Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Regulamin
Wnoszę o uzupełnienie regulaminu o zapis zabraniający poza forum Hyde Park "natarczywego prezentowania własnych przekonań i ocen innych niż przez siebie preferowane rozwiązań i projektów amigowych."

Próbka takich zachowań:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&t=18240&startliczba=50#reply_19183
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&t=1305#reply_1339



Ostatnia modyfikacja: 09.08.2010 21:06:42
[#2] Re: Regulamin

@FOrest, post #1

To jest próba nałożenia cenzury. Coś takiego wprowadzone nie zostanie.

Zalecam spokojną dyskusję wyjaśniającą osobom, które nie znają tematu. Jeżeli nie da się przekonać, odpuścić sobie, bo tego co niereformowalne się nie zreformuje.

[#3] Re: Regulamin

@mailman, post #2

A może zaostrzenie kar bo jak widać niektórzy otrzymują śmieszne kary 2-3 dniowe i tak w kółko, nie mają one żadnego wymiaru "pedagogicznego" a co gorsza troll wraca ze zwiększoną siłą.



Ostatnia modyfikacja: 09.08.2010 22:04:04
[#4] Re: Regulamin

@mailman, post #2

Nie mówię o komentarzach tylko o forum. Ktoś zadaje pytanie i uzyskuje odpowiedź od kompetentnej osoby - developera systemu. Na to przychodzi "sprostowanie" od nikomu nie znanej osoby o wydźwięku: "To wszystko bzdury. Jest zupełnie odwrotnie. Zrezygnuj z tego i zajmij się czymś innym". I tak w dowolnym temacie dot. AROS-a i MorphOS-a. Skąd osoba nowa na portalu ma wiedzieć komu wierzyć? Skąd ma wiedzieć, że ktoś jest niereformowalny?
Czy mam uważać za normalne hasanie po forum AROS-a zdecydowanych jego przeciwników, którzy jeszcze mają czelność twierdzić, ze mu dobrze życzą? Przeanalizuj proszę ten wątek: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&t=1305#1345 Kto prezentuje fakty a kto nimi manipuluje? Przecież sprostowanie/uzupełnienie mogło brzmieć zupełnie inaczej.
Niech się wypowiedzą inni ale ja uważam, ze kilku użytkowników PPA wprost działa na szkodę portalu i jego społeczności.
Czy np zabranianie przez regulamin forum PPA "naruszania zasad netykiety" jest cenzurą? Czy prezentowane zachowania nie są czymś gorszym od naruszania zasad netykiety?
Zróbmy z tym coś, bo naprawdę szkoda naszych nerwów i wstyd przed światem...

[#5] Re: Regulamin

@pampers, post #3

kiedyś chyba dostałem bana na miesiąc

[#6] Re: Regulamin

@pampers, post #3


A może zaostrzenie kar bo jak widać niektórzy otrzymują śmieszne kary 2-3 dniowe i tak w kółko, nie mają one żadnego wymiaru "pedagogicznego" a co gorsza troll wraca ze zwiększoną siłą.


otóż to

powinno być bardziej rygorystycznie co do tego aspektu...

z całym szacunem FOrest ale cenzury nie chcę...



Ostatnia modyfikacja: 09.08.2010 22:32:00
[#7] Re: Regulamin

@bombermax, post #6

z całym szacunem FOrest ale cenzury nie chcę...


OK. Skoro tak jest odbierana moja propozycja to ją wycofuję. Popieram zatem wnioski przedmówców o zaostrzenie kar za ciągnięcie OT oraz brak kultury na forum.

[#8] Re: Regulamin

@FOrest, post #1

Uwazam, ze wystarczy wprowadzic na forum taka sama mozliowosc jaka jest przy newsach, wylaczylem sobie to i tamto i mam prawie ze swiety spokoj :)
Nie wiem ile i jak czesto sie czego pojawia na temat tego, czym nie jestem zainteresowany, nie kusi mnie rowniez, aby glupkowato kometowac jak to czyni dosc szerokie grono ppa, pod newsami o Amidze i OS4.x. To bylo by chyba najlepsze rozwiazanie, mi ono bardzo by odpowiadalo, tak samo jak nie wchodze na strony o windzie, aby poczytac sobie jakie to nowosci tam sa, tak samo nie widzial bym tutaj zbednych dla mnie informacji :)
OK

[#9] Re: Regulamin

@Hellena, post #8

Ale to nic nie da, bo forum czytają też osoby, które nie mają tu konta. Poza tym jak można normalnie o czymś dyskutować z osobami zainteresowanymi tematem jak wątek zawalają dezinformatorzy robiąc burdel w wątku - mieszają ile się da.

[#10] Re: Regulamin

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Mamy wolność słowa. Jedynym sposobem, aby sobie z takimi osobami radzić to dyskusja. Wcześniej czy później pogubią się w swoim rozumowaniu lub zrobią coś, co będzie sprzeczne z regulaminem.

[#11] Re: Regulamin

@mailman, post #10

W takim razie proszę o odblokowanie moich wątków, bo jeszcze się nie wyczerpały.

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=17568
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=18202

[#12] Re: Regulamin

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Wątki nie zostaną odblokowane, gdyż niektóre osoby się tam zapędziły w swoich komentarzach i uwagach. Jedynym rozwiązaniem było zamknięcie permanentne wątku lub obdarowanie banem połowy w nim komentujących.

[#13] Re: Regulamin

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Buhahaha, one by się nigdy nie wyczerpały :) Linkować mógłbyś do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej ;)

[#14] Re: Regulamin

@parallax, post #13

Dzięki za przepis.

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=17568&startliczba=25

parallax

W odpowiedzi na #25

Świnia z grilla

Składniki:
młode prosie o wadze 10 – 20 kg żywej wagi
gruba sól morska i pieprz holenderska


Sposób przyrządzenia:
Ubitego wcześniej prosiaka dokładnie oczyścić z resztek szczeciny, krwi, pozbawić głowy i kopyt, umyć, osuszyć, naciąć od wewnątrz wzdłuż kręgosłupa, natrzeć solą i pozostawić zawiniętą w folię na 12 godzin w lodówce. Rozpalić grill, najlepiej na drzewie z wierzby. Zapewni ono że pieczone prosie zyska dodatkowy aromat i smak. Do przygotowania tego typu potrawy potrzebny jest grill z pokrywą. Mięso kładziemy na ruszt dopiero wtedy gdy płomienie przestaną być widoczne, a kawałki żarzącego się węgla drzewnego pokryją się siwym nalotem. Pieczenie rozpoczynamy układając tuszkę wnętrzem na dół. Pieczemy mięso przez 15 godzin podsycając palenisko tak aby temperatura pod pokrywą wynosiła około 30 – 40 stopni C. Co jakiś czas dokładamy do paleniska szczapy lub gałązki z drzewa owocowego. Temperaturę taka staramy się utrzymywać przez około ¾ czasu przeznaczonego na pieczenie. Po tym czasie odwracamy tuszkę, a przyrumienione lekko wnętrze smarujemy obficie sosem. Na ostatnie 30 – 40 minut pieczenia temperaturę podnosimy o 20 – 30 stopni C, aby skórka się ładnie przyrumieniła i była chrupka. Tak przygotowane prosie dzielimy na porcję i podajemy z dodatkiem przygotowanego sosu. Inne dodatki pozostawiam Państwa inwencji i gustom.

Sos*

Składniki:
2 litry octu winnego czereśniowego
2 szklanki keczupu pudliszki
6 szklanek cukru z trzciny
3 łyżki czosnku w proszku
5 łyżek ostrej papryki w proszku
1 łyżeczka pieprzu mielonego
szczypta mielonych gożdzików
sól i wegatado smaku

Sposób przyrządzenia:
W odpowiednio dużym rondlu wymieszać wszystkie składniki, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć płomień i powoli gotować przez 12-13 minut mieszając aby sos się nie przypalił. Tak przygotowany sos przelewamy do czystych słoików i zamykamy. Możemy go długo przechowywać w lodówce.

--
Amiga X1000 8,2 GHz, 16 GB RAM, 12 TB HDD


[#15] Re: Regulamin

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Czy to jest odpowiedni wątek? Nie wydaje mi się.

Ostrzeżenie.

Wątek zostaje zamknięty.

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem