[#1] [Fallout CE] - problemy
Postanowiłem wypróbować nowy port Fallouta CE od BeWorld. Użyłem danych z GOG.com - gra się odpaliła i wygląda na to, że działa w porządku. Ale natknąłem się na kilka problemów.
Po pierwsze - okno inwentarza jest całe szare (poza przedmiotami, choć jeśli przewijam je w dół ich grafika sieje śmieciami). Ale da się z tym żyć. Jednak przy próbie przeczytania Podręcznika Skauta (czy jak to się zwie po polsku) gra za każdym razem się wywala. Zawartość ekranu się zawiesza, pojawia się kursor systemowy i to wszystko.

Tutaj macie mojego sejwa. Wystarczy go załadować, wejść do inwentarza i spróbować przeczytać książkę. Dajcie znać, czy u Was też jest tak samo.
[#2] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #1

OK, dostałem informację od trOLLO, że u niego na Powerbooku G4 nie ma takich jazd z ekwipunkiem.
Muszę zatem ustalić co jest nie tak w mojej konfiguracji.
1
[#3] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #2

a masz jakiegoś starszego Radziejona do testów ?
[#4] Re: [Fallout CE] - problemy

@Kwiatki, post #3

Średnio na jeża.
Myślisz, że to coś z kartą graficzną?
Ja bym w tym momencie stawiał, że albo spolszczenie coś mi pochrzaniło w grze, albo mam coś grubo pomieszane w samym systemie.
[#5] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #4

Wygląda na to, że pakiet spolszczający "zepsuł" grę. Na oryginalnych, angielskich danych jest OK.
Co jest o tyle dziwne, że na PC te same, spolszczone dane, działają z tą samą wersją Fallout CE bez zająknięcia. Czary!
[#6] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #5

Mam wersje z GOG-u, kiedyś rozdawali za free całą starą trylogie. Jutro jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę u siebie.
[#7] Re: [Fallout CE] - problemy

@waldiamiga, post #6

Właśnie dziś testowałem "czystą" wersję angielską z GOG. Jutro spróbuję jeszcze oryginalną polską z dystrybucji CD.
[#8] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #7

Mogę tylko potwierdzić, że takie same objawy występują na PowerBook G4 i tylko w parze z polskim patchem. Oryginalna wersja językowa z GOG działa jak należy.
[#9] Re: [Fallout CE] - problemy

@reenstix, post #8

Koszer - czyli nie mam co sprawdzać, diagnozę od konsylium znasz.
[#10] Re: [Fallout CE] - problemy

@waldiamiga, post #9

Zgadza się.

Tylko teraz - co dalej? Wypadałoby pewnie napisać do Beworlda i wyłuszczyć mu, że w "naszej" wersji musi być coś, co nie współgra z polskimi danymi do gry. Znika "okenko" ekwipunku (i nie da się używać przedmiotów w nim umieszczonych), znikają niektóre strzałki w opcjach handlu...

Oby nie odpisał: "w takim razie musicie korzystać z wersji angielskiej".

Pamiętam, że kiedyś były jazdy z Arx Libertatis - przy aktywnych polskich localach skrypty gry szalały. Dało się w to grać tylko jeśli język systemu był ustawiony na "nie nasz". Dałem znać BSziliemu, a w odpowiedzi dostałem wiadomość, że to jest dość stary port i generalnie odniosłem bardzo mocne wrażenie, że on nie bardzo ma ochotę dochodzić do tego czemu to źle działa.
1
[#11] Re: [Fallout CE] - problemy

@recedent, post #10

A inne wersje językowe (oprócz angielskiego) jak wypadają?
[#12] Re: [Fallout CE] - problemy

@Norbert, post #11

Beworld testował wersję francuską (oficjalną, od Interplay) i jest OK.
[#13] Re: [Fallout CE] - problemy

@reenstix, post #8

OK, panowie.

Sprawdziłem dane z oficjalnej polskiej wersji (od CD Projekt) i stwierdzam, że:

1. Jeśli skopiuję dane CD Projektu na wierzch dotychczasowych danych, to bug nadal występuje.
2. Jeśli usunę katalog "data" i wgram go od nowa w wersji CD Projekt to bug znika!

Zatem - na chwilę obecną jeśli chcecie grać w Fallouta na MorphOS-ie to macie 2 opcje:

  • Pobieracie grę ze Steam/GOG i gracie po angielsku
  • Szukacie oficjalnej polskiej wersji i gracie po polsku


Trzecia opcja to poczekać aż sprawdzę który z plików "nieoficjalnej" lokalizacji rozwala nam port.
8
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem