[#1] Fonty
Czy cała kolekcja fontów w Amiga PL których używam do Programów DTP na Ami będzie bezużyteczna po przerzuceniu ich na Pegaza? A może jest jakiś soft do ich przerobienia?

[#2] Re: Fonty

@Arbuz, post #1

Morphos uzywa ISO-8859-2.
Jesli chodzi o sam system to nie ma to znaczenia - potrafi sobie fonty TTF skonwertowac do odpowiedniego 'codepage' (nawet firmowe windowsowe dzialaja z polskimi znaczkami).

A jak sobie radza programy do DTP? Nie wiem...

Pozmieniac znaczki... uh. Jedyne co mi do glowy przychodzi to typesmith.
[#3] Re: Fonty

@Arbuz, post #1

Chodzi mi konkretnie o uzywanie PageStreama4.1. Przerabianie takiej ilosci fontow jakich uzywam graniczy troche z sado:)) Chyba ze ktos ma inny pomysl.

[#4] Re: Fonty

@Arbuz, post #1

TypeSmith poradzilby chyba sobie z tym ale trzeba byloby mu napisac odpowiedni skrypt ARexxa. Jest tam na przyklad skrypt potrafiacy konwertowac cale katalogi fontow. Pamietam, ze kiedys 060 konwertowala mi grubo ponad godzine ok. 200 fontow postscriptowych na Intelli (potrzebowalem ich w tym formacie dla TVPainta). Mysle, ze w tym jego porcie ARexxa sa jakies komendy do kopiowania znaczkow z jednego miejsca do innego i taki skrypt daloby sie napisac. Niestety to wszystko co moge pomoc. Na ARexxie sie nie znam i trzeba byloby poszukac jakiegos speca od tego jezyka. Tematem sam jestem zainteresowany wiec porozgladam sie (w miare moich skromnych mozliwosci) i zobacze czy moze ja bede mogl cos z tym zrobic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem