[#1] Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów
Mam pytanko: czy Pegasos+MOS obsługuje joypady/joysticki/itp? Jeżeli tak, to jakie/które?

[#2] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #1

Pod USB obsluguje. A ktore? Zgodne z HIDem wiec raczej wiekszosc, choc ze standardami jest tak ze producenci lubia je naginac i nie zawsze dziala ;)
[#3] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@marcik, post #2

No dobra... USB je obsługuje... ale pytanie jeszcze czy aplikacje dla MOS je obsługują?

[#4] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #3

PowerSDL (i wszystkie gry, które z tej biblioteki korzystają), emulatory M.A.M.E i E-UAE na pewno, nie wiem co jeszcze (ale i tak pisze że tak mi się wydaje, bo sam nie sprawdzałem, widze tylko że są opcje lub np. wpisy w logach startowych programów;).

[#5] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@grxmrx, post #4

To trzeba będzie sprawdzić....
Na Amimajówce sprawdzaliśmy u mnie Szamanowy pad pod QuakeIII i E-UAE... i nie działał. To znaczy był widziany pod stosem USB, ale aplikacje go nie widziały. Ale:
1. mam bardzo stary E-UAE - jakaś przedpotopowa wersja, ale jako jedyna odtwarzała większość gier z A500 bez zacięć dzwięku. Dopiero dziś wypróbuję tą nową wersję (podobno jest super). Więc możliwe, że w tym starym E-UAE nie było jeszcze obsługi padów.
2. nie próbowałem nic zmieniać w konfiguracji E-UA i Quake - liczyłem że może pójdzie "od kopa" (było mało czasu na więcej prób). Możliwe, że po konfiguracji by poszło.
3. możliwe, że ten pad akurat nie lubi się z Mosem
4. możliwe, że skoro DZIAŁAŁ w microA1, to pod Pegazem NA PEWNO nie pójdzie ;)

Jak będę miał w ręku pad lub joystick USB to na pewno go wypróbuję, ew. jakby ktoś na najbliższe Amizaduszki przyniósł, to moglibyśmy wypróbować (to chyba pierwsza, niefocjalna zapowiedz Amizaduszek... ;) ).



Ostatnia modyfikacja: 02.08.06 21:23
[#6] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #3

Hmm... okazało sić że nie dość że pady mogą być obsługiwane przez lowlevel.library jako pady z CD32, to na dodatek można podpiąć jakąkolwiek akcję pod przyciski, np klawisze z klawiatyry, czy odtworzenie dźwięku. Daje to w zasadzie możliwość korzystania z pada we wszysttkich aplikacjach. Teoretycznie nawet można pisać padem! ;)

A swoją drogą to nawet analogowe gałki można podpiąć... chociaż nie próbowałem w praktce, ale jest opcja



Ostatnia modyfikacja: 17.08.06 21:26
[#7] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #6

No co Ty nie powiesz :D

[#8] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #6

Kontynując...

Właśnie kupiłem sobie dobrego i niedrogiego pada

http://www.cyberdragon.pl/index.php?products=product&prod_id=32&PHPSESSID=0f2eebdbe71f6074890e21d2cd00d956

Pomimo że pad jest "świeży" i czasami nieudaje się zrobić dół, dół-bok, bok (...to w bijatychach w stylu SF ;) ) to gra się świetnie. A kierunki z czasem się wyrobią.

Miałem kilka padów, ale ten jest naprawdę dobry - gra się na nim jak na zwykłym padzie z PSX. W końcu ta firma produkuje także "normalne" pady do PSX. Przyciski kierunków są dokładne i nie ma szansy dać przez przypadek kierunek, jak ma to miejsce w innych tanich padach z "krzyżykiem na wierzchu". Krótko mówiąć - polecam! Szczególnie za tą cenę! (14zł)

Acha, i omal bym zapomniał. Pad NIE DZIAŁA na Poseidon 2. Trzeba do niego Poseidon 3 (nowszą wersję niż dodawana standardowo do MOS)



Ostatnia modyfikacja: 08.09.06 01:17
[#9] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@Solo Kazuki, post #8

Zamówiłem ten joypad, i mam kilka pytań:
- pod jakimi programami go używałeś?
- czy trzeba coś ustawiać? jesli tak, to co i jak? ;)
- czy aby uruchomić go pod E-UAE trzeba dodać wpis joyport1=joy0, czy jakoś inaczej?
[#10] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@wali7, post #9

Pad już mam i znam odpowiedzi ;):
- działa pod FreeSpaceII, działa fajnie pod E-UAE
- pod E-UAE musi być wpis joyport0 (albo 1)=joy0
- pod E-UAE działa od kopa bez konfiguracji, w FS2 trzeba było zredefiniować klawisze, bo oryginalne były dziwne
[#11] Re: Pegasos i MOS a obsługa kontrolerów

@wali7, post #10

Mała porada w sprawie konfuguracji USB HID:

Zamień sobie miejscami przyciski 5 i 6 (L1 i R1), bo są przypisane na odwrót w stosunku do lowlevel. Funkcję przycisku 7 ([PLAY]) proponuję podpiąć pod przycisk 10 ([START])...

Resztę przycisków można oczywiście przypisać pod klawisze. Ja podpiąłem pod przycisk 9 ([SELECT]) klawisz [SPACE] (pod SNES9x tam jest [SELECT] SNES'a). Acha, i nie zapomnij dać do każdego klawisze ZAWSZE funkcję:
Raw key | Down | Keydown (...)
Raw key | Up | Keyup (...)

oczywiście (...) musi być to samo

[#12] Joypad z PS3 pod MorphOS

@Solo Kazuki, post #8

Odkopuję wątek żeby niepotrzebnie ich ne mnożyć.

Chodzi o to, że zastanawiam się nad zakupem oryginalnego joypada z PlayStation 3. Czy ktoś testował może jak działa pod MorphOS?
[#13] Re: Joypad z PS3 pod MorphOS

@Solo Kazuki, post #12

jest nieobslugiwany
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem