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Norbert, post #6

Na ibooku to generalnie klawiatura działa inaczej. Gdy mam odpalonego wayfarera na oddzielnym ekranie r command zamiast przełączać ekrany odpala funkcje przeglądarki co jest ok bo takie skróty istnieją jednak na powerbooku przełącza. Chyba że pokręciłem gdzieś konfigurację icontrol i mam inna na różnych kompach. Skończę konfigurować na jednym przerzucę na resztę.
[#8] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #7

Dlatego też napisałem zamiast stosu USB nalezy użyć MMKeyboard
[#9] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #1

Kolejne pytania:
3) mam aktywne okno otwarte z katalogiem, jak otworzyć okno shell gdzie scieźka jest w tym katalogu?
4) jak w shell w ścieżce podać katalog wyżej? Próbowałem jak w linuxie .. (dwie kropki) nie działa.
[#10] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #9

Tak jak na Amidze:
3) otwórz shella przenieś do niego ikonke/katalog etc
4) / w górę o katalog // dwa katalogi : root partycji


ps1. jak chcesz mieć shella linuxowego to sciągasz sdk instalujesz i odpalasz sh
ps2. dziala rozwijanie tabem w amigowym jakby co

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 23:26:23 przez michal_zukowski
[#11] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #5

Krótki tutek na temat "podmiany" przycisków "cmd" na Alt-y, zaś "Option" na Amigi:

1. Otwieramy preferencje systemu/USB:



2. Wchodzimy w "devices" i wybieramy klawiaturę Apple:



3. Wchodzimy w "Settings" i wybieramy zakładkę "Action":



4. Dla wygody zaznaczamy "Track incoming events" i wciskamy lewy Cmd. Jak widać, podświetla nam się "Keyboard Left GUI", który przypisany jest (assign qualifier) do "Left Amiga":



5. Teraz wystarczy zmienić mu przypisanie na "Left alt":



Analogicznie postępujemy w przypadku "Keyboard Right GUI" do prawego Alta, zaś lewy i prawy Alt do lewego i prawego klawisza "Amiga". Zapisujemy i cieszymy się normalniejszym niż applowski układem klawiatury.
3
[#12] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@recedent, post #11

Dzięki dziś przetestuje. Mam kolejne pytanie.
5) Czy da się ustawić trwała historie w shellu, tak aby działała po restarcie komputera ?
[#13] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #1

6) Jak zmienić podstawową ikonę która jest tworzona podczas tworzenia katalogu lub wyświetlana jest jako katalog gdy nie ma ikony wtedy jest wyblakła ?
[#14] Re: Morphos obsługa - kilka pytań

@Sventevith, post #13

Znalazłem. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem