[#1] MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.
Skłaniam się z prośbą o wytłumaczenie laikowi jak sprawić aby podłączony przez mnie dysk SSD w kieszonce SATA-USB stał się dla MorphOSa również zapisywalny. Wiem tyle, że powinienem skorzystać z NT File System 3G (NTFS-3G) i mountlisty. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
[#2] Re: MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.

@Ponki1986, post #1

Temat ogarnięty. Oczywiście było to prostsze niż sądziłem. Oczywiście dołączona dokumentacja pomogła. Należy skopiować NTFSFileSystem3G do katalogu L. Następnie usunąć plik Envarc:sys/poseidon.prefs. Na koniec należy edytować plik MOSSYS:Data/Mount/filesystems.conf zmieniając w nim:

DosType=0x4e544653 Filesystem="L:NTFileSystem" Name="NTFS"

na

DosType=0x4e544653 Filesystem="L:NTFileSystem3G" Name="NTFS"

Reset i wszystko działa.
3
[#3] Re: MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.

@Ponki1986, post #2

Podwiesić wątek
[#4] Re: MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.

@Kwiatki, post #3

Sposób działa, ale chyba da się to po prostu zrobić z poziomu Poseidona, bez kasowania pliku konfiguracyjnego: wejść w ustawienia masstorage i wskazać nowy plik filesystemu. Muszę to sprawdzić...
1
[#5] Re: MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.

@wali7, post #4

Postępując zgodnie z dokumentacją dołączoną do NTFS-3G skasowałem plik ustawień Posejdona. Jednakże spowodowało to wyświetlanie za każdym razem okienka z powiadomieniami stosu, gdy tylko cokolwiek wpiąłem do USB, plus słyszalny był jakiś dzwięk. Gdy w końcu kliknąłem w tym okienku na Save Prefs to wszystko przestało działać, tj. touchpad, myszka. Musiałem za pomocą klawiatury wejść do ENVARC:Sys i usunąć plik ustawień. Po resecie wszystko działało już prawidłowo, ale ponownie wyświetlane było okienko powiadomień. Skopiowałem więc plik ustawień z płytki instalacyjnej MorphOSa i teraz wszystko jest dobrze.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 11:42:11 przez Ponki1986
[#6] Re: MorphOS i możliwość zapisu na dyskach NTFS.

@Ponki1986, post #5

Okienko powiadomień można wylaczyc w ustawieniach Posejdona.
Dźwięk można zmienić na coś cichszego lub również wyłączyć
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem