kategoria: PowerMac
[#1] Pamięć w PowerMacu g5
Witam. Takie pytanie mam.

Włożyłem do mojego g5 takie pamięci:

Dell SNPYG410C/2G DDR2-800MHz 240-Pin

Z neta wyczytałem, że powinny być widoczne jako 533MHZ
Mac je wykrywa jako PC2-3200U-288

Tak ma być?
[#2] Re: Pamięć w PowerMacu g5

@Wankowicz, post #1

https://www.applerepairmanuals.com/the_manuals_are_in_here/powermac_g5_late2005.pdf
[#3] Re: Pamięć w PowerMacu g5

@michal_zukowski, post #2

Nic nowego z tego nie wynika.
[#4] Re: Pamięć w PowerMacu g5

@Wankowicz, post #1

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, dlatego że nie jesteś pierwszym który się nad tym głowi.

Najlepiej olać sikiem prostym System Profilera z OSX i sprawdzić jak szybko działa ta pamięć z poziomu morphosowego benchmarka. I najlepiej jeszcze sprawdzić z innymi koścmi.
[#5] Re: Pamięć w PowerMacu g5

@recedent, post #4

To jest jakiś pomysł - może zrobilibyśmy sobie taką tabelkę referencyjną?
Model Maca, ilość RAM, Model kości pamięci, producent, oznaczenia, co wyszło z testów na MOSie...

Jakby ktoś tutaj wrzucił swoje wyniki to chętnie przyjmę Moje zaraz po tym jak rozbiorę G5.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem