[#1] Start MorphOS-a po zaniku prądu
.
[#2] AmigaGPT 1.0
A ja wciąż błagam. Czy mos po braku zasilania może wracac do ostatniego stanu? Czyli po braku pradu włączyć się? Chciałbym móc to osiągnąć nie mając żadnego systemu od appla na tej maszynie...
[#3] AmigaGPT 1.0

@juen, post #2

Chciałbym móc to osiągnąć nie mając żadnego systemu od appla na tej maszynie...


Dyskutowaliśmy już o tym. Wystarczy uruchomić OSX z zewnętrznego dysku na FireWire (nie trzeba nic instalować) i zafajczyć w opcjach "zasilania" odpowiednią opcję, żeby po odcięciu/ponownym podłączeniu prądu komputer sam się ponownie uruchamiał. Potem ten zewnętrzny dysk odpinasz i wrzucasz do szuflady.

A w sumie to ciekawe - co mówi na ten temat OpenAI?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 22:30:42 przez recedent
2
[#4] AmigaGPT 1.0

@juen, post #2

A ja wciąż błagam. Czy mos po braku zasilania może wracac do ostatniego stanu? Czyli po braku pradu włączyć się? Chciałbym móc to osiągnąć nie mając żadnego systemu od appla na tej maszynie...


Przepraszam, ale nie rozumiem.

Po braku zasilania, czyli np. wyciągniesz wtyczkę z gniazdka i wsadzisz z powrotem, to ma się sam uruchomić komputer i wystartować MorphOS? Czy może chodzi o to, że po zaniku zasilania, gdy odpalisz kompa, to MorphOS już nie działa?
[#5] AmigaGPT 1.0

@karolb, post #4

Chodzi o to, żeby juen nie musiał wciskać przycisku "Power" na swoim iMacu, tylko żeby po chwilowym odcięciu od prądu komp od razu wstawał i uruchamiał system.
[#6] AmigaGPT 1.0

@recedent, post #3

Wystarczy uruchomić OSX z zewnętrznego dysku na FireWire (nie trzeba nic instalować) i zafajczyć w opcjach "zasilania" odpowiednią opcję, żeby po odcięciu/ponownym podłączeniu prądu komputer sam się ponownie uruchamiał. Potem ten zewnętrzny dysk odpinasz i wrzucasz do szuflady.

To by znaczylo że ta informacja zapisywana jest w OF.
Czyli można przypuszczać że istnieje jakaś komenda w OF która zrobi to samo co OSX.
[#7] AmigaGPT 1.0

@recedent, post #5

Wow, to ja jestem laik w tym temacie. Dziękuję za wytłumaczenie :)
[#8] AmigaGPT 1.0

@Norbert, post #6

To by znaczylo że ta informacja zapisywana jest w OF.
Czyli można przypuszczać że istnieje jakaś komenda w OF która zrobi to samo co OSX.


Możliwe. Tylko jaka to jest komenda i gdzie się ją wpisuje?
Może ChatGPT będzie znał odpowiedź?
1
[#9] Re: AmigaGPT 1.0

@recedent, post #8

Nie wytrzymałem, i ChatGPT zapytałem :)






----edit

Oczywiście nie odpowiadam za szkody xD.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 22:20:38 przez karolb
[#10] Re: AmigaGPT 1.0

@karolb, post #9

To chyba nie to.
Tą zmienną mam ustawioną na "true", a komputer po wydarciu kabla i włożeniu go z powrotem nie uruchomił się.

Wydaje mi się, że auto-boot odpowiada za to, że jak włączysz przycisk zasilania to komputer startuje do systemu.
Gdyby było na "false" to zatrzymałby się na poziomie OF czekając aż wpiszesz polecenie "boot" albo "mac-boot".

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 23:03:51 przez recedent
1
[#11] Re: AmigaGPT 1.0

@recedent, post #10

Yep...

1
[#12] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #2

Na MorphZone otrzymałem taką odpowiedź:

\ Go to device node
dev via-pmu

\ Clear previous settings
pad 2 ff fill pad 2 " "(00 FF FF)" 8f pmu-op pad swap dump

\ Now set the acwakeoninsert byte.
pad 2 ff fill pad 2 " "(01 00 02)" 8f pmu-op pad swap dump
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem