kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MorphOS i klawiatura AT DIN5
Właśnie nadeszła moja klawiatura PC AT. Działa pięknie z MAC mini pod MorphOS. Adapter widziany jest w Poseidonie jako "Barcode reader". Taka ciekawostka. Może ktoś z MorphOS Team się wypowie dlaczego akurat "Barcide Reader"?
P.S. Poniżej powinien być widoczny zrzut z okna Poseidona. Pod Wayfarerem się wyświetla, a na RPi pod ichnim Linuxem się nie wyświetla. Może dlatego, że png?


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 19:41:29 przez R-Tea
[#2] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@R-Tea, post #1

Może dlatego, że png?
Strona ramdisk.net.pl (na której jest zahostowany obrazek) ma samopodpisany (a więc niezaufany) certyfikat SSL. Dlatego współczesne przeglądarki blokują ten obrazek. Wayfarer pewnie nie sprawdza certyfikatów.
1
[#3] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@R-Tea, post #1

Dokładnie chodzi o ten link do obrazka http://ramdisk.net.pl/t/window18.png
[#4] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@R-Tea, post #1

Pewnie obrazka nie widać, bo link jest bez certyfikatu. U mnie też nie było widać, dopiero jak wszedłem i potwierdziłem w przegładarce, że chce tam wejść (niebezpieczne ) to się pojawiło.
[#5] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@R-Tea, post #1

Wracając do meritum sprawy, czyli klawiatury PC AT, obrazek można już obejrzeć w naszym Graffiti.
Poseidon (klawiatura PC AT DIN5)
Dlaczego Poseidon tak dziwnie widzi ten adapter?
[#6] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@R-Tea, post #5

Może właśnie w ten sposób adapter się zgłasza?
Nie zdziwiłbym się gdyby producent z Państwa Środka użył do produkcji adaptera układziku stosowanego w czytniku kodów kreskowych (starsze wersje były na DIN, nieco nowsze na PS/2, współczesne są na USB).
2
[#7] Re: MorphOS i klawiatura AT DIN5

@recedent, post #6

Pomyślałem, że jednak najważniejsze, że działa doskonale, bo zanim zdecydowałem się zainwestować w bardzo wiekową klawiaturę z epoki i ten adapter oraz przejściówki, to większość internetowych informacji na ten temat straszyła mnie, że to nie zadziała, a te adaptery są tylko dla komputerów fizycznie wspierających protokół PS/2. Postanowiłem zaryzykować, miałem jednak lekką obawę, bo MAC mini to już era wszechobecnego USB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem