Forum » PPA
[#1] PPA#7 - czekamy na artykuły
Nie minął jeszcze miesiąc od wydania nowego numeru, niektórzy z Was mogą go nawet jeszcze nie mieć u siebie, lecz trzeba już powoli myśleć o kolejnym wydaniu. Jak zwykle więc pojawia się prośba o artykuły. Na chwilę obecną są dwa, którymi numeru zapełnić się nie da. Kilka osób deklarowało już tematy, które są w stanie przygotować, więc na pewno coś się wkrótce zacznie pojawiać. Niemniej jednak apel nadal jest zasadny. Do wypełnienia jest 28 stron, co z punktu widzenia magazynu wydaje się niewiele, ale gdy trzeba je wypełnić okazuje się bardzo dużo...
[#2] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Przypominam, że jeżeli chcemy, aby siódmy numer magazynu pojawił się planowo, czyli w grudniu, muszą do 30 listopada wpłynąć teksty, które mają się w nim pojawić. Obecnie są cztery, które pokrywają ledwie 15% numeru...
[#3] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #2

Masz maila .
[#4] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #2

Odświeżam temat, gdyż nadal nie ma wystarczającej ilości tekstów.
[#5] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Jestem w trakcie redagowania dosyć obszernego artka o CD32. Wydaje mi się ze w przyszłym tygodniu skończę i dam do oceny chłopakom z którymi go pisałem :)

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2011 09:55:44 przez Koyot1222
[#6] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Koyot1222, post #5

Czekam z niecierpliwością , a jeśli coś jeszcze potrzebujesz to pisz na meila:)
[#7] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #4

50% numeru jest zapełnione i skończyły się teksty.
[#8] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #7

Mam tekst w trakcie pisania, w najbliższych dniach(tm) coś podeślę...
[#9] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #7

Witam,

W poniedziałek wieczorem, najpóźniej we wtorek wyślę drugą cześć kursu o programowaniu gry w zgodzie z OS. Pozostało dodać jedną funkcję w kodzie i przetestować czy działa i opisać ewentualnie rozszerzyć parę rzeczy.

Dodane: Z tego kursu może wyjść niezły tasiemiec ;)

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 22:33:30 przez asman

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 22:34:41 przez asman
[#10] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #7

Do soboty zrobię korekty, potrzebuje wsparcia autora pakietu. :)
[#11] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@asman, post #9

Witam,

Wysłałem drugą, część.

Pozdrawiam
[#12] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Poslalem nasz artek o cd32. Dajcie znac czy sie nadaje :)
[#13] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Koyot1222, post #12

Nadaje się, choć straszna kobyła (to dobrze, bo jak pisać, to pisać wyczerpująco) ;) Może na dwie części będzie podzielony? Zobaczymy. Czekam na artykuł Sanda, który mi pozwoli zorientować się jak to obłoży numer i ewentualnie czy będę artykuł dzielił.
[#14] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #13

Staralismy sie i tak poobcinac go mocno, ostatecznie tez doszlismy do wniosku ze raczej jak bedzie drukowany "w okrojonej formie" to i tak w czesciach ;) Ogolnie ja sie bardzo ciesze sie sie zalapal, chlopaki pewnie tez :D To bardzo fajna nagroda, zwlaszcza ze troche sie nad tym napocilismy.

Vegeta pytal sie czy nie zaprojektwac jakiejs grafiki z Cd32 bo artek kobyla jest jak by nie mowic, mi w 12 timesa zajmuje min 10 stron scisnietego tekstu. A czy bedzie to ciekawe to czytelnicy zadecyduja.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 10:53:17 przez Koyot1222
[#15] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Koyot1222, post #14

Jeżeli macie jakieś ciekawe zdjęcia lub obrazki, które mogłyby tekst ozdobić, to poproszę. Przypominam jednak o wysokiej jakości zdjęć a obrazki w formatach bezstratnych.
[#16] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #15

Może mi się uda coś wyskrobać. Spróbuję do niedzieli napisać recenzję mojej karty ACA 1230/56 Mhz.
Pytanko, w czym to pisać ? Mogę tekst napisać w Open Office ? A fotki jpg. i ktoś to poskleja do składu ?
[#17] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Wojox, post #16

Bez urazy, ale po to jest FAQ, aby je czytać... To pytanie już było kilka razy.

Format może być dowolny byle odczytywalny i edytowalny (czyli odpada PDF). Zdjęcia muszą być wysokiej jakości, obrazki w formatach bezstratnych.

Recenzja ACA bardzo się przyda.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#7 - czekamy na artykuły
[#19] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #15

Myślałem bardziej o okładce z cd32 w roli głównej ?
Osoba która projektuje okładki do pisma czy nie mogłaby ująć konsolki na pierwszym planie?
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#7 - czekamy na artykuły
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#7 - czekamy na artykuły
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#7 - czekamy na artykuły
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#7 - czekamy na artykuły
[#24] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #13

Doczekamy się PPA#7 na Gwiazdkę ?
[#25] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Dopuser, post #24

Na pewno nie. Brak artykułów, chyba, że chcecie, aby jeden artykuł zapchał w numerze osiem stron. Wówczas jest szansa, że pojawiłby się zaraz po Nowym Roku.
[#26] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #25

OK, udało mi się wszystko co miałem jakoś rozmieścić i jestem w trakcie zamykania numeru. Każdy kolejny artykuł trafia do ósemki. Przed świętami na pewno jednak się nie pojawi. Raczej po Nowym Roku.
[#27] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@mailman, post #26

Czy jest zainteresowanie artykułem dla początkujących użytkowników Workbencha 3.1-3.5? Ja zgodziłbym się napisać taki artykuł! :) Opisałbym w nim absolutne początki z Workbenchem, czyli obsługa okienek, guzików, menu, opis zawartości dyskietek z Workbenchem itp.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 11:47:20 przez Hextreme
[#28] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Hextreme, post #27

Bierz się za robotę, na pewno się przyda. Mamy w swoich szeregach dużo młodzików, także artek przyda się na pewno.
[#29] Re: PPA#7 - czekamy na artykuły

@Hextreme, post #27

Z całą pewnością są tacy, którzy zainteresują się takim artykułem.
[#30] Re: PPA#8 - czekamy na artykuły

@mailman, post #29

Przypominam, że od prawie tygodnia dostępny jest już numer siódmy, na który można składać zamówienia.

Obecnie czekamy na artykuły do numeru ósmego. Zachęcamy do nadsyłania materiałów.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem