[#1] 3c589.device i MorphOSPUP
Czy da się jakoś korzystać pod MorphOSem pod klasyka z karty PCMCIA 3com? Za pomocą 3c589.device, albo jakiegoś innego?

Przeglądałem forum i wiem, że były z tym problemy, ale może komuś udało się to jakoś rozwiązać...?

Pod inną PCMCIĄ, która działała mi z cnet.device problemów pod MorphOSa nie było. Niestety tamtą sieciówkę szlag trafił, a konkretnie spaliła mi się gdy w zimę druty wysokiego napięcia spadły na kabel telefoniczny... :S

[#2] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Adam_K, post #1

tak, ja używam karty 3com589d z tym sterownikiem na mos i transfer mam nawet szybszy jak pod aos, tylko przestaw sobie priorytet trance z -99 na -1 jak masz zamiar używać z miami, bo normalnie będzie się wieszać czasami nawet po samym połączeniu. u mnie prawie zawsze po rozłączeniu frezz, a teraz jak zmieniam standardowy prorytet trance z -99 na -1 to jest ok, nawet ibrowse teraz prawie normalnie działa, a nie medytuje na -99 czy ma wczytywać obrazki na stronie.

[#3] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Nie spodziewałem się, że ktoś w końcu odpisze...

Problem już udało mi się rozwiązać. Zapomniałem biblioteki pccard przegrać...

Net działa mi już pod MorphOSem (i pod Miami i pod MOSNetem). Gorzej, że sam system zaczął mi znów freezować bez powodu... Myślałem, że to kwestia wersji MOSa PUP, bo ze starszą też miałem problemy, a z tą najnowszą na początku jego używania nie było.

Dzięki za odpowiedź i od razu miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy Tobie MorphOS działa zupełnie stabilnie i zmrożenia systemu się nie zdarzają?

Ja niestety nie wiem co jest grane. U mnie się zmraża system co jakiś czas, bez powodu (raz co parę minut po starcie, raz po pół, raz po godzinie - bez określonego czasu).

Już się kiedyś o to pytałem, ale nic nie pomogło. Zasilanie mam bardzo dobre, chłodzenie również, zresztą nawet testowałem z 100% obciążonym prockiem i wtedy pół dnia się nie zawiesiło. A "goły" system, bezpośrednio przegrany z płytki też mi się wiesza... A klasyczny OS pracuje zupełnie stabilnie.

Szkoda, bo chciałem poużywać nowego systemu, ale chyba musze sobie dać spokój... :S
[#4] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Adam_K, post #3

Adam_K napisał(a):

> Gorzej, że sam system zaczął mi znów freezować bez powodu...
> Myślałem, że to kwestia wersji MOSa PUP, bo ze starszą też
> miałem problemy, a z tą najnowszą na początku jego używania nie
> było.

dziwne, bo te wersje z iso mosa 1.4.5 na klasyka prawie w niczym się nie różnią od poprzednich wersji z mosem 1.4.5 na klasyka ;)

jaki masz konfig?

> Czy Tobie MorphOS działa zupełnie stabilnie i zmrożenia systemu
> się nie zdarzają?

sam z siebie nie zamarza, miałem już prawie dwa dni mosa klasyka na chodzie z odpalonym netem i może by jeszcze pociągnął, ale wyłączyłem amy z prądu

> Ja niestety nie wiem co jest grane. U mnie się zmraża system co
> jakiś czas, bez powodu (raz co parę minut po starcie, raz po
> pół, raz po godzinie - bez określonego czasu).
>
> Już się kiedyś o to pytałem, ale nic nie pomogło. Zasilanie mam
> bardzo dobre, chłodzenie również, zresztą nawet testowałem z
> 100% obciążonym prockiem i wtedy pół dnia się nie zawiesiło. A
> "goły" system, bezpośrednio przegrany z płytki też mi się
> wiesza... A klasyczny OS pracuje zupełnie stabilnie.
>
> Szkoda, bo chciałem poużywać nowego systemu, ale chyba musze
> sobie dać spokój... :S

jedynie co mi przychodzi do głowy to musisz dostosować tryb pracy pamięci w menu bppc do twojej pamięci simm na karcie, bo nie mam twojej amy i nie wiem co siedzi na twoim dysku, żeby teraz coś więcej napisać.

btw. chętnie bym zobaczył graby z twojego systemu mosa na klasyku, moje graby z mosa są w graffiti klick na animke poniżej :)

[#5] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Z prędkościami pamięci w bootmenu karty też patrzałem. Z resztą próbowałem nawet różne moduły pamięci.

Konfig mój: PPC 270 MHz (przetaktowane z 240) i 68040 33 MHz (z 25). 128 MB. Od razu zaznaczę, że to też nie kwestia przetaktowanej karty, bo jak "odtaktowałem" spowrotem, to też nic nie dało...

Screeny podrzucę, jak się uporam z tym MorphOSem i zacznę go normalnie używać (i wtedy wszystko podopieszczam, bo w tej chwili nie ma czym się chwalić specjalnie
A na razie wróciłem do AmigaOS.



Ostatnia modyfikacja: 15.04.06 09:48
[#6] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Adam_K, post #5

a sprawdzałeś wszystkie kombinacje, bo jest ich dość sporo.
tylko mi nie pisz o ustawieniu na 70 ns i 60 ns, bo to odpada.

mosa odpalasz z amigowym kickiem?

jak masz fastata to czy dysk masz w split?

[#7] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

tylko mi nie pisz o ustawieniu na 70 ns i 60 ns, bo to odpada

Co masz konkretnie na myśli?
[#8] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Kamul, post #7

> Co masz konkretnie na myśli?

ufo ;)

[#9] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

No to sobie pogadaliśmy...
[#10] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

> a sprawdzałeś wszystkie kombinacje, bo jest ich dość sporo.
> tylko mi nie pisz o ustawieniu na 70 ns i 60 ns, bo to odpada.

Znaczy, jakie sa jeszcze kombinacje inne?


> mosa odpalasz z amigowym kickiem?

W obecnej chwili z morphOsowym, ale z amigowym tez probowalem.

> jak masz fastata to czy dysk masz w split?

Nie mam fastaty.

W ogole to dziwna sprawa z tymi zwisami. Wczoraj system pracowal caly dzien stabilnie, juz mialem nadzieje, ze sie przestal obrazac na mnie, ale...dzisiaj zmrazil sie dwa razy pod rzad, zaraz po kolejnych startach systemu. A pozniej jeszcze przy kolejnych startach, po paru minutach...

Juz chyba tylko jakas sile wyzsza podejrzewac mozna... Dla mnie to powoli staje sie niewytlumaczalnym zjawiskiem... :S
[#11] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Kamul, post #9

jakbyś miał blizzardappc to byś wiedział o co chodzi. może byś pomógł koledze z mosem, bo jesteś userem mosa i nawet mieszkasz w tej samej miejscowości

[#12] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

BlizzardaPPC znam wystarczająco dobrze. Pewnie właśnie dlatego nie rozumiem co Ci się nie podoba w ustawieniach 60ns/70ns.
[#13] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Adam_K, post #10

> Znaczy, jakie sa jeszcze kombinacje inne?

w instrukcji od bppc wszystko jest opisane
i nawet widać jak się wejdzie do menu bppc.

> W ogole to dziwna sprawa z tymi zwisami. Wczoraj system
> pracowal caly dzien stabilnie, juz mialem nadzieje, ze sie
> przestal obrazac na mnie, ale...dzisiaj zmrazil sie dwa razy
> pod rzad, zaraz po kolejnych startach systemu. A pozniej
> jeszcze przy kolejnych startach, po paru minutach...
>
> Juz chyba tylko jakas sile wyzsza podejrzewac mozna...
> Dla mnie to powoli staje sie niewytlumaczalnym zjawiskiem... :S

u mnie mos też długo nie wytrzymywał jak nie zmieniłem zaraz po wczytaniu systemu priorytetu trance na -1. jak masz ambienta tego z iso mosa na klasyka to sobie wymień na nowszego, bo ten ambient w iso to badziewie chyba nawet z debug

[#14] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Kamul, post #12

Kamul napisał(a):

> BlizzardaPPC znam wystarczająco dobrze. Pewnie właśnie dlatego
> nie rozumiem co Ci się nie podoba w ustawieniach 60ns/70ns.

" Adam_K napisał(a):
> > a sprawdzałeś wszystkie kombinacje, bo jest ich dość sporo.
> > tylko mi nie pisz o ustawieniu na 70 ns i 60 ns, bo to
> odpada.
>
> Znaczy, jakie sa jeszcze kombinacje inne?
"

no to mu napisz jakie są inne ustawienia, bo ja nie mam problemu z zamarzaniem morphosa samego z siebie na a1200 z blizzardppc.

[#15] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

no to mu napisz jakie są inne ustawienia, bo ja nie mam problemu z zamarzaniem morphosa samego z siebie na a1200 z blizzardppc.

Z tego, że Ty nie masz takiego problemu nie wynika, że ktoś inny nie może go mieć.

O ustawieniach w menu karty nie muszę pisać, bo sprawdzałem je osobiście. Gdyby problem był tak prosty jak zbyt duże spadki napięć na ścieżkach płyty Amigi czy pamięci nie wyrabiające w trybie 60ns to na pewno już dawno zostałby rozwiązany. Także przetaktwowana karta nie jest przyczyną tych anomalii.
[#16] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Kamul, post #15



[#17] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@Adam_K, post #1

Czy ktoś nadal korzysta z 3c589.device pod MorphOSem? Ostatnio siadłem do mojej A1200 i zacząłem portować ten sterownik natywnie na MorphOSa. Na razie mam sportowane pccard.library (co już dało przyspieszenie - teraz max co osiągnąłem to 650 kB/s), teraz robię port sterownika własciwego.
[#18] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@michal_zukowski, post #17

Chęć mam ale sprzęt daleko, a rejestracja MorphOS PUP będzie? :)
[#19] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@michal_zukowski, post #17

No ja bym używał, gdybym mógł zarejestrować MOS PUP ok, racja
[#20] Re: 3c589.device i MorphOSPUP

@BULI, post #19

2 godziny to chyba nie tak zle na uzywanie. Na razie wersja PowerUP 3.12 jest jeszcze bardziej mglista niż inne zakiszone wersje.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 23:40:17 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem