kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] PowerBook 15"(5,8) a tryby graficzne.
Jak właściwie przedstawia się lista trybów dla w/w (w odniesieniu do MOSa) bo po zainstalowaniu widzie tylko natywną rozdziałkę czyli 1440x900 i jakiekolwiek próby dodanie czegokolwiek innego kończą się czarnym ekranem. Jeżeli to tak ma być to mega słabo się to prezentuje. Mam PM G5 2.0 i tam na R9600P takich dziwów jak skazanie na jedną rozdzielczość nie ma... ot działa. Np. Fallouta, którego na w/w PM G5 odpaliłem bez problemów tu ni hu hu, gra działa pod 'spodem ale ekran jest czarny'. Z clonem Diablo czy Quake to samo. Wszelkie uwagi mile widziane.
[#2] Re: PowerBook 15"(5,8) a tryby graficzne.

@RadziN, post #1

Na moim MOSie pod PB od dawien dawna mam do wyboru 4 rozne rozdzielczosci. Oprocz podstawowej (natywnej)
mam jeszcze 640x480, 320,240, 320x256.
Proba dodania innej dziala bez problemu, np 800x600. Wazne jest ustawienie odpowiedniej wartosci na suwaku "Czestotliwosc Piksela".
[#3] Re: PowerBook 15"(5,8) a tryby graficzne.

@Phibrizzo, post #2

Ok, dzieki za info, że można, tylko co dalej? :) Jest jakaś 'ściąga, coś' jak to poustawiać? I zastanawiające jest dla mnie to czemu monitor został rozpoznany jako Color LCD brak trybów VESA? Nie kumam, coś przy instalacji przeoczyłem?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 07:46:18 przez RadziN
[#4] Re: PowerBook 15"(5,8) a tryby graficzne.

@RadziN, post #3

Uhh, widzę, że to jakaś MOSowa wiedza tajemna lub nikt nie miał takiego przypadku?

Dobra, wrzuciłem pena i zabootowałem by sprawdzić czy może coś namieszałem w Systemie. W tak 'izolowanym ' środowisku udało mi się popełnić tylko 640x480 i 800x600 czyli coś tam działa. Idąc za ciosem przeinstalowałem System i na nowo zainstalowanym udało mi się tylko powołać do życia 640x480 i działało tylko do rebootu... nie mam pojęcia o co tu chodzi i nie bardzo chce mi się wierzyć, że PB jest tak 'dziwnie' uszkodzony.. na koniec zapodałem Reset NVRAM i też nic to nie dało i nurtuje mnie czemu PB ma takie dziwny monitor i brak trybów VESA?
[wyróżniony] [#5] Re: PowerBook 15"(5,8) a tryby graficzne.

@RadziN, post #4

Ja miałem podobnie z eMac (jeno parę lat temu), wszystkie tryby musiałem dodawać ręcznie na chybił/trafił, najczęściej było "chybił" i robiła się taka kasza na ekranie, że zostawał tylko reset.

Kompy bez wbudowanych wyświetlaczy nie mają tego problemu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem