Forum » PPA
[#1] czy można dodać dodawanie zdjęć?
Chciałbym aby moderator zrobił na forum żebyśmy mogli dodawać linki oraz zdjęcia (np do rozmiaru max 400x400).
Było by na m tu łatwiej na forum. Każdy bywrzucił screena czy zdjęcie i by było łatwiej.
Co Wy na to?

[#2] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@martinflash, post #1

Taka możliwość istnieje już od baaaaardzo dawna. Przy pomocy URL w nawiasie kwadratowym podajesz link (nie zapomnij o zamknięciu taga). Obrazek wstawiasz przy pomocy IMG w nawiasie kwadratowym, np.

IMG adres obrazka /IMG (tylko IMG i /IMG muszą być w nawiasach kwadratowych.
[#3] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@mailman, post #2



nie działa! pokazuje tylko link, a link to moge dać, albo znowu coś źle napisałem:)
możesz sam dodać zdjęcie i napisać co źle robie?
Dzięki

http://klub.chip.pl/aneta/amiga/amikick.jpg

[#4] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@martinflash, post #3

Tada!

Nie stawiaj spacji po i przed nawiasami kwadratowymi.
[#5] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@martinflash, post #3

Wpis ma wyglądać tak:



Przedstawiłem to jako grafikę, bo tekstowo nie da się, bo serwer zaraz będzie traktował przykład jako załącznik :) IMG możesz pisać małymi lub dużymi literami. Ważne - tak jak pisał mailman nie stawiaj spacji!

[#6] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@AlaN, post #5


Działa:)

Dzięki z apomoc

[#7] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@mailman, post #2

Czy można prosić jeszcze raz o przykład jak dodawać zdjęcia. Jaki rozmiar maks, rozdzielczość, wielkość pliku.
W sumie instrukcje można by w FAQ-u umieścić






Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 19:54:37 przez RokiS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 19:58:33 przez RokiS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 19:59:17 przez RokiS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:00:27 przez RokiS
[#8] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@RokiS, post #7

rozdzielczość, z tego co wiem, to może być dowolna - obrazek w poście i tak zostanie przeskalowany, żeby się mieścił, po kliknięciu otwiera się full size.
Dodajesz tak: [ img ]adres_obrazka[/ img ] (tylko bez spacji w nawiasach). Poza tym masz do wszystkiego ikonki powyżej pola edycji... Chociaż ja to wpisuję z palca, jest szybciej.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:07:30 przez snajper
[#9] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@snajper, post #8


Niby proste ale nie działa :(
Może jakieś ograniczenia skąd udostępniać link - dysk Google może być?
Długo trzeba czekać żeby fotka się dodała / wyświetliła?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:13:24 przez RokiS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:16:09 przez RokiS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 20:18:26 przez RokiS
[#10] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@RokiS, post #7

Dodaje się tak że nie działają zdjęcia z Google musisz wysłać na serwer hostingujący, i wkleić link który będzie się kończył .jpg na przykład.

link

zdjęcie.jpg


dalej

[img]zdjęcie.jpg[/img]


lub też


[url=[img]zdjęcie.jpg[/img]][img]zdjęcie.jpg[/img][/url]
[#11] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@RokiS, post #9

czekać w ogóle nie musisz. W sensie zależne jest to tylko od serwera, na którym obrazek się znajduje.
[#12] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@RokiS, post #9

Najlepiej zadziała ci linkowanie zdjęć wrzuconych na imgur, tam ci zrobi nawet te linki automatycznie w kilku wariantach.
[#13] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@adam_mierzwa, post #12

Dziękuję wszystkim za pomoc i info :)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 22:46:57 przez RokiS
[#14] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@adam_mierzwa, post #12

A jak dodać zdjęcie tak, żeby nie wyskakiwał link na forum, tylko od razu zdjęcie? Widziałem w wielu komentarzach jak od razu pełne zdjęcia wyskakiwały zamiast linków.
[#15] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@tukinem, post #14

A jak dodać zdjęcie tak, żeby nie wyskakiwał link na forum, tylko od razu zdjęcie?


Przeczytaj dokładnie wszystkie komentarze to się dowiesz jak to zrobić
[#16] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

[#17] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15


o działa :D dzięki :)OK

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 11:33:48 przez tukinem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 11:35:40 przez tukinem
[#18] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@mailman, post #2

Też nie mogę sobie z tym poradzić. Rozumiem tylko, jak podpiąć obrazek hostowany na zewnętrznym serwisie - ale one prędzej czy później znikają, i jak cofasz się do wątków sprzed wielu lat, to żadnych obrazków już nie ma.
[#19] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@Cedrat, post #18

bo pewnie serwisy hostingowe usuwają zdjęcia
[#20] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@tukinem, post #19

Albo wręcz całe znikają, jak np. Picasa. Nie mam pojęcia, jak się przed tym zabezpieczyć.
[#21] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@Cedrat, post #20

Na PPA jest hostowana tylko zawartość Galerii, trzeba sobie hostować samemu. Polecam Imgur, bo jest długo na rynku i nie znika, i ma udogodnienia wspomniane wyżej przeze mnie (gotowe wzorce kodów do wklejki). Ale nie ma gwarancji nigdy; znana sprawa z Photobucketem (który bez wiedzy użytkowników zastępował ich zdjęcia swoimi kopiami z ukrytym mechanizmem "znaku wodnego" i z dnia na dzień zafundował wszystkim światowy szantaż) czy z "żabą" (Imegashackiem), też wydawałoby się że wieczny serwis.

Znam sposób Załóż sobie blog na WordPressie, ale w ich domenie wordpress.com. Żeby promować to rozwiązanie dają darmowe konta z darmową domeną. Oczywiście będą chcieli wcisnąć lepszy pakiet, lepszą domenę, ale nas to nie interesuje ;) Te 3 GB miejsca w darmówce wystarczy na lata. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale lepiej żeby blog miał jakąś minimalną aktywność (na zasadzie dwa posty do roku, ale tu gdybam, bo mam blogi co porzuciłem kilka lat temu i nie usunęli). I tam sobie wrzucaj zdjęcia do "biblioteki multimediów" i stamtąd linkuj. Nie umieszczone w postach nie będą widoczne (może kiedyś ci je Google zindeksować, ale chyba to nie problem skoro i tak chcesz je udostępniać).

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 13:38:17 przez adam_mierzwa
[#22] Re: czy można dodać dodawanie zdjêć?

@Cedrat, post #20

Ja używam mediafire. Nie jest to hosting stricte dla zdjęć, ale może właśnie dzięki temu są bardziej bezpieczni? Jestem u nich prawie 10 lat i zdjęcia wciąż widoczne.OK

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 23:14:54 przez forge
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem