[#31] Re: Dysk powerbooka

@Jacques, post #28

Właśnie zamówiłem dwie sztuki tego 120 MB. Dzięki za linka.
A przejściówki do IDE 44 pin już mam. Wkrótce czas na testowanie :)
1
[#32] Re: Dysk powerbooka

@wali7, post #31

120 MB to trochę mało w dzisiejszych czasach...
[#33] Re: Dysk powerbooka

@wali7, post #31

Ups, teraz zauważyłem przypis w tamtej ofercie z przykładowymi zdjęciami:

Opakowanie zastępcze. Dyski pochodzą z laptopów w których po zakupie wymieniano je na takie o większej pojemności. Mogą mieć przepracowane do maks 100h. 100% sprawne. Objęte pełną, 24 miesięczną gvvarancją.







Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, dla pewności warto sczytać wpisy w S.M.A.R.T. dysku i jak coś będzie nie tak, to najwyżej pozostanie darmowy zwrot Smart

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 12:58:33 przez Jacques
[#34] Re: Dysk powerbooka

@Jacques, post #33

Daj znać jak będziesz miał wyniki. A 120 gigów dla zabawki hobby...to nie mało.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 13:00:49 przez Pero
[#35] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #34

A, 120 GB jednak... No to wali7 wprowadził mnie w błąd
[#36] Re: Dysk powerbooka

@recedent, post #35

A sorry ;)
120 GB powinno być OK.
To że są to używki znalazłem przed zakupem, serwerów na tym stawiał nie będę, powinno być OK.
[#37] Re: Dysk powerbooka

@wali7, post #36

Czyli ta przejściówka i dysk będą działały w PB:A1106
[#38] Re: Dysk powerbooka

@Sventevith, post #37

Będą działały.
[#39] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #34

Witam.
Piszę z PB na nowym dysku mini ssd Kingston 240 GB. Jak widać działa. do tego wyraźnie szybciej. Jeszcze tylko zgranie danych ze starego (dopóki jeszcze pracuje) i do przodu.
Dzięki za pomoc i sugestie.
2
[#40] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #39

No i świetnie OK
[#41] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #1

Zainstalowałem z przejściówką mSata 120 Gb z linków podanych w wątku zasuwa wszytsko. Jednak zauważyłem że dysk się dość mocno grzeje. Sprawdzaliście u siebie ?
[#42] Re: Dysk powerbooka

@Sventevith, post #41

Nie odczułem tego jakoś w PB A1138, robiłeś jakieś pomiary? Kupiłem drugi taki mSATA SSD Kingston 120GB jako "backup", włożyłem do zewnętrznej aluminiowej obudowy na USB, potestowałem mocno i faktycznie obudowa się nagrzała (w końcu zamknięta), ale w S.M.A.R.T. temp. nie przekroczyła 47 stopni, więc widać dobrze się to ciepło odprowadzało
[#43] Re: Dysk powerbooka

@Jacques, post #10

A zadziała to to z klasyczną Amigą?
[#44] Re: Dysk powerbooka

@ryshard, post #43

Nie wiem, musiałbyś sam spróbować przez jakąś przejściówkę IDE-mSATA.
Jak dla mnie takie pojemności i stopień zaawansowania dysku w klasyku mijają się z celem. w A1230 mam Travelstara 2.5" 20GB, w A1260 kartę micro-SD 32GB.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2022 09:37:09 przez Jacques
[#45] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #1

Żeby nie tworzyć nowych wątków: Zaczął wyć wentylator (prawy). Czy jset możliwość skutecznego przesmarowania, czy też należy go wymienić? Na euae dostaje spazmów.
[#46] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #45

A jaką temperaturę raportują czujniki? Może wentylator wyje bo musi regulować zbyt wysoką temperaturę na CPU? W takim wypadku wypadałoby raczej wymienić pastę na rdzeniu procesora (swoją drogą - niezbyt przyjemna robota, bo procek jest "od spodu" więc trzeba wszystko odłączać i wyciągać mobo żeby zaaplikować nową pastę) niż wymieniać wiatrak.
[#47] Re: Dysk powerbooka

@recedent, post #46

Wczoraj od 40 do 55 stopni, przed chwilą uruchomiłem - 25 stopni na wszystkich pomiarach i pracuje wentylator!
teraz piszę z Imaka. Nie wiem dlaczego klawiatura ma opóźnienie po naciśnięciu klawisza o 1-2 sekund! Na konsoli normalnie. Przedtem tego nie było! Przy euae CPU nawet było 90 stopni. Reszta na obrazku.
[#48] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #47

Czekaj... To piszemy teraz o PowerBooku czy o iMacu G5?
[#49] Re: Dysk powerbooka

@recedent, post #48

Pierwsza część to PB. Wyjący i szarpiący wentylatorem. Druga z obrazkiem to IMac.
[#50] Re: Dysk powerbooka

@Pero, post #49

Odnośnie iMaca G5 - jest programik iMacFanCtrl napisany przez Franka Mariaka - możesz sobie za jego pomocą ustawić optymalne dla siebie parametry pracy wiatraków tak, żeby CPU za bardzo się nie grzał.
[#51] Re: Dysk powerbooka

@recedent, post #50

A jakie powinny być te parametry?
Jest jakiś artykuł na ten temat?
Nie tylko dla imaca i nie tylko na temat temperatur ale dla wszystkich modeli? Takie kompemedium dla mosowcow? Aby nie szukać informacji po świecie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem