Forum » PPA
[#1] Wywiad z Jimem Sachsem
Przygotowuję właśnie wywiad z Jimem Sachsem, znanym głównie z tego, że był programistą i grafikiem gry Defender of the Crown (ale nie tylko). Gdyby kogoś z Was gryzło coś w tym kierunku :), to proszę wpisywać w tym temacie.
Niestety Jim ma teraz głowę zajętą innymi rzeczami i tak naprawdę nie wiem, kiedy uda się doprowadzić wywiad do szczęśliwego rozwiązania.

[#2] Re: Wywiad z Jimem Sachsem

@Leander, post #1

Cytując HOL, nie był programistą, a tylko grafikiem.

Pytania:

1. Zapewne był free lancerem, bo pracował pod szyldami różnych firm w różnych okresach. Z którymi pracowało mu się najlepiej? Czy pamięta dlaczego zdecydował się właśnie na te?

2. Czy odczuł sukces gier, do których stworzenia przyłożył rękę (Centurion, Defender of the Crown, Ports of Call)?

3. Defender of the Crown a sprawa Commodore. On przyszedł do nich, czy oni do niego?

4. W jakich okolicznościach zdobył prawa do przeróbki oryginału Defender of the Crown? Ile czasu trwały prace nad sequelem?

5. Za co tak naprawdę odpowiadał podczas tworzenia "Who Framed Roger Rabbit"?

6. Jakich narzędzi używał?

7. Skąd czerpał inspirację?

8. Czy pamięta jakieś ciekawe anegdoty?

9. Czy ma jakieś materiały, które mógłby udostępnić?

[#3] Re: Wywiad z Jimem Sachsem

@mailman, post #2

Programistą był, ale nie przy DotC. Źle napisałem.
Podoba mi się pytanie 3. :), pozostałe z grubsza mam, ale obawiam się, że duża liczba pytań go przestraszy. Zobaczymy... Jakby co, to zbieram pytania jeszcze kilka dni, bo w weekend mam mu wysłać.

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem