[#1] RC5-72 - no ale jak to???
Uruchamiam sobie dzisiaj MOSa, jak co dzien.
A tu dzisiaj pojawilo mi sie na blacie takie okienko:

Okienko

I ja sie pytam: JAK???
[#2] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #1

Skoro i tak już się grzeje i zjada prąd...
[#3] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@_arti, post #2

Nie, pytanie brzmi: jakim cudem to okienko sie pojawilo?
Przecierz nie mam uruchomionych klientow anie RC%, ani OGR.
[#4] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #3

A jakie masz "3rd party" apki od Tokai-a?
MorphOS-owy klient distributed.net pochodzi z 2014 roku, ciekawe co to się u Ciebie porobiło...
[#5] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #1

To okno pojawia się po każdym restarcie czy pojawiło się tylko raz? Jeżeli przy każdym to drogą eliminacji jakichś elementów można dojść co je wywołuje. A jeżeli tylko raz to słabo.

A tak sobie jeszcze myślę... Ten tekst w oknie gdzieś musi być, nie? To może przeszukać (standardową funkcją Ambienta) całą partycję systemową? Tylko trzeba szukać tekstu w plikach, a nie w nazwach plików. Ja u siebie zapuściłem szukanie "I noticed that" ale nic nie znalazłem (bo i okno się nie pojawia). Jeżeli ten tekst w pliku nie jest jakoś magicznie zaciemniony, skompresowany czy coś takiego to dowiemy się z jakiego pliku pochodzi. A gdy to będziemy wiedzieć to będzie łatwiej.
[#6] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #3

Wydaje mi się, że jakaś biblioteka tokaiowa w libs siedzi, tylko nie pamiętam jej nazwy (tak to jest jak się w ogóle morphosa nie używa ostatnio). Zapewne usunięcie jej pomogłoby w tym przypadku.
Przypomnialo mi się, get9.library, chybaszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 13:50:50 przez deez
[#7] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@MDW, post #5

Pierwszy raz na oczy widze ten komunika odkad uzywam MOSa.
A ostatnio nic nie instalowalem.

@Deez:
A wiesz moze co kozysta z tej biblioteki ze sie aktywowala?
[#8] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #7

Może komunikat wyświetla się każdego 14 września 2023 roku?
2
[#9] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #7

Spróbuj na ikonie partycji systemowej z menu kontekstowego wybrać "Find". W oknie Find w polu "Text" wpisz "I noticed that you" i poczekaj. Ciekawe czy dostaniemy jakieś wyniki na liście "Results".
[#10] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@recedent, post #8

Tak, kazdego 2023....
1
[#11] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@MDW, post #9

Nie znalazlo. Mozliwe ze to sie zassalo i uruchomilo z netu.
Po prostu cos to zassalo. Siakis wirus?

Bo jesli faktycznie tak bylo, to oznacza ze pod MOSem wszytko sie moze uruchomic zdalnie i nawet o tym nie wiemy...
Ja bym sie zaczal bac (teorie spiskowe za 3... 2.... 1..... ;)


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 15:20:43 przez Phibrizzo
[#12] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #7

Hmm...
Zapewne jakiś soft tokaia tylko tego używa, pamiętam, że był w którymś archiwum z jakimś softem jego.
Kiedyś tokai miał swoje softy na własnej stronie, jeśli wciąż działa to można by przejrzeć i dojść z czym ten lib był razem.
Wywal albo zmień nazwę tego libsa i tyle.
[#13] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #7

...pamiętam, że jak tylko przestałem używać dnetc to też miałem nie raz takie samo okienko z komunikatem. Wywaliłem get9.lib i po sprawie.
[#14] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #7

Hmm, jednak było osobne archiwum z tym get9.lib,
link do aminetu.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 15:51:35 przez deez
1
[#15] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #11

Nie ma możliwości żeby coś się samo odpaliło. Coś musi to odpalać. Wobec tego spróbuj przeszukać wszystkie partycje. Jeżeli ten tekst nie jest jakoś zakombinowany to musimy gnoja znaleźć.
[#16] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@MDW, post #15

A nie może być tak, że ten lib sprawdza losowo czy nie jest odpalony dnetc i jeśli nie to wyrzuca raz na sto lat takie okienko?
[#17] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@deez, post #16

A nie może być tak, że ten lib sprawdza losowo czy nie jest odpalony dnetc i jeśli nie to wyrzuca raz na sto lat takie okienko?

Tak, pewnie że może. Ale najpierw próbuję namierzyć co zawiera ten tekst. Chyba, że Ty już faktycznie jesteś pewien, że to jest w bibliotece, którą podałeś.

-------- edit --------

Ściągnąłem a Aminetu bibliotekę get9.library i faktycznie znalazło w niej tekst "I noticed that you". Czyli bardzo dobrze trafiłeś (czy pamiętałeś).
Teraz trzeba poszukać co używa tej biblioteki.

W readme biblioteki jest napisane, że korzystają z niej takie programy jak:
- euph0ria 1.2+
- mr.banana 1.3+
- snes9xstarter 2.2+
- transpoclock 1.5+ (by jacaDcaps)

Wkrótce korzystać będą też:
- cpu monitor 1.6+
- statline 0.11+

Czyli jeżeli Phibrizzo używa któregoś z tych programów to chyba on niechcący pokazuje ten tekst. I wtedy będziemy mogli powiedzieć, że MorphOS nadal należy do systemów na których nie ma magii. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 20:34:20 przez MDW
[#18] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@MDW, post #17

Faktycznie, wczoraj odpalalem snes9xstarter w wersji 2.3.
Czyli to jakos pamietalo ze to zrobilem?
Przecierz to oknoi pojawlio sie przy uruchamianiu systemu dopiero na nastepny dzien.
[#19] Re: RC5-72 - no ale jak to???

@Phibrizzo, post #18

Hmmm... nie wyobrażam sobie żeby coś się samo odpalało na systemie działającym w amigowej filozofii. Coś się musi odpalać pośrednio albo bezpośrednio ze startup-sequence, user-startup, WBStartup albo pośrednio wywoływane przez coś co się odpala. No nie ma szans, musi się gdzieś uruchamiać coś co używa tej biblioteki. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem