Forum » PPA
[#1] Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni
W wątku "Re: Film - The making of Another World" posty od 2 do 4 zamieściłem ja, frywolny marian, a pojawiły się jako twory michalamarka77 i bogozonde.

[#2] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@frywolny_marian, post #1

Opcja przenoszenia postów do działu Rzeźnia źle działa dlatego tak to wygląda.

[#3] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@frywolny_marian, post #1

Podczas przenoszenia kilkunastu postów o komiksach ze Strefy Gier do działu Hyde Park utraciliśmy ich treść. Obawiam się, że niestety nie uda się jej odzyskać :(. Kłopoty o których wspominasz to efekt uboczny błędu, o którym wspomniał grx.

[#4] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@recedent, post #3

Trudno, jeszcze kiedyś zrobimy gdzieś off-topa na temat komiksów ;)

[#5] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@recedent, post #3

A bo było ruszać, zjechaliśmy z tematu na @4-5 (może max 10 :D) postów a potem powróciłem z pytaniem o Another World, który też został usunięty stamtąd a zawarty był w poście, który co prawda także był odpowiedzią na okołokomiksowe tematy, ale przeważał na końcu mocnym akcentem odnośnie AW i kontynuacją rozmowy o nim - zadałem pytanie, a cały post smażyłem w nocy przez dobre 20 minut. Mój czas ;).

Zresztą dlaczego do Rzeźni (grxmrx tak napisał, patrz: post #2) a nie do Hyde Park? Rzeźnia?!?! Z jakiej racji? Bo wygląda na to, że po przeniesieniu do Hyde Park by zadziałało a do Rzeźni - nie. Ale rzeźnia.
buuu!

Ostatnia modyfikacja: 10.04.2011 18:20:42



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2011 18:22:26
[#6] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #5

No dokładnie. To kolejny przejaw zbyt rygorystycznego dbania o "czystość wątkową" i chorobliwe ostatnio wręcz tępienie wszelakich "offtopiców", tak jakby miały one co najmniej wyrządzić portalowi jakąś szkodę.

A tu, paradoksalnie, to właśnie owo dbanie ją wyrządziło.

Recedent, daj czasem na wstrzymanie...



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2011 18:21:33
[#7] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #5

Ech... Twój post miałem zamiar zrekonstruować, wzbogacając o informację gdzie można szukać wątku "komiksowego". Niestety, wyszło jak wyszło i przepraszam za związane z tym zamieszanie. Choć jeszcze istnieje jakaś szansa na odzyskanie zaginionej treści.

Czemu w "Rzeźni"? Wynika to z ograniczeń obecnego mechanizmu forum. Bezpośrednio do innego działu można przenieść tylko cały wątek. Część wątku (jeden post z odpowiedziami) - tylko do Rzeźni, a potem - ewentualnie z Rzeźni (jako cały, nowo stworzony w ten sposób wątek) do innego działu (w tym wypadku - HP). Niestety, ponieważ po drodze do Rzeźni z rzeczonych kilkunastu postów zostały same tytuły, nie dało się już z nimi zrobić nic więcej.

Na osłodę dodam, że w nowym kodzie strony będzie to wyglądało o wiele lepiej.

@tszczurek:

chorobliwe ostatnio wręcz tępienie wszelakich "offtopiców", tak jakby miały one co najmniej wyrządzić portalowi jakąś szkodę.


Postaw się na miejscu kogoś, kto chce wyszukać jakąś interesującą informację na forum. Znajduje wątek, a potem stara się wyłowić interesujące go wypowiedzi wśród morza dygresji na tematy zupełnie z wątkiem nie związane. A potem wkurzasz się jak ktoś po raz dziesięciotysięczny pyta "jak nagrać dyskietkę do Amigi na PC". Nic dziwnego, że mu się nie chce szukać, skoro w wątkach jest bałagan.

A tu, paradoksalnie, to właśnie owo dbanie ją wyrządziło.


Nie dbanie, tylko błąd w kodzie. A żeby "dać mi na wstrzymanie" musisz mnie niestety przekonać. Na przykład przy użyciu argumentów. Śmiało.



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2011 18:32:24
[#8] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #5

Zainteresowanych pozostaje nam jedynie przeprosić za zamieszanie.

[#9] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@recedent, post #7

Generalnie powiem Wam moi Drodzy administratorzy i moderatorzy jedno, osobiście nigdy nie byłem za przenoszeniem wyrwanych z kursu rozmowy postów do jakiegoś innego działu. Niby można śledzić wątek, ale wolałbym aby post, który nie jest w żaden sposób związany z przebiegiem rozmowy był oznaczony jakimś czerwonym komentarzem jako OFFTOPIC i choćby zwinięty (funkcją collapsed) tak, że można dalej czytać rozmowę. Rangę OFFTOPIC oczywiście przydzielałby moderator, ale także rozmówcy mogliby otagować tak dany post w danym wątku. Dzięki temu przebieg miłej rozmowy zachowuje swój klimat w temacie. Czytasz posty, widzisz płaskie toolbary na wysokość np: 12 pikseli, które są offtopowymi postami. Można je przeczytać przez kliknięcie, przez co jQuery załatwia sprawę rozwijając post. A tak to ktoś musi pisać albo przepraszać, że offtopa zasadził. A i tak się zdarza co i ja poczyniłem, że offtopnąłem ale też nawiązałem do tematu a nawet na sygnał nie pamiętam już którego forumowicza, że offtop się ciągnie i czemu moderator śpi - powróciłem do wątku z tematu żeby ciągnąć kurs na Another World.

Wtedy Offtopic nabrałby nowego znaczenia: OFF-TOP. Offtopiki też bywają ciekawe. Dla mnie to rozwiązanie wcale by nie zakłócało przebiegu rozmowy bo dyskusje się rozwijają w różny sposób i często część rozmówców nawiązuje np: do offtopica wspominając coś na ten temat, przytaczając coś etc. Nie wiem dokładnie jakie jest uzasadnienie (ideologia) zachowywania porządku forum w tym przypadku. Bo... Czy jeżeli temat zszedł na manowce - na komiksy w tym wypadku - to dla porządku jest przenoszony do Hyde Park, żeby ktoś mógł kiedyś sobie go tam znaleźć? Jak ktoś czegoś szuka o komiksach (o manowcach) to na odpowiednim forum, a tutaj może się natknąć na to przez szukajkę a rozmowę ja bym zostawił w świętym spokoju, chyba, że jest to już rzeźnicza dyskusja to co innego.

Nie wiem jak inni się zaopatrują na OFF TOP.

P.S. Powiedziało mi się przed chwilą stwierdzenie "mundre" więc nie mogłem się powstrzymać, żeby dopisać Post Scriptum, cytuję siebie sprzed chwili:

"Według mnie mam rację".

Złota myśl!



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2011 18:46:05
[#10] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #9

Bardzo dobry pomysł z tymi zwijanymi postami.

[#11] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #9

dobry pomysł!! ale... offtopy były są i będą i komu to przeszkadza.. przynajmniej przez taki przerywnik post jest ciekawszy

[#12] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #9

@BagoZonde: O to to, good idea, coś jak na wykopie, post z wieloma minusami zostaje "zwinięty".

@recedent: Osobiście jestem przeciwny przenoszeniu postów jeśli już na serio samego syfu nie zawierają pokroju bluzgów. Pozdrawiam w tym miejscu Skorpa z forum TheCompany które mam przyjemność moderować. :D
Nieuniknione przy sporej ilości użytkowników jest to, że, jedenastu napisze "dobre", "popieram" czy "też tak uważam" czy podobnie, trzech doda coś co potwierdza co już wcześniej wszyscy napisali ze swojego punktu widzenia a jeden doda coś wnoszącego do temau. I co wtedy? Posty tych pierwszych idą do rzeźnii? A może także tych drugich? ;)
Nowy użytkownik może szukać danej frazy, jak na forum jak i w przeglądarce, nie widzę problemu. Zawsze mieć lepiej więcej informacji na dany temat.
Gorszym zwyczajem jest mówienie komuś że "było milardy razy na forum - poszukaj" co nie raz było niestety tutaj praktykowane...

[#13] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@Shoonay, post #12

@Shoonay
Nie wiem jak działa to na Wykopie, ale czy byłby sens minusować? Wystarczy określić czy offtop czy nie na zasadzie czarne / białe (jak szare to zawiera coś z tematu więc nie offtopic). I w/g mnie powinien określać to sam rozmówca - bo na przykład chce coś dopowiedzieć, coś przytoczyć, no wierci się, szczypie, łapie za język żeby to napisać więc pisze i spokojnie zaznacza przy buttonie "Wyślij", że to offtopic. Taką funkcję miałby też oczywiście moderator danego działu.

Dzielenie tematu (kierunku rozmowy jak wspomniałem wcześniej) właśnie na jakieś niemalże wyjmowanie słów z ust i wrzucanie ich gdzie indziej - raz: dodaje pracy moderatorom, a dwa: powoduje dezorientację. Kolejność nawet odwrotna :).

[#14] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@Shoonay, post #12

Nowy użytkownik powinien poszukać najpierw poprzez wyszukwarkę w forum, albo w dziale FAQ. Jeśli ze zwykłego lenistwa tego nie robi i na pałę wali temat w stylu "jak podłączyć do Amigi monitor od komputera" to zasługuje na dokładnie to, co otrzymuje - zbashowanie w pierwszej odpowiedzi. Jeśli odpowiadający ma dobry humor może (bo chyba przecież nie musi!) ewentualnie podać link do odpowiedzi znajdującej się od dawna na forum/w FAQ. Zajmuje to minutę.

Co do zaśmiecania wątków - mieliśmy ostatnio dobry przykład w wątku, który założył HOŁDYS. Miał on służyć odnalezieniu innych poszkodowanych, a został pociągnięty nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wyobraź sobie, że zainteresowanych (czyli poszkodowanych) gryzło to niezmiernie i moderacja też z tej okazji oberwała. Taka fucha. Wszystkich nie zadowolisz.

@BagoZonde:

Jeśli jest zrobione dobrze (tzn. masz linka w edytowanym poście, który prowadzi Cię do przeniesionej dyskusji) to nie ma mowy o dezorientacji. A praca moderatora potrzebna jest w jednym i drugim przypadku (w Twoim rozwiązaniu - w postaci oznaczania postów, czy są na temat, czy nie).

[#15] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@recedent, post #14

A praca moderatora potrzebna jest (...) w Twoim rozwiązaniu - w postaci oznaczania postów, czy są na temat, czy nie


Poza wyjątkiem gdy zainteresowany sam zaznaczy, że to OT, taki button zaraz przy "Wyślij" więc nie dałoby się przegapić. Ja wiem, że to jakieś "nowożytne" rozwiązanie, którego nawet nie jestem w stanie poprzeć przykładami działających silników i tym czy się sprawdzają bo takie coś mi się wymyśliło. Ale nawet dla moderatora byłoby mniej roboty - jeżeli musiałby jedynie zoftopikować, że to OT poprzez zaznaczenie postu, którego niezoftopikował autor.

Rozumiem, że to chodzi o takie odcięcie gałęzi, która poszła w bok i jeżeli sobie rośnie to gdzie indziej - jest odcięta od pnia - tematu dyskusji. I to jest jedyne rozwiązanie w sumie i masz rację Recedencie, bo jak zaczyna się rozwlekać wątek i offtop ma 30 postów, to pozostaje tylko odciąć go.

Sam moderuję tutaj jeden dział i co prawda nigdy z przenoszenia do Rzeźni nie byłem zmuszony korzystać, ale nie rozumiem przenoszenia do Rzeźni z odpowiedziami - to działa z automatu a przecież któraś z odpowiedzi może brzmieć tak:

"Dobra dobra, Wy tu sobie oftopujecie a sprawa nierozwiązana, więc wracając do tematu..."

I w tym przypadku ta odpowiedź też zostaje przeniesiona do innego działu z automatu?

Albo przypadek jeszcze gorszy: czy te odcinanie w systemie wraz z odpowiedziami nie może przyczynić się do tego, że ktoś odpowiadając na offtopowy post tak naprawdę pisze na temat? Nie raz się spotkałem z czymś takim, że widać kategorycznie po numerze, że ktoś odpowiada na mój post ale się okazuje, że mój post musiał być pierwszym z brzegu, gdzie dana osoba kliknęła w "Odpowiedz na tę wiadomość", gdyż w żaden sposób nie nawiązuje do mojego postu?

Generalnie dochodzę do wniosku, że może rzeczywiście nic się w tej materii nie da zrobić, ale w/g mnie lekkie offtopic w wątkach dodają charakteru i człowiek się więcej dowiaduje rzeczy spoza tematu :) a jak lubi czytać to tak czy siak znajdzie czas, żeby nawet obszerniaka przeczytać. Po prostu z tymi OT trochę śliska sprawa co jest dopuszczalne a co już się nadaje do odcięcia, wszystko zależy od subiektywnej oceny moderatora.

[#16] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #15

Ja ostatnio tylko offtopy czytam :).

[#17] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@il_capitano, post #16

Ja też lubiem :P jest egzotyka

[#18] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #17

I tak mało prawdopodobne że zostaniemy wysłuchani, więc po co się spinać. ;)
[#19] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #17

Przecież PPA to jeden wielki off-top ;)

[#20] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@frywolny_marian, post #19

Ja wiem, że poruszanie tematu offtopów na PPA dla niektórych jest już niepopularne i przedawnione w pewnym sensie, ale daleko szukać: dobry przykład offtopa, który został wycięty z treści dyskusji:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=23638

Niestety nie wiem z jakiego kontekstu dokładnie został wycięty, niby niczemu to nie przeszkadza, ale jednak wolałbym sobie całą tę dyskusję przeczytać, by stwierdzić jak 1989 zszedł na temat nazwy AmigaOS... No tak, przecież mam wyszukiwarkę, ech... I don't like buuu! ISTNE DEFRAGMENTOWANIE, coś jak w telewizji - ucinanie z kontekstu niemalże i wklejanie na wizję ;).



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2011 13:36:45
[#21] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@BagoZonde, post #20

Tylko że jak zwykle kontekst był bardzo szeroki, jak to w offtopach. Bierze się jedno słowo i rozwija nowy temat
Inna sprawa że recedent wpuszczajac oftop w nowy wątek:
http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?id=8400&poststart=50#86202
(bardzo słusznie zresztą), powinien był na początku tego:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=23638
napisać "ciąg dalszy z..." /bo info "1989 pisze:" jest żadne, dlatego że 1989 jest wszędzie /
[#22] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@adam_mierzwa, post #21

Poprawione, dziękuję za sugestię. Tak czy siak to rozwiązanie tymczasowe. W nowym kodzie będzie wygodniej.

[#23] Re: Dziwne rzeczy mają miejsce w Rzeźni

@recedent, post #22

Okej, o to mi chodziło, super! :). Viva PPA ;P.

P.S. haha, cytuję: "arcyciekawa dyskusja" ;)



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2011 15:52:50
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem