[#1] Sputnik i OpenURL
Mam problem na styku Sputnik-OpenURL. Objawia się tym, że po kliknięciu w link (np w Yam-ie) otwiera mi się sputnik ale nie wczytuje strony z linku tylko domyślną ustawioną w przeglądarce. Czy to coś nie tak w ustawieniach OpenURL, czy Sputnika? A może Sputnik tak ma?
Przy okazji spytam jeszcze o jeden drobiazg: Sputnik otwiera mi się w małym zwiniętym okienku. Aby poserfować muszę rozciągnąć okno. Po zamknięciu przegladarki i jej ponownym uruchomieniu pamięta pozycję i rozmiary okna ale tylko do restartu/wyłączenia Pegaza. Da się jakoś zapisać ustawienia tego okna?
[#2] Re: Sputnik i OpenURL

@FOrest, post #1

a jak ustawiłeś to otwieranie strony poprzez OpenURL?
bo Sputnik ma port Arexxa i komendę do otwierania stron, trzeba to więc zrobić poprzez Arexxa
jeśli masz tak zrobione, to możesz mieć niedziałający Arexx - bo MOS1.4 ma coś tam skopane w bibliotekach - trzeba się posiłkować klasykowym Arexxem
[#3] Re: Sputnik i OpenURL

@FOrest, post #1

> restartu/wyłączenia Pegaza. Da się jakoś zapisać ustawienia
> tego okna?

Może to zabrzmi oczywiście, ale próbowałeś włączyć "snapshot
button" w MUI Prefs/Window? Wtedy masz możliwość zapisu ustawień okna
na dysk po uprzednim rozmieszczeniu okna według upodobań.
[#4] Re: Sputnik i OpenURL

@Kamul, post #3

właśnie o taką "oczywistą oczywistość" mi chodziło. Jakoś dotąd mi ta opcja nie była potrzebna a w AmigaOS była gdzie indziej...
Wielkie dzięki!
[#5] Re: Sputnik i OpenURL

@wali7, post #2

U mnie jest tak:
Browser - oczywiście Sputnik
Arexx port: SPUTNIK.1
Show: SHOW
To front: SREENTOFRONT
Open URL: OPEN URL "%u"

i działa
[#6] Re: Sputnik i OpenURL

@wali7, post #5

super! tych kilka linijek załatwiło sprawę! Dzięki!!
[#7] Re: Sputnik i OpenURL

@wali7, post #5

Witam! Niestety u mnie nie działa :D
Próbowałem różnych ustawień, ale z Apdf`em nie pracuje. Mógłbym prosić o pomoc?

[#8] Re: Sputnik i OpenURL

@Pero, post #7

Poszło !!!
:D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem