kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet
Witam. Mam Mac Mini podłączony do sieci przez kabel, ale przestał widzieć on Internet. Co może być nie tak?

Ale lampka w Switch'u się świeci.

Czy istnieje jakaś karta sieciowa na USB, którą MorphOS widzi, żeby ją zakupić i sprawdzić?

Wbudowana karta WiFi nie widzi sieci WiFi.
[#2] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@gilban, post #1

Czy na pewno sieć jest 2.4Ghz ?
Pod OSX też nie ma netu ?

Odpal MorphOS z płyty lub ISO i testuj
[#3] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@Norbert, post #2

Nie mam OS-X Odpaliłem Morphos 3.18 z płyty i też cisza. Sprawdzę na 3.17.
[#4] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@gilban, post #1

Nie wyłączyłeś sobie czasem loopback w ustawieniach sieci?
[#5] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@recedent, post #4

Dobra. Już działa. Podłączony Access Point do sieci TP-LINK coś bruździł i część komputerów nie widziała sieci i nawet WiFi nie działało. Po jego odłączeniu jest już dobrze.
1
[#6] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@recedent, post #4

Od czasu instalacji 3.18 u mnie polaczenie z wifi graniczy z cudem. Tak ze tego... offline
[#7] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@arturB, post #6

No niestety jest coś nie tak z obsługą sieci WiFi od wielu lat (zaczynałem chyba od 3.09).
Np. używając pod MorphOS-em WiFi z białego ConnectBoxa od UPC można mieć pewność, że za jakiś czas przy transferze (choćby Nectarine) nastąpi pełny freeze systemu. Pod MacOS X nic takiego się nie dzieje.
Specjalnie kupiłem jakiś extender / access-point TP-linka i łączę się do niego i wtedy jest OK.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 13:08:29 przez Jacques
[#8] Re: Mac Mini MorphOS 3.18 - przestał działać Internet

@Jacques, post #7

Mos i UPC się nie lubią. Miałem to samo nami i oraz IMac G5. Również pomógł extender.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem