[#1] Mountlista CD0:
Szukając sposobu jak zmusić MorphOSa do bezpośredniej współpracy z plikami obrazów płyt CD tj. CUE+BIN, trafiłem na DiskImage. Zapewne ten pakiet jest wszystkim bardzo dobrze znany. U mnie działa on bardzo dobrze, bez problemu montowane są wspomniane obrazy, nawet PlayCDDA we współpracy z cdplayer.library potrafi odtworzyć ścieżki audio w trybie Mixed Mode. Jedynie nie udało mi się uruchomić głównego programu GUI, ale to nie problem bo stworzyłem sobie prosty skrypt używający polecenia MountDiskImage.

Postanowiłem trochę poeksperymentować i skorzystałem z innych systemów plików tj. CacheCDFS, CDFileSystem, niewymagającej FastATA wersji AllegroCDFS oraz dedykowanych mountlist dla tych systemów plików. Musiałem tylko zmienić device i unit w tooltypach ikonki. Wyniki eksperymentu wypadły dosyć pozytywnie. Idąc dalej tym tropem chciałbym spróbować natywnego systemu plików jaki MorphOS używa do obsługi napędów optycznych. Niestety nigdzie w MOSSYS: nie znalazłem żadnej mountlisty. Na stronie MorphZone wyczytałem, że plik boot.img zawiera CDRive File System (CDFS). Za pomocą Mounter-a próbowałem stworzyć taką mountlistę, ale nic z tego nie wyszło.

Pytanie jak pozyskać pożądaną przez mnie mountlistę? Czy jest ona również w pliku boot.img? Jak wypakować zawartość tego pliku?
[#2] Re: Mountlista CD0:

@Ponki1986, post #1

MorphOS ma automontowanie, jak nie musi to nie korzysta z mountlist.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem