[#1] UAE MorphOS
Gdzie moge sciagnac najnowsze UAE dla MOSa?
[#2] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #1

może tutaj ...
http://uae.meanmachine.ch/
[#3] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #1

[#4] Re: UAE MorphOS

@grxmrx, post #3

Czy emulacja Amigi jest wierna? (tzn OCS/ECS/AGA, dzwiek).
Jak sie sprawuja dema czy gry niedosowe ?
Czy ktos z MOSowcow, bylby uprzejmy napisac cos w tym temacie ?

[#5] Re: UAE MorphOS

@Marcin, post #4

Bawilem sie ostatnio UAE i jestem zadowolny. Gry z A500 chodza bardzo dobrze, ze dzwiekiem - spedzilem pol dnia grajac w Cannon Fodder i nie zuwazylem zadnych zwolnien czy bledow. To UAE sprawuje sie tak samo jak kazde inne UAE (pomijajac WinUAE, ale to juz jest wlasciwie inny program), z ta roznica, ze dziala na MOSie a nie np. na Linuxie :)
[#6] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #5

Kurde, jak Ci sie udalo pograc z dzwiekiem? U mnie sie zawsze przycianlo. Bez dzwieku to chodzilo sporo za szybko (tak po 300fps). Jaka masz wersje UAE?
[#7] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #6

0.8.22, sciagnieta z www.djbase.de
[#8] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #7

kurcze jeszcze nie mam Pegaza, ratunku juz nie moge wytrzymac....... mam kaske ale eFunzine jeszcze nie ma Pegazow....

[#9] Re: UAE MorphOS

@Marcin, post #8

Czy rodzaj karty gfx, ma znaczenie tzn czy lepiej sie emuluje na Voodoo czy na Radkach taka amige udawana?

[#10] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #7

Na tym tez mi sie rwie jak dzwiek wlacze. Mozesz mi powiedziec jakie masz utawienia albo podeslac plik konfiguracyjny? Jesli bys sie zdecydowal podeslac konfig to poprosze na mcbarlo@galkom.com.pl
[#11] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #10

Moze w PPA, bedzie kurs instalacji UAE ? Kto chetny by to opisac?
[#12] Re: UAE MorphOS

@Marcin, post #11

Jak mi sie uda z tym dzwiekiem wygrac to pewnie opisze...
[#13] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #12

SUPER DZIEKI!!! Zamierzam kupic Pegaza i chcialbym sie mozliwie jak najwecej dowiedziec o nim i programach na niego dostepnych.
[#14] Re: UAE MorphOS

@mcbarlo, post #10

Grr, chyba musze sie przespac, bo za dlugo juz siedze nad programowaniem ;) - sprawdzilem teraz to UAE i jest tak jak mowisz, przy dzwieku sie rwie. A dalbym sobie reke uciac, ze dzialalo mi ok (dobrze, ze sobie nie dalem, bo bym teraz nie mial reki ;)). Chyba mi sie pokrecilo z emulatorem snesa, bo tam tez pogrywalem w Cannon Foddera, ale jutro jeszcze sprobuje przesledzic ten problem i sprobuje znalezc optymalny config.
[#15] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #14

A ja tak troche nie na temat...UAE (jakiekolwiek) w porownaniu do WinUAE to primitiv (future). Wstyd.
[#16] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #14

hmmm moze kolege zechce przedstawic na PPA informacje jak zainstalowac UAE pod MOSa ??
[#17] Re: UAE MorphOS

@Marcin, post #16

Instalacja jest banalnie prosta - na stronie, ktora podalem wczesniej jest UAE z instalatorem - wsytarczy tylko zgrac ROM z amigi, skombinowac jakies gry na adf, a wszystko ustawia sie z GUIa. Niestety jeszcze z dzwiekiem sobie nie poradzilem, ale czekam na nowa wersje UAE, moze bedzie dzialac lepiej.
[#18] Re: UAE MorphOS

@marcik, post #17

Hej,

mam drobny problem z E-UAE JIT (najnowsza wersja) na PowerBooku G4 z MorphOS 3.9. Otóż w pliku konfiguracyjnym skonfigurowałem dla E-UAE sobie emulowane napędy DH0 (AmigaOS) i DH1 (SOFT) jako podkatalogi (filesystem i/lub filesystem2, nie wpływa to na efekt końcowy), do których wrzuciłem sobie stuff z moich prawdziwych partycji na A1200. Dane zostały przeniesione wraz z plikami ikon Disk.info.
Oba "dyski" są poprawnie zamontowane przez emulowaną Amigę, ale na blacie WB pojawia mi się tylko ikonka (Disk.info) od DH0 (AmigaOS) , a DH1 (SOFT) ni widu.

Jakiś pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:17:54 przez Jacques
[#19] Re: UAE MorphOS

@Jacques, post #18

a co wypisuje info?
[#20] Re: UAE MorphOS

@Jacques, post #18

W bootmenu widać oba dyski ?
[#21] Re: UAE MorphOS

@michal_zukowski, post #19

Zarówno w early menu, jak i w info widnieją poprawnie oba napędy (DH0, DH1), oba są tak samo dostępne, używalne, itp. Z tym, że AmigaOS pod E-UAE na blacie Workbencha nie wyświetla ikonki Disk.info z DH1 nie wiedzieć czemu. A pod WinUAE w takim samym układzie (też katalogi montowane jako DH0 i DH1) ten problem nie występuje.
[#22] Re: UAE MorphOS

@Jacques, post #21

Zamień Disk.info z dh1 na te z dh0.
Mozliwe że ikona nie na statusu DISK.
[#23] Re: UAE MorphOS

@Norbert, post #22

Zamieniłem na próbę, ale to niczego nie zmienia. Zresztą disk.info dla obu emulowanych partycji pochodzą z prawdziwej A1200 i nie sprawiają problemu ani tam, ani pod WinUAE. Tylko pod E-UAE ikona dla SOFT (DH1) nie melduje się na blacie, podczas gdy partycja jest poprawnie montowana i używalna.

EDIT: gdy pod DH0 mam AmigaOS3.9, wówczas ikona dla SOFT: melduje się na jego blacie.
Problem dotyczy tylko OS 3.5. Ciekawe tylko, że objawia się jedynie pod E-UAE.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 19:40:29 przez Jacques
[#24] Re: UAE MorphOS

@Jacques, post #23

Z ostatniej chwili: miałem ustawione DH1 jako "hidden devices" pod OS 3.5. Dlatego, że na prawdziwej Ami SOFT: miałem jako DH2, a nie DH1, a DH1 ukrywałem świadomie. Masakra, sorry za zamieszanie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem