[#1] morphos beginer:)
mam takie pytanko: czy w kazdej wersji morphos'a jest tak ze po resecie wywalaja sie z pamieci wszystkie jego moduly, czy to tylko ograniczenie wersji demo? a moze cos zle robie, moze jest jakis programik, ktory uniemozliwia usuniecie ich poresecie (chodzi mi oczywiscie o hal.rom itd.). aha i gdzie moge nabyc sobie pelnego systema?
[#2] Re: morphos beginer:)

@mariusz, post #1

Tak, po resecie MOS znika z pamięci. Choć kiedyś udało mi się go tak zawiesić, że przeżył reset :)

Kupić pełnej wersji na BPPC/CSPPC nie można. Natomiast można kupić pełną wersję dla Pegasosa. Wymaga to jednak kupienia samego Pegasosa :)

[#3] Re: morphos beginer:)

@jrzeuski, post #2

dzieki za odpowiedz; a tak na marginesie to szkoda ze MorphOS tylko z pegasem, a sluszalem gdzies ze systemik ma byc za darmoche:))
[#4] Re: morphos beginer:)

@mariusz, post #3

Krążą chyba takie informacje na temat wersji dla klasycznej Amigi. Ciekawe jednak na ile w nich jest prawdy...
[#5] Re: morphos beginer:)

@mailman, post #4

Nie wiem jaka jest prawda, ale jestem ciekaw ilu ludzi pracuje nad MorphOS-em na Amigi klasyczne w porównaniu z tymi co pracują nad wersją dla Pegasosa. W sumie to rozwój takiego systemu powinien iść w kierunku tego nowszego sprzętu, ale troche szkoda, że użytkownicy Amig klasycznych nie będą mieli zbyt szybko szansy zapoznania się z nowszą, lepszą i szybszą wersją tego systemu.

[#6] Re: morphos beginer:)

@mailman, post #4

Od roku lub dluzej, betatesterzy uzywaja juz MOS JIT na Classica. Ehh...a nam narazie zostala nieudana wersja demo (nieudana dlatego, poniewaz bardzo powolna emulacja 68k bez JITa nie pozwala przetestowac takie programy jak np. AmigaAMP, poniewaz GUI tego programu jest na 68K i straszliwie uposledza dzialanie. Najzwyczajniej przerywa).
[#7] Re: morphos beginer:)

@Andrzej Drozd, post #6

JIT w przypdaku AmigaAMPa niewiele pomoze. Przynajmniej na najwolniejszych Blizzardach dzialajacych pod MOSem widac, ile w rzeczywistosci zabiera dekodowanie mp3 - jest wolno, bo sam PPC szybki nie jest. Na 68k nie bylo tego tak widac, bo PPC bylo w sumie rzadko uzywane.
[#8] Re: morphos beginer:)

@Jacek Piszczek, post #7

Niepomoze poniewaz nie ma natywnego AmigaAMPA. Aktualnie AmigaAMP ma mocno powalone GUI pod wzgledem obciazania 68k.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem