[#1] Pegaz, Pegasos
Małe dwa pytanka. Mam zamiar kupić Pegaza i zastanawiam się czy jeśli jestem gorącym zwolennikiem Opusa MagellanaII to czy bez żadnych spowolnień i obciążań systemu można go zainstalować? I następne pytanie jakiego kodowania znaków używa Pegaz? Bo znajomy wysłał mi priva z Pegaza i moja Ami ni w ząb nie łykała literek a z grzybów łapie bez problemów.
Pozdrawiam
Arbuz

[#2] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #1

Czemu nikt nie odpowiada? Za trudne pytania?

[#3] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #1

Czemu nikt nie odpowiada? Za trudne pytania?

[#4] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #1

Magellan dziala, a czy bez zadnych spowolnien to nie wiem. Nawet jak sa to i tak bedzie dzialac o niebo szybciej niz na Ami Classic.
Uzywane jest kodowanie ISO.
[#5] Re: Pegaz, Pegasos

@mcbarlo, post #4

THX.

[#6] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #1

Sam uzywam Pegasosa wraz z Magellanem i wiekszych problemow nie musisz sie spodziewac. Jest kilka czyto estetycznych i zwiazanych ze sposobem w jaki Magellan byl pisany ale generalnie dziala bardzo przyjemnie.

Co do spowolnien to nawet na MOS'ie bez JIT'a jest znacznie szybciej niz na Classicu.

Co do stanadrdu kodowania to caly system leci w UNICOD'e (ISO) znajomy pewnie mial zle naglowek listu ustawiony (Trzeba w YAM'ie recznie przestawiac przy pomocy CED'a czasami)
[#7] Re: Pegaz, Pegasos

@Marcin 'Morgoth' Kurek, post #6

No to jestem uspokojony. Bo dla mnie w obecnej chwili praca bez Magellana to jakbym nie miał jednej ręki i dwóch palców u nogi
Mam jeszcze jedno pytanie CO Z GIERCAMI Z AGA-ty? np. Sensible Soccer, Slam Tilt i kilka jeszcze innych naprawdę gierek z duszą?
Pozdrawiam Pegazowców i mam nadzieję że do nich wkrótce dołączę )

[#8] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #7

UAE...
[#9] Re: Pegaz, Pegasos

@mcbarlo, post #8

A dobrze pod tym działają skrolingi? I jeszcze dwa pytanka: Pegaz nie obsługuje stacji dysków? A z DMS-ów uruchamia gierce?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc

[#10] Re: Pegaz, Pegasos

@Arbuz, post #9

Nawet jakby sie dalo (nie twierdze, ze sie nie da - nie wiem) to raczej watpie zeby sie uruchomila. UAE... Tylko szkoda, ze z dzwiekim jest okropnie wolny. Tak wolny, ze sie uzywac nie da. Za to bez po kilkaset fps wyciaga. Nie wiem co powoduje takie spowolnienie, tzn. wiem, ze emulacja dziwku ( ;) ), ale jak to technicznie wyglada ?
[#11] Re: Pegaz, Pegasos

@mcbarlo, post #10

Synchronizacja dźwięku z obrazem tak spowalnia.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem