kategoria: Mac mini
[#1] [mos] kilka pytań nowego użytkownika ;)
Wracam sobie do MOSa po prawie 5 latach i jestem w trakcie instalacji i konfigurowania zakupionego systemu (MacMini 1.42GHz).

Póki co, zauważyłem takie oto problemy, z którymi nie mogę sobie poradzić:
1. Apple Cinema Display - jak ustawić inne rozdzielczości niż domyślna 1680x1050? Wydaje się, że monitor nie jest w stanie wyświetlić nic innego... co ustawię, to jest albo kaszana na ekranie albo ciemność.
2. WiFi - raz łączy z siecią, raz nie albo co jakiś czas zrywa połączenie i znowu próbuje - da się coś z tym zrobić? Pod OSX nie ma takiego problemu.
3. Katalogi bez ikonek - da się jakoś ustawić, by domyślnym widokiem było "Show All"? Mnie nawet opcja "Snapshot -> All" nie działa. Jeśli jakiś katalog nie ma ikonek, to zawsze otwiera mi się puste okienko - trochę to denerwujące.
4. Jaki, dzisiejszy, player do wideo jest najbardziej uniwersalny pod MorphOSa?
5. Tryby "enhanced", czyli cienie pod oknami, przeźroczystość itd. - pod 1024x768 da się to włączyć, pod 1680x1050 te opcje są całkowicie ignorowane. To przez mojego Radeona, który ma "jedynie" 32MB?
[#2] Re: [mos] kilka pytań nowego użytkownika ;)

@_arti, post #1

1. Apple Cinema Display - jak ustawić inne rozdzielczości niż domyślna 1680x1050? Wydaje się, że monitor nie jest w stanie wyświetlić nic innego... co ustawię, to jest albo kaszana na ekranie albo ciemność.


Zgadza się. Teoretycznie powinien łyknąć jeszcze 1024x640 i 1280x800, ale z mojego doświadczenia wynika, że te Cinema Display są strasznie wybredne w kontekście obsługiwanych rozdziałek.

2. WiFi - raz łączy z siecią, raz nie albo co jakiś czas zrywa połączenie i znowu próbuje - da się coś z tym zrobić? Pod OSX nie ma takiego problemu.


Pod OSX Airport Extreme używa tzw. "interface robustness". MorphOS-owy sterownik tego chyba nie umie. Jak na dzień dzisiejszy - najlepsza opcja to mini router w trybie klienta, wpięty w złącze Ethernet, który odwala ciężką pracę za nas.

3. Katalogi bez ikonek - da się jakoś ustawić, by domyślnym widokiem było "Show All"? Mnie nawet opcja "Snapshot -> All" nie działa. Jeśli jakiś katalog nie ma ikonek, to zawsze otwiera mi się puste okienko - trochę to denerwujące.


Snapshot -> All nie zadziała jeśli dany katalog nie ma ikonki, w której można by przypisać informację, że ma się wyświetlać wszystko zawsze.

4. Jaki, dzisiejszy, player do wideo jest najbardziej uniwersalny pod MorphOSa?


Moim zdaniem - MPlayer.

5. Tryby "enhanced", czyli cienie pod oknami, przeźroczystość itd. - pod 1024x768 da się to włączyć, pod 1680x1050 te opcje są całkowicie ignorowane. To przez mojego Radeona, który ma "jedynie" 32MB?


Prawdopodobnie MorphOS policzył, że nie styknie Ci VRAM-u na te wodotryski.
2
[#3] Re: [mos] kilka pytań nowego użytkownika ;)

@recedent, post #2

No i wszystko jasne.

Cinema Display są strasznie wybredne w kontekście obsługiwanych rozdziałek.

Niby tak ale pod OSX wyświetla co najmniej 10 trybów i to bez problemu.

Snapshot -> All nie zadziała jeśli dany katalog nie ma ikonki, w której można by przypisać informację, że ma się wyświetlać wszystko zawsze.

O, chociaż w czymś 3.2 jest lepszy szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem