[#1] Motyw Flatpapillon
Hello. Czy ktoś próbował ten motyw instalować w MorphOS-ie? Ja się skusiłem mimo kilku drobnych błędów zgłaszanych przez autora. Szczerze nawet podpasował się w mój gust. Natomiast chciałem zrobić sobie kilka brakujących Def ikonek, ale te w zestawie są w formacie SVG. W sumie to żaden problem, bo nie brakuje programów trawiących ten format. Bynajmniej tak myślałem do tej pory bo żaden z dostępnych na MorphOS lub InkScape pod Windows nie mógł otworzyć tych ikonek. Oczywiście zmieniałem rozszerzenie z .info na .svg, ale przy próbie otwarcia widzę tylko komunikat że plik nie zawiera danych tego formatu. Po wrzuceniu do notatnika wszystko wygląda w porządku. Ktoś miał do czynienia z taką sytuacją?
[#2] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #1

Ambient normalnie obsługuje ikonki SVG. Mają być zapisane jako #?.info.
[#3] Re: Motyw Flatpapillon

@michal_zukowski, post #2

Spoko... Ja to wiem. Miałem na myśli, że chciałbym zrobić sobie kilka nowych ikonek na podstawie tych zamieszczonych w archiwum tego motywu. Jednakże, gdy próbuję taką wczytać do programu VectorInk, lub pod Windowsem w InkScape, nawet zmieniając rozszerzenie z info na svg, to żaden program nie chce nic wczytać wyświetlając błąd.
[#4] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #3

Moze inkscape nie umie metadata? W tych plikach svg jest takie cos na poczatku:

<metadata>
<ambient:icondata xmlns="http://www.morphos-team.net/morphos-icon-metadata/v1">
<position x="492" y="7"/>
</ambient:icondata>
</metadata>

Macosowy quicklook sie na tym wywala, ale inne programy umieja (pixelmator pro na przyklad)
Mozesz sprobowac usunac metadata z tych plikow i wtedy inkscape powinien dac rade.
[#5] Re: Motyw Flatpapillon

@elf, post #4

Niestety nic to nie dało w przypadku InkScape. Zrobiłem za to inaczej... Powiększyłem rozmiar ikon maksymalnie w otwartym oknie, następnie kolor tła zmieniłem na fioletowy i zrobiłem zrzuty ekranu. Wytnę sobie te ikonki a później zapisze jako PNG. Są dosyć duże, więc nie powinny stracić na jakości.


1
[#6] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #5

Moze zapytaj Christohe'a chris.highlander@free.fr
moze podesle Tobie te ikonki w zjadliwym formacie albo napisze w czym edytowal
[#7] Re: Motyw Flatpapillon

@Kwiatki, post #6

Napisałem dzisiaj do autora i czekam na odpowiedź. Próbowałem jeszcze otworzyć owe ikonki w GIMPie, ale również bez powodzenia. Natomiast wspomniany wyżej program Pixelmator jest na MACa, ale nie PPC, więc mój Tygrysek na drugiej partycji raczej się nie przyda.
[#8] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #1

Generalnie coś w nagłówku miesza.

This page contains the following errors:
warning on line 1 at column 54: xmlns: URI &ns_svg; is not absolute
error on line 3 at column 87: Namespace prefix ambient on icondata is not defined


Pozwoliłem sobie stworzyć "pustego" SVG w Inkscape i zrobiłem mu "przeszczep" informacji z podanej ikonki SVG ("Drawer"). Otrzymałem coś takiego:

pliczek

Wygląda na to, że działa.
1
[#9] Re: Motyw Flatpapillon

@recedent, post #8

Wrzuciłem Twój plik do notatnika i porównałem z ikonką def_drawer.info znajdującą się w archiwum Flatpapillon, i widzę że przeszczepu dokonałeś po zamknięciu znacznika </metadata> ? MorphOS prawidłowo wyświetlił ten plik jako ikonkę?

Edycja: WTF... Usunąłem z twojego pliku wszystko co było po wspomnianym znaczniku, w to miejsce wkleiłem dane z ikonki Disk.info, z archiwum Flatpapillon, wszystko po tym znaczniku i działa



Dziękuję za pomoc OK Próbowałem coś podobnego robić wcześniej, ale najwyraźniej nie w tym miejscu co trzeba.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 23:42:10 przez Ponki1986
2
[#10] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #9

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze pod MorphOS-em i wszystko działa elegancko. System pokazuje pliki jako ikonki oraz jako miniatury, a VectorInk wczytuje je prawidłowo. Temat chyba uważam za zamknięty.

[#11] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #10

Chyba pochopnie uznałem temat za zamknięty, bo drążąc go dalej odkryłem że utworzony prosty obrazek w VectorInk z narysowanym niewypełnionym kwadratem zawiera o wiele mnie danych niż taki sam stworzony w InkScape. Przeszczepiając dane skasowałem w nim wszystko po linijce:

<svg width="64" height="64" xmlns="http://www.w3.org/2000/SVG">


Po tym wkleiłem wszystko, co znajduje się po znaczniku </metadata> w pierwszej lepszej ikonce z archiwum Flatpapillon i też działa. Ale... Gdy wywoła się okienko informacji i zmieni w takiej ikonce choćby domyślny program to VectorInk już nie potrafi tej ikonki wczytać. Czyli jak pisał wcześniej ELF VectorInk nie rozumie metadata.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 11:43:05 przez Ponki1986
1
[#12] Re: Motyw Flatpapillon

@Ponki1986, post #11

Otrzymałem odpowiedź od autora. Podał taki sam sposób rozwiązania sytuacji, instruując aby pierwszą linijkę zaczynającą się od <svg... zastąpić <svg width="64" height="64" xmlns="http://www.w3.org/2000/SVG">, oraz skasować wszystkie metadata.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem