Forum » PPA
[#1] Wersja beta nowej odsłony portalu
Z przyczyn ode mnie niezależnych, a o których tutaj pisał nie będę nie udało się wdrożyć nowej wersji strony w lipcu (miesiąc jeszcze się nie skończył, ale na zorganizowanie przełączenia na nową wersje i testy nie ma już czasu) pozostaje mi odłożyć termin na kolejny miesiąc lub na nieokreśloną przyszłość. Serwis w wersji beta (z testowymi danymi) leży pod adresem http://beta.ppa.pl/
Zapraszam do obejrzenia, testów funkcjonalności i stanowiące sensowną treść odpowiedzi w temacie. Uwag odnośnie wyglądu proszę nie wpisywać.
Błędy i propozycje najwygodniej wpisywać do bugtrackera, ale jeśli ktoś woli tutaj lub na mejla to też może to zrobić.

Na wszystkie wiadomości (o ile się pojawią) odpowiem za tydzień.

[#2] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #1

Chyba na temat. Bardzo dobrze rozwiązana sprawa z działem programowanie. OK Łatwiej będzie znaleźć to co się chce.
[#3] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #1

"Graffiti" juz nie bedzie? To gdzie ja bede wklejal swoje wypociny?

[#4] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Koyot1222, post #3

No przecież jest, i to nowe, lepsiejsze i bardziej funkcjonalne.

[#5] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@recedent, post #4

Uuuu, powialo swierzoscia :)

[#6] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #1

Świetna ta nowa strona! Osobiście bardzo dziękuję za wprowadzenie postulowanych preferencji użytkownika - działa super, już sprawdzałem.

Błędy, które zauważyłem:
- Avatary w krótkich wypowiedziach "wyłażą" poza treść wypowiedzi.
- Atrybut "code" powoduje wyświetlenie obszaru z tekstem, ale nie ma w nim treści.

[#7] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Minniat, post #6

A może by tak dodać obsługę znacznika ?

Do niebieskiego niezbyt pasuje ten czerwony cafe

[#8] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Minniat, post #6

Dziękuję za zgłoszenie, faktycznie do poprawienia jest jeszcze są jeszcze te elementy w CSS, poprawię je dzisiaj we wszystkich dostępnych skórkach.

[#9] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@parallax, post #7

Co do czerwonego to racja, wygląda słabo na niektórych skórkach, jest to do poprawienia.

Odnośnie tagu do obrazków - zastanawiałem się nad ponownym włączeniem, ale musiałyby być pewne ograniczenia zastosowane, na przykład na poziomie domen/serwisów (flick, fotosik i tym podobne), dla których działałby taki tag. Na pewno nie jest dobrym pomysłem żeby wracał ten tag do stopki, jeśli już to tylko do treści.

[#10] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #9

Jeszcze jest jeden szczegół, dla mnie istotny, ukrywanie postów użytkowników.
Funkcja której chciało wielu, a nie działa do końca tak fajnie.
Obecnie po dodaniu do listy ignorowanych posty są ukrywane, owszem, ale
chciałbym je móc rozwinąć/zwinąć kliknięciem.
Niestety konieczne jest wejście w profil danego użytkownika, wyłączenie ukrywania postów, przeczytanie i ewentualnie powtórne zablokowanie użytkownika.
Oczywiście można zadać pytanie "to w końcu chcesz czytać jego posty czy nie?"
Ale jeśli dałoby się tak zrobić - bardzo bym prosił.
[#11] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@adam_mierzwa, post #10

Ale wy macie jazdy z tym ukrywaniem postów :) Nie lepiej nie czytać? :) Rozumiem, że ciekawość wygrywa ;)

[#12] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@adam_mierzwa, post #10

To w końcu chcesz czytać jego posty czy nie?
Jesteś ciekawy i nie wiesz co zablokowany napisał i nie wiesz dlaczego ktoś odpowiada na jego post? To dobrze Ci tak. :P
[#13] Re: Wersja beta nowej odsîony portalu

@grxmrx, post #1

Mam nadzieje ze stara wersja nadal bedzie dostepna? Nowa na np. AWeb nie wyswietla sie poprawnie.

[#14] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@pekdar, post #13

Nie będzie wersji dla AWeba czy IBrowse. Nikt nie zrobi oddzielnej wersji wszystkich szablonów, tego jest za dużo i trudno byłoby rozwijać taki twór.
Nie będzie również wsparcia dla kodowania znaków w AmigaPL.

[#15] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #14

Ale czy muszą to być wszystkie szablony? Może wystarczy jeden z którego korzystaliby użytkownicy AWeba/IBrowse. Miłośników Classica jest na PPA naprawę sporo.

Jeżeli chodzi o przygotowanie/dostosowanie takiego szablonu to postarałbym się pomóc.

[#16] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Elder_ppa, post #15

Ale czy muszą to być wszystkie szablony? Może wystarczy jeden z którego korzystaliby użytkownicy AWeba/IBrowse


Jeden, ale który? Strona główna, forum, giełda czy inny dział? Strona główna to co najmniej kilka szablonów. Napisz do mnie mejla to prześle Ci pliki (szablony).

[#17] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #16

"Jeden, ale który? Strona główna, forum, giełda czy inny dział?"

Nie, spoko. Nie zrozumiałem na początku o jakie "szablony" chodzi ;) Wysłałem mojego maila na priva - jeśli będę w stanie to postaram się przerobić te szablony.

[#18] Graffiti (Re: Wersja beta nowej odsłony portalu)

@grxmrx, post #1

Co prawda wprowadzanie nowych funkcjonalności jest wstrzymane do czasu wdrożenia nowej wersji strony, teraz jest czas tylko na poprawki, ale w ramach poprawek przyjrzałem się jeszcze raz przepisanemu działowi Graffiti i zmieniłem tam widok obrazka bo wydawał mi się bardzo nieczytelny.
W stosunku do aktualnie używanej wersji strony opis obrazka/zdjęcia przeniosłem na prawą stronę, a pod spodem są wyświetlane miniaturki z podpisami wszystkich obrazków z danej podkategorii (do poprawienia jest jeszcze wygląd, by tytuł był zawsze widoczny itd.)
Na przykład:
http://beta.ppa.pl/graffiti/obrazek/1834/amigaone-x1000

Strzałeczki po bokach obrazka działają w obrębie całego działu. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić tak żeby nawigacja była ograniczona tylko dla danej podkategorii. Co o tym myślicie? Proszę o konkretne sugestie co do nawigacji bo nie robię tego dla siebie tylko dla Was

[#19] Re: Graffiti (Re: Wersja beta nowej odsłony portalu)

@grxmrx, post #18

Można dać większe strzałki ;) I dorobić drugie, jeszcze większe do podkategorii ;) np. w dolej części grafiki ;) Ewentualnie rozwijana lista kategorii i podkategorii z lewa ;)



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 13:52:08



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 13:52:59
[#20] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #1

Spoko, na netsurfie wczytuje się szybciej.
Tylko nie można się zalogować, nie pojawia się okienko.
[#21] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #1

A czy jest możliwe dodanie informacji w stylu jak to jest np. z nowa wiadomością/komentarzem, że pojawiło się coś nowego w graffiti, rodzynkach, itd?

[#22] Re: Wersja beta nowej odsîony portalu

@grxmrx, post #14

Aha... czyli za jakis czas pewnie klasykowcy wydziela sie z PPA i zorganizuja wlasny portal. Bo skoro nie beda mogili przegladac strony na klasyku... to nie bedzie innego wyjscia.

[#23] Re: Wersja beta nowej odsîony portalu

@pekdar, post #22

Nie rozumiem - czy taki na przykład Atari online chodzi bez problemu na atarowych przeglądarkach? Poza tym - przecież nowe PPA bez większych problemów odpalisz pod NetSurfem.

[#24] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Tomski, post #21

Nowości w Rodzynkach są przekazywane za pośrednictwem panelu z wiadomościami. Co do graffiti - do rozważenia, choć warto się zastanowić czy jest sens prezentacji takich informacji na głównej stronie. Można spowodować dziwną sytuację, że na połowie ekranu będą wiadomości, a na drugiej połowie powiadomienia o nowych komentarzach w każdym dziale portalu...

[#25] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@pekdar, post #22

Zgłosił się chętny do przygotowania szablonów dla IBrowse/AWeba. Część szablonów wysłałem mejlem do wglądu. Nagłówek i stopkę przygotowałem sam: http://beta.ppa.pl/?html3=1 - pozostaje reszta. Ja sam nie mogę wszystkiego zrobić bo nigdy nie będzie nowej wersji i ciągle będziemy używać starej. Dla mnie najlepiej by było gdyby nie trzeba było takiej wersji przygotowywać, czas nie jest z gumy a jednak chciałbym żeby strona się rozwijała a nie była ciągle w latach 90-tych XX wieku pod względem wykonania i użytych technologii.

[#26] Re: Wersja beta nowej odsîony portalu

@recedent, post #23

Na Netsurfie jest jeszcze problem z logowaniem, który niebawem rozwiąże.

[#27] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@mailman, post #24

Mnie nie chodzi o prezentowanie tych nowości a jedynie o pokazanie np. w formacie "zapalonej diody na zielona" obok napisu Graffiti, czy też Rodzynki itd. Chodziło by tylko o zasygnalizowanie, że coś jest nowego a nie koniecznie co to jest. Ot takie zwrócenie uwagi. Było by to najbardziej użyteczne dla kogoś kto za często nie wpada na portal.

[#28] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@jarrro, post #20

Sprawdź teraz. Okienko co prawda dalej się nie pojawia, ale logowanie linkuje do podstrony z formularzem logowania. Pozostaje mi dodać jeszcze opcje wylogowania w profilu.

[#29] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@Tomski, post #27

Będzie powiadomienie o nowościach w Graffiti i innych działach, w jednym i tym samym boksie po prawej (widoczny tylko wtedy gdy jest coś nowego). Działów nie ma bardzo dużo więc wszystko powinno się zmieścić.

[#30] Re: Wersja beta nowej odsłony portalu

@grxmrx, post #28

Potwierdzam, teraz działa.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem