kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] [PB] Bateria
Nie wiem czy dobry dzial, ale najbardziej pasujacy.

Od pewnego czasu mam dziwny objaw, otoz:
Dawniej ladowanie baterii wlaczalo sie co jakis tydzien i prad ladowania byl bardzo wysoki.
Od pewnego czasu ladowanie wlacza sie co dwa dni i prad ten jest malutki.

Probowalem zostawic PB pracujacego tylko na baterii i okazalo sie ze wylacza sie gdy poziom spadnie do 97%.

Wszystkie diody kontrolne na baterii swieca.

Probowalem "na sile" rozladowac baterie i poziom spadl do 91%. Wlaczylem zasilacz ale doladowalo
tylko do 97%. Co jest dziwne bo w oknie "Informacja o baterii" pokazuje "Pozostalo: 100%".

Czy to objaw padnietej juz baterii czy iakis inny problem?
[#2] Re: [PB] Bateria

@Phibrizzo, post #1

A co pokazuje OSX ?
[#3] Re: [PB] Bateria

@Phibrizzo, post #1

Ja bym stawiał na padniętą baterię. O ile dobrze pamiętam to Ty masz PowerBooka z serii "Titanium", czyli dość starego. Te ogniwa z czasem po prostu siadają (mogą być nawet skorodowane, bo i takie coś widziałem w jednej baterii).
[#4] Re: [PB] Bateria

@Norbert, post #2

Pod OSXem informacje sa zbierzne z tymi z MOSa. Wlaczylem OSXa bez zasilania z zewnatrz i mimo ze pokazywalo przypuszczalny czas pracy ok 2h to tez wylaczol sie gdy spadlo do ok 96%.
[#5] Re: [PB] Bateria

@Phibrizzo, post #4

Znam się dosyć dobrze na sprzęcie komputerowym i nie rzucam
słów na wiatr. Moim zdaniem to bateria.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem