[#1] Ambient
Czy jest jakaś szansa, że Directory Opus Magellan 5.82 będzie obsługiwał ikonki PNG, których używa Ambient? Czy może są jakieś plany napisania jakiejś łatki czy czegoś w bibliotece icon.library by to było możliwe? Co z tymi tooltypes co używa Ambient? Co w nich takiego rewolucyjnego, że Magellan 5.82 sobie nie poradzi?

Co z tym gadżetem ikonifikacji w listerach Magellana? Czy skórki w MorphOS będą to uwzględniały czy może już sobie z tym radzą?

[#2] Re: Ambient

@grxmrx, post #1

Moge sie mylic ale mysle ze duzym problemem moze byc obsluga alpha channel... chociaz pewnie jakiegos prostego konwertera daloby sie napisac i zrezygnowac z alpha...

Ikonki w Ambiencie sa naprawde ladne chociaz na moj gust troche zbyt cukierkowate. W pracy przy komputerze wzrok powinna przyciagac rzecz nad ktora pracujemy, a nie jakies bajery :) Dlatego w wiekszosci programow malarskich ikony obrazujace narzedzia sa z reguly proste i czytelne, chociaz moglyby byc takie jak ikonki w Ambiencie :)

[#3] Re: Ambient

@grxmrx, post #1

Co do wsparcia w DOpusie nie widze takiej mozliwosci. Jedyne wyjscie to pisac do autorow o wersje DOpusa pod MOS'a lub wypuszczenie kodow do niego (HaHaHa ... jedno bardziej nie realne od drugiego)

Co do gadgetow w listerkach DOpusa to mam przerobiona wersje tego programu ktora nie wyswietla ich, pisz na Priv'a jesli bedziesz zainteresowany.
[#4] Re: Ambient

@Marcin "Morgoth" Kurek, post #3

Marcin "Morgoth" Kurek napisał(a):

> Co do wsparcia w DOpusie nie widze takiej mozliwosci. Jedyne
> wyjscie to pisac do autorow o wersje DOpusa pod MOS'a lub
> wypuszczenie kodow do niego (HaHaHa ... jedno bardziej nie
> realne od drugiego)

Hmm, a jakoś icon.library z OS3.9 zdaje się pozwala na odczytywanie ikonk formatu OS3.5+ w Magellanie... W czym właściwie problem z ikonkami Ambienta? To, że są 24 bit i PNG?
Hmm, na MorphOS raczej Magellana nowego nie będzie a Ambient niby do Magellana ma dążyć choć wątpie by poza listerami i przyciskami coś więcej się w najbliższej przyszłości pojawiło... Smutne.

> Co do gadgetow w listerkach DOpusa to mam przerobiona wersje
> tego programu ktora nie wyswietla ich, pisz na Priv'a jesli
> bedziesz zainteresowany.

Czyli wyłączenie gadżetów ikonifikacji w Magellanie?! Bez sensu jest się pozbawiać tego gadzetu zwlaszcza, ze czesto sie przydaje ikonifikacja listerow.

Nadal nie rozumiem dokładnie w czym problem, czy chodzi o niechęć i lenistwo programistów, którzy mogliby gdyby chcieli napisać jakąś łatkę lub coś dopisać w icon.library w MorphOS by Magellan 5.82 czytał Ambientowe ikonki czy może coś innego? Bo ciągle odnosze wrażenie, że niektóre rzeczy w tej kwestii to raczej udziwnienie niż ulepszenie.

[#5] Re: Ambient

@grxmrx, post #4

W moim przypadku zamiast ikonifikacji stosuje wyciągniecie poza ekran listera może niezbyt eleganckie ale działa.. Poza tym przy większych rozdzielczościach listery są stosunkowo małe i nie bardzo przeszkadzają.
[#6] Re: Ambient i nie tylko ;)

@grxmrx, post #1

To ja moze napisze jak to bylo u mnie...
Do Magellana przyzwyczailem sie przez lata i wlasciwie zycia sobie bez niego nie wyobrazalem. Jak odpalilem tego Pegasosa to po 2-3 dniach doszedlem do wniosku, ze nie jest to juz tak straszna beta jak to bylo widac na AmigaMeeting i moge z tego zrobic swoj podstawowy w pelni uzytkowy komputer. Wlasciwie jedyny problem dotyczyl tego Magellana. Zeby go uzywac to obowiazkowo trzeba zamienic icon.library na to z OS3.9. Odpalilem go sobie zamiast Ambienta i wszystko wydalo mi sie takie stare i takie zwyczajne:). Nie spodobalo mi sie. Jakos nie bylo tej magii Pegasosa;). Zdecydowalem sie wiec na odpalanie Magellana dodatkowo na Ambiencie. Przez jakis czas tak mialem. W rogu ekranu mialem malutkie okienko na ktorym jak "dwukliknalem" to pojawial sie lister. Podpialem to tez sobie pod Ctrl+F1. Magellan nie zawsze byl odpalony wiec nie uzywalem jego toolbarow, start-menu (bez ktorych nie potrafilem zyc na amidze i pod ktore mialem podpiete niemal cale zycie;)). Niby wszystko bylo OK, bo na ekranie mialem lezace sobie bez problemow obok siebie okna Ambienta z ikonami PNG i listery Magellana. Jakis czas tak tego uzywalem ale w koncu doszedlem do dziwnego wniosku. Jak sie tak zastanowilem to ten moj Magellan nie byl juz Magellanem. Jedyna rzecz ktora roznila go od odpowiednio skonfigurowanego Opusa4 byla "wielopanelowosc" i pokazywanie plikow ikonami. Sciagnalem wiec Najnowszego Opusa4 i zaczalem sie mu przygladac. Po rozwiazaniu paru problemow (dzieki Jacek) okazalo sie, ze dziala on na Pegasosie zupelnie sprawnie. Spodobal mi sie:). Skonfigurowalem mu wszystko tak jak lubie, poustawialem filetypy i w koncu zaczalem go uzywac czesciej niz Magellana. W zyciu bym nie przypuszczal, ze przekonam sie do "dwulisterowca":). Decyzje o przesiadce przewazyl fakt, ze wrzucajac icon.library z OS3.9 sprawilem, ze tooltypy z ikon PNG przestaly byc kumane. Do tego ikony zikonifikowanych programow byly 4 kolorowe. Pomyslalem, ze nie ma sie co rozczulac i plakac za starociami. Olalem zupelnie Magellana. Cos za cos:). Jak powstala A1200 to tez wszyscy plakali, ze duzo rzeczy z A500 na niej nie chodzi, montowali jakies przelaczniki kickstartow. Teraz wydaje sie to smieszne alet wtedy bylo problemem. Ja bylem przygotowany na to, ze z bardzo welu rzeczy bede musial zrezygnowac na Pegasosie. Tak tez sie stalo. Sporo programow nie chodzi (chociaz w MOS 1.4 czesc z nich o dziwo zaczela:)) jednak to co otrzymuje sie w zamian w pelni rekompensuje mi straty. Jak ktos uzywa Amithlona na szybkim pececie to wie o czym mowie. Predkosc poprostu powala. Nieistotne czy cos jest natywne czy nie. Poprostu wypas nieziemski:). Dawniej jak sie kupowalo karte PPC to wlasciwie nic sie z tego tak normalnie na codzien nie mialo, bo i tak caly system byl pod 68k i nie bylo emulacji tylko normalny procek 68k. Tutaj nawet programy pod 68k dostaja takiego kopa, ze az trudno sobie wyobrazic. PageStream poprostu rozwala. ArtEffect wreszcie nadaje sie do robienia czegos w 300 DPI. Pliki wielkosci 50MB z kilkoma warstwami dzialaja poprostu normalne:). Mowiono mi, ze przez Miami w sieci lokalnej nie uzyskam zadowalajacego transferu. Taaaa - zrobilem na pegasosie ftpa (rc-ftpd) i sprawdzilem. Wyszlo 10 razy szybciej niz na drodze Amiga-pc. Dawniej kopiowanie przez siec pliku 700MB trwalo godzine. Teraz to nawet nie sie nie oplaca wychodzic do kuchni:). A natywne TCP/IP nadchodzi...
Amige sobie zostawilem w pelni sprawna i kompletna. Jednak musze sie przyznac, ze jej nie odpalam. Predkosc Pegasosa poprostu uzaleznia:). Odkad go mam to nie tylko Amigi nie odpalilem ale takze i peceta. Cudak sobie stoi i cale doby sciaga cos z Kazaa albo IMesh:). Ja nie spie po nocach, nie robie tego co mam robic, ludzie na mnie psy wieszaja, ze nie wywiazuje sie z tego co obiecalem. Poprostu Pegasos mnie pochlonal:). Jakbym wiedzial, ze sprawi mi tyle radochy to bym go kupil wczesniej. Na poczatku bylo troche problemow ale srodowisko Pegasosowe jest bardzo pomocne i zawsze mozna liczyc na pomoc (dzieki Morgoth, Deez, Ravek, Jaca,...). Do tego brak jakichkolwiek problemow ze sprzetem. Ani razu nie otworzylem obudowy Pegasosa. Az glupio sie z tym czuje:) pamietajac co musialem wyczyniac na Amidze.
Pegasosowcy postawili sobie za cel nie robic z Pegasosa emulatora. Wszystko co powstaje jest naprawde porzadnie napisane. Wciskaja mozliwie jak najmniej hackow i nawet kosztem malej niekompatybilnosci chca zeby wszystko bylo napisane porzadnie. Teraz dopiero wychodzi jak strasznie po lamersku byly napisane programy, ktorych autorzy byli uznawani za mistrzow (na przyklad Magellan czy DigiBooster).

Mialem napisac cos o ikonach a wyszla z tego spowiedz pegazowcy;). Mysle jednak, ze nikt nie bedzie mi mial tego za zle. Maly ruch na pegasosowym forum sie przyda. Acha - jestem teraz w robocie - stad ten nadmiar wolnego czasu na pisanie takich glupot;).

Podsumowaujac - Pegasos nie jest maszyna dla kazdego. Dlugo nie moglem zdecydowac czy jest ona dla mnie. Teraz wiem, ze tak:). W pelnie nadaje sie do tego co chcialbym robic. Nagle i motywacja sie znalazla. Troche tylko czasu brakuje:(.
Jest bardzo duza grupa ludzi ktorzy wlasnie dzieki niemu wrocili ze swiata umarlych (pc) i sa wrecz zafascynowani nowa maszyna, systemem, srodowiskiem. Tutaj poprostu nie czuc trupa. Pewnie tak samo bedzie i w srodowisku AmiagOS4 jednak srednio mnie to juz teraz interesuje:).
Naprawde myslalem, ze caly ten Pegasos i MorphOS beda dzialac duzo gorzej. Poczatkowo bylo kilka problemow i sie troche wkurzalem ale uczynne pegazowce pomogly mi nie stracic wiary, wrocic na odpowiednia droge i rozwiazac problemy. Kazda nowinka niesie ze soba jakies wyrzeczenia. Ja jestem w stanie sie zgodzic na minusy Pegasosa i MorphOSa chociaz wcale nie bylem tego pewny kupujac maszyne. Jak to powiedzial Ryszard Ochodzki w "Misiu" - "plusy przeslonily mi minusy". :D
[#7] Re: Ambient i nie tylko ;)

@MDW, post #6

Mam w planach wyświetlanie w listerach DOpusa4 plików jako ikony, ale jeszcze trochę potrwa zanim do tego dojdę :)
[#8] Re: Ambient i nie tylko ;)

@Jacek Rzeuski, post #7

Czy mozesz zdradzic gdzie mozna znalezc najnowszego DOpusa? (na Yahoo juz nie ma).
[#9] Re: Ambient i nie tylko ;)

@Andrzej Drozd, post #8

Jak to nie ma?
[#10] Re: Ambient i nie tylko ;)

@Jacek Rzeuski, post #9

Po ostatnich zmianach na YahooGroups nie ma. Nawet zapisałem się na grupę myśląc, że dzięki temu będę miał dostęp do plików, ale myliłem się ;)

[#11] Re: Ambient i nie tylko ;)

@grxmrx, post #10

Wlazłem i sprawdziłem. Jak najbardziej są.
[#12] Re: Ambient i nie tylko ;)

@Jacek Rzeuski, post #11

Faktycznie. Ale dopiero teraz widze aktywny link np. do sekcji "files". Może chodziło tu o zgodę na zapisanie na liste przez admina listy i dopiero po tym można pobrać.
Swoją drogą jeśli trzeba się zapisywać na listę dyskusyjną by dostać się do plików to troche bez sensu. Chyba, że jeśli to beta a lista jest m.in. dla betatesterów to może jest w tym jakiś cel...
Może jest tak ustawione w ustawieniach listy dyskusyjnej, że tylko zapisani moga pobierać pliki? Czy specjalnie jest tak zrobione?

[#13] Re: Ambient i nie tylko ;)

@Jacek Rzeuski, post #11

Po zalogowaniu sie na Yahoo i wpisaniu tego linka widze pustki http://groups.yahoo.com/group/opus4/files/ . Natomiast bez linka nie moge tam wejsc gdyz baner "files" jest nieaktywny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem