kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook, PowerMac
[#1] Chrysalis
Cześć, mam pytanko do Was. Na youtubie można znaleźć video gdzie widać MorphOS z zainstalowanym pakietem Chrysalis, próbowałem zlokalizować w sieci ten pakiet ale nie miałem szczęścia, czy można ściągnąć ISO z pakietem Chrysalis dla MorphOS 3.18 ? jeśli macie to skąd pobrać ? Mam jakiś starszy 3.9.1 ale nie mogę go zainstalować na MorphOS 3.18 kończy komunikatem "you need have MorphOS".

Proszę pomóżcie.

Dzięki z Góry
[#2] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #1

Kiedyś do każdej wersji Motylka była nowa wersja tej nakładki. Niestety gryzło to się z systemem i jak chciałeś zaktualizować do nowszej wersji to trzeba było instalować od zera. Miałem i ostatecznie odradzam.
[#3] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #1

Nominalnie zawsze był na MorphOS-Storage, ale znikł. Widzę że zadałeś zapytanie u źródła, więc na pewno Papiosaur Ci odpowie.
[#4] Re: Chrysalis

@KM_Ender, post #2

Ale co te komponenty można doinstalować samodzielnie ? czyż nie ? tylko skąd wiedzieć co instalować
[#5] Re: Chrysalis

@waldiamiga, post #3

No właśnie, myślałem, żeby pobrać starszą wersję Morph i odpowiednio starszą Chrysalis ale nie mogę nigdzie pobrać w miarę świeżego chrysalisa.

"u źródła" to masz na myśli po francusku ?
[#6] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #4

Coś znalazłem, spróbuję ręcznie to po instalować może się uda

AmiSSL 5.5 68k (AmiSSL Open Source Team)
Wayfarer 4.3 (Jacek Piszczek)
TinyGL update 2022-10-19 (bigfoot)
Lupe 2.1 (Matthias Böcker)
LiteXL 2.1.0 (George Sokianos)
AVCodec 1.5 (Andreas Falkenhahn)
DAPlayer 1.14 (Thomas Rapp)
SDL 2.24.1 (BeWorld)
ACE 1.25 + plugins (Philippe Rimauro)
HotBorder 1.10 (Tcheko)
Iris 1.4 (Jacek Piszczek)
BeeBase 1.0 (Steffen Gutmann)
PintorWeb 3.20 (Templario)
Starfield 1.0 (Matthias Böcker)
RNOEffects 1.4 (jPV^RNO)
ScummVM 2.6.1 (BeWorld)
PerCIMan 0.7.5 (Ulrich Beckers)
bePlayer 1.5 (BeWorld)
AnimWebConverter 5.0 (Templario)
openssl3.library - November Hotfix for MorphOS 3.17 (MorphOS Team)
[#7] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #6

Tak, u francuskiego kolegi Papiosaura z WArMUP. Jak piszę, pracuje on nad Easy2Install, którego najnowsza wersją będzie zintegrowana z nowym pakietem Chrysalis. Powinna być ukończona do końca miesiąca.
1
[#8] Re: Chrysalis

@waldiamiga, post #7

Super by było.

Mam pytanie jeszcze, bo na youtubie widziałem filmik, gdzie gość instaluje Amiga OS4 na macu uruchomiwszy proces instalacji z poziomu MorphOS ale bez emulacji, czy rzeczywiście istnieje możliwość instalacji Amiga OS 4 natywnie na macu G4 ?
[#9] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #8

widziałem filmik, gdzie gość instaluje Amiga OS4 na macu uruchomiwszy proces instalacji z poziomu MorphOS ale bez emulacji


Podzielisz się linkiem?

czy rzeczywiście istnieje możliwość instalacji Amiga OS 4 natywnie na macu G4 ?


I tak i nie.
Kiedyś istniał tzw. projekt Moana, który to umożliwiał. Ale dotyczyło to tylko 1 modelu Miniaka, była to dość wczesna wersja OS4, część peryferiów (chyba sieciówka i dźwięk) nie działała i generalnie można było sobie co najwyżej "poklikać". Nie muszę wspominać, że projekt został zarzucony.
Poza tym - nie słyszałem o innej możliwości żeby natywnie odpalać OS4 na Makach PPC.
1
[#10] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #6

AmiSSL 5.5 68k (AmiSSL Open Source Team) tego raczej obcenie nie polecam
1
[#11] Re: Chrysalis

@recedent, post #9

Ok szukam - wyślę
[#12] Re: Chrysalis

@recedent, post #9

https://www.youtube.com/watch?v=je9cPiTZWZA&t=173s

Napisz proszę co o tym myślisz - możliwe ?
[#13] Re: Chrysalis

@tiejcz, post #12

Na flmie to jest to co opisał recedent.
Te trzy systemu są odpalone na macmini niezależnie od siebie.
To co wydaje ci się instalacją OS4 z pod Morphos, jest ekranem OpenFirmware macmini

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2023 12:53:01 przez Norbert
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem