Forum » PPA
[#31] Re: HACKED BY SCIENTIST/AYT

@SirLEO, post #29

W ramach ciekawostki:

1. http://img95.imageshack.us/my.php?image=ppaowneduj8.png
YASAMAK Hedef Olmayın ! --- To Live ! Don't be a target (?) --- [Aby żyć! Nie bądź celem]
Hack bilinmeyen bir sanattır --- Hacking is an unknown art (?) --- [Hakowanie to nieznana sztuka]
Cash lamer'ı sana kapak olsun ! --- F**k you, lamer called 'Cash' --- [Wal się lamerze zwany 'Cash'] ;)
Üyeler, buraya alalım sizi ! --- members, come here (?) --- [Członkowie, chodźcie tu]

Motyw z "drag queen" nie jest zbytnio wytłumaczony, najprawdopodobniej młodzian piszący powyższe wypociny chciał zabrzmieć 'cool' po angielsku i wybrał pierwsze lepsze określenie. ;)



2. http://img58.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranucp9fi2.png
ayyıldız team --- star&crescent team --- [drużyna gwiazdy&półksiężyca]
özgürlük sembolümüz bayrak oldu vatana --- our symbol of liberty has become a flag for our nation --- [nasz symbol wolności stał się symbolem na fladze naszego narodu]
bayraktaki rengimiz gurur duysak az sana --- the color in our flag, we should be proud of you --- [kolor na naszej fladze, powinniśmy być z niego dumni]
gece oldu ayyıldız, secde etti allah'a --- the night became a crescent&star and worshipped allah --- [noc stał się półksiężycem&gwiazdą i chwalił allaha]
yükselen bir ses gibi canım kurban vatana --- like a raising voice, my life for my nation (country ?) --- [niczym wznoszący się głos, moje życie za mój naród]
bundan ötesi, ya istiklal ya ölüm --- beyond this, liberty or death --- [poza to, wolność lub śmierć]


Tłumaczenie dzięki uprzejmości pewnego gościa z turcji mieszkającego w japonii ;)

[#32] Re: HACKED BY SCIENTIST/AYT

@5h00n4y, post #31

[Aby żyć! Nie bądź celem] - Żyj, nie bądź celem. (lub sensowniej: "bierny")
[Wal się lamerze zwany 'Cash'] ;) - Cash, lamerze, wal się!
[Członkowie, chodźcie tu] - Członek to to tłumaczył ;>
noc jest rodzaju zenskiego, wiec "stała sie"
[niczym wznoszący się głos, moje życie za mój naród] - "kraj" zamiast naród.
[poza to, wolność lub śmierć] - po polsku jest "ponad to"

a taki ladny programik do babelfisha wypuscili :>
[#33] Re: HACKED BY SCIENTIST/AYT

@Valwit, post #32

Moje "tłumaczenie" wygląda tak a nie inaczej aby odzwierciedlić braki językowe oryginalnego autora tego tekstu i z założenia miało być niepoprawne językowo... ;)
Znajomy Turek który to tłumaczył, sam się dziwił ale podobno ostatnio tureccy dziecio-hakery jakoś mocniej dają o sobie znać ;)

[#34] Re: HACKED BY SCIENTIST/AYT

@Goramo, post #1

http://hacking.pl/pl/news-7717-Fuck_turkish_script_kiddies.html
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem