Forum » PPA
[#1] Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS
Ponieważ ostatnia ankieta była dość dawno i o ile pamiętam dotyczyła X1000, to może jest czas na uruchomienie nowej ankiety: jakie rozwiązanie Ciebie interesuje w przyszłości.

Do wyboru z:
Klasyk na dobre i na złe
Natami
FPGA Arcade
MOS
AOS4.X
AROS
UAE pod różnymi postaciami
Linux na Amidze???? (raczej odpada)

Z możliwością wyboru kilku opcji. Bo ktoś może mieć klasyka w z czysto sentymentalnych pobudek i używać czegoś innego na co dzień.
Prawo głosu tylko dla użytkowników zarejestrowanych powiedzmy co najmniej miesiąc żeby uniknąć fanatycznego zakładania lewych kont tylko po to żeby oddać więcej głosów na ukochaną opcję.

Dlaczego akurat taka ankieta?:
Żeby zobaczyć co nas interesuje. Nas w sensie osoby które tutaj zaglądają mniej lub bardziej regularnie. PPA nie jest przecież portalem gdzie dominuje tylko jeden kierunek.

Jeżeli Moderacja widziałaby sens takiej ankiety (ew. w nieco zmienionej formie) to byłbym wdzięczny. Jeżeli nie - wątek można spokojnie zamknąć.



Ostatnia modyfikacja: 19.04.2011 12:49:29
[#2] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #1

Podoba mi się ten pomysł. Pytania do wyboru są rozsądnie ułożone, jestem za.
[#3] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@adam_mierzwa, post #2

Ja również popieram.

[#4] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #1

OK

Pozwoli to nam wszystkim zorientować się kto odwiedza PPA.

Od siebie dodałbym jeszcze rozgraniczenie odpowiedzi w każdej z opcji. Co by nie było tylko czarne albo tylko białe. Dać też możliwość odpowiedzi neutralnej.



Ostatnia modyfikacja: 19.04.2011 14:01:11
[#5] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #1

Propozycje ankiety można nadsyłać na adres redakcji. Robimy to tutaj. Proponuję w przyszłości korzystać z tej funkcji.

System ankiet nie przewiduje funkcji wielu odpowiedzi. Proszę więc o ewentualne zweryfikowanie i przesłanie na adres redakcji ostatecznej wersji.

[#6] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #1

również jestem za. To dobry pomysł!

[#7] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@mailman, post #5

Ok, wysłałem propozycje ankiety.
Dodałem opcję:

"Żadne z powyższych: na PPA zaglądam i będę zaglądał z sentymentu/z nudów"

Co prawda możliwość głosowania tylko na jedną odpowiedź da nieco zafałszowany obraz naszych zainteresowań, ale dobre i to. :)
[#8] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #7

daj mos/klasyk/natami - to moj wybor:)

[#9] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@fazior, post #8


Propozycja ankiety już wysłana. Wiem że z reguły byłyby zaznaczane 2 - 3 odpowiedzi, no ale obecny system głosowań na to nie pozwala...
[#10] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #9

;) ... ale użycie kombinacji kilku opcji na raz - jak to ujął Fazior nie wymaga w cale od systemu zaznaczania kilku odpowiedzi.

[#11] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@ede, post #10

To prawda, ale zwiększa liczbę możliwych kombinacji odpowiedzi do kilkudziesięciu. To zupełnie zagmatwałoby obraz sytuacji.
[#12] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #11

Też prawda, chociaż samą statystykę możnaby zrobić już w tej uproszczonej wersji.

[#13] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@ede, post #12

Myślę, że:
1) moderacja nie zgodziłaby się na ankietę z 50 (nie liczyłem dokładnie) możliwościami wyboru
2) konieczność szukania swojej kombinacji spośród takiej liczby odstraszyłaby wiele osób od oddania głosu
3) część głosów zostałaby oddana przez pomyłkę "bo nie zauważyłem że jest inna/lepsza opcja która mi pasuje"
4) im prościej tym lepiej
[#14] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #13

A nie lepiej ograniczyć ankiete do istniejących na rynku rozwiązań? Taką natami pewnie wiele osób będzie chciało kupić, ale jak przyjdzie co do czego to faktycznymi posiadaczami stanie się już niewielka część tej grupy. Jeśli oczywiście sprzęt będzie kiedyś do kupienia..

Co do samej ankiety to świetny pomysł.

[#15] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #13

Tych opcji nie ma znowu tak dużo, chyba nie byłoby takich problemów. Można zrobić tak, że będzie można zaznaczyć maksymalnie 3 opcje (technicznie będzie niemożliwe zaznaczyć więcej). To zmniejszy liczbę kombinacji. Info o tym oczywiście w nagłówku ankiety więc...
[#16] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@adam_mierzwa, post #15

...że będzie można zaznaczyć maksymalnie 3 opcje...

Przeczytaj post #5.

[#17] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@luk, post #14

Chodzi bardziej o przyszłość: co nas interesuje za ok. 2-5 lat.
I w tej chwili to tylko Natami nie jest dostępne. Zgadzam się również że deklarować można wszystko, a jak przyjdzie do wydania ok. 1kEUR na Natami lub ok. 400EUR za FPGA Arcade z prockiem 060 to część osób zrezygnuje. Ale znakomita większość z nas to ludzie w wieku +20lat i stać nas na odkładanie po kilkaset złotych miesięcznie na zakup. A dla większości osób tutaj nawet wydatek 1kEUR to nic szczególnego; szczególnie że jest to jednorazowy wydatek na ok. 10lat.
[#18] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@APC74, post #16

Ja cię rozumiem, i post 5 też. Tylko że to oznacza, że ankieta da fałszywe wyniki. Np. 1 i 2 opcja to jest ta sama grupa ludzi.
Nie będę wcinał się stachowi przez formularz, poczekam po prostu na ankietę jakakolwiek będzie.
[#19] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@adam_mierzwa, post #18

Ankieta już pół dnia się świeci na głównej, ludzie głosują :)

[#20] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@G. Kraszewski, post #3

Także jestem za tym pomysłem. Mam klasyczne dwie A1200, w tym jedną w wieży i będę je miał. Lecz jestem ciekaw projektu Natami i śledzę uważnie postępy prac

[#21] Re: Ankieta klasyk/Natami/FPGA Arcade/MOS/AOS4.X/AROS

@stachu100, post #17

dokładnie... chodzi o to dlaczego GŁÓWNIE zaglądamy...

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem