Forum » PPA
[#1] Likwidacja OT
Wiem, że jest opcja zaznaczania postów jako OT, ale to tylko częściowo załatwia sprawę, dlatego mam radykalny pomysł. Proponuje utworzenie działu (jeżeli to możliwe itd.) śmietnik i wrzucanie jak leci wszystkich postów oznaczonych jako OT. Przeniesiony post po rozwinięciu może być przeczytany jeżeli ktoś chce i niech sobie szuka właściwego wątku. Może to skutecznie zniechęci ludzi do pisania bzdur.
[#2] Re: Likwidacja OT

@Ender, post #1

Szczerze? Po co? Znowu ktoś się napracuje tylko po to, aby banda kilku spamerów miała radochę, a reszta problem. Nie wymyśli się złotego środka, nie ma idealnego rozwiązania. Poprzednio za OT były bany - krzyczano, że to złe podejście. Obecnie mamy funkcję zaznaczania OT, aby niezainteresowani nie czytali tego. Poniekąd może niektórym służyć, aby nie było bałaganu, ale z drugiej strony na to patrząc widać jak wiele nie w temacie wielu ma do powiedzenia. Jest to przykre, bo zamiast te wynaturzenia zamienić na coś konstruktywnego, wolą popychać pierdoły, których nikt poza kilkoma osobami nie czyta. Przykre to i żałosne zarazem, ale jak widać tak niektórzy wolą spędzać czas.

Moja rada - ignorować. Jeżeli spamer siejący OT nie ma posłuchu, OT sam wygasa. Jeżeli znajdują się dyskutanci OT żyje.
[#3] Re: Likwidacja OT

@Ender, post #1

Mam lepsze rozwiązanie: nie czytaj postów oznaczonych jako OT, domyślnie są przecież ukrywane - nie będziesz mógł narzekać na ich treść, a jeśli ktoś pisze bzdury to włącz na niego ignorowanie. Zaoszczędzony zostanie tym samym mój czas, który będę mógł wykorzystać np. na integrację PAU Base czy inne ciekawe inicjatywy/pomysły związane z portalem, które przynoszą rozwój, a nie ukrywanie na kolejne kilka sposobów co kto wypisuje tylko dlatego żeby kilka innych osób czuło się z tym lepiej (a patrząc na to jaki procent korzysta z opcji ignorowania i tym podobnych udogodnień nie widzę sensu w dalszych wymyślnych opcjach filtrowania).
[#4] Re: Likwidacja OT

@Ender, post #1

Takie pomysły powstają chyba z braku tematów i zwyczajnej nudy
Najlepiej wszystko ocenzurować, opisać jakimś punktem regulaminu, wytyczyć ramy itd. (...)
[#5] Re: Likwidacja OT

@grxmrx, post #3

Ok zrozumiałem. Muszę niestety zacząć używać ignorowania, myślałem, że się obejdzie.
[#6] Re: Likwidacja OT

@grxmrx, post #3

A ja chciałem jeszcze zapytać, ale z czystej ciekawości, bo się nie orientuję od strony technicznej zbytnio: czy funkcja filtrowania odpowiedzi na posty osób ignorowanych lub na wątki zaznaczone jako OT to jest coś skomplikowanego z punktu widzenia implementacji?
[#7] Re: Likwidacja OT

@grg, post #6

Dobre pytanie :) Na tę chwilę wydaje mi się, że tak.
[#8] Re: Likwidacja OT

@grxmrx, post #7

Ok :)
[#9] Re: Likwidacja OT

@Ender, post #5

Czemu niestety? Po ta opcja została wprowadzona i po to się grx napracował aby tej opcji używać.


Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Likwidacja OT

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Napisanie OT może zdarzyć się każdemu i wtedy (usunięcie OT z wątku) nie "kasuje pisarza OT" tylko jeden komentarz (ewentualnie wiele). Zdarza się, że ten"pisarz OT" może napisać kiedyś coś mądrego, a ja tego nie zobaczę, bo go "skasowałem", dlatego do tej pory nikogo nie ignorowałem. Wiem, że nie ma idealnego wyjścia, dlatego zaproponowałem automatyczne wywalanie OT z wątków i umieszczanie w śmietniku.

PS. Doceniam ogrom pracy przy stworzeniu opcji ignorowania i muszę zastanowić się jak ją mądrze zacząć używać.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 13:41:22 przez Ender
[#11] Re: Likwidacja OT

@Ender, post #10

Ja jestem zdania,ze OT sa w 99% ciekawsze niz temat w ktorym wystepuja typu"ziomek zrobil port jakiegos smiecia na os4". Gdyby nie ot i ciekawe dyskusje jakie sie z tym czesto wiaza PPA byl by martwy jak exec.To jest sila tego portalu,ze sa tu ludzie ktorzy chca cos powiedziec,a nie same dretwe newsy i podpisy pod nimi "i to jest dobra wiadomosc". Jednym slowem ,bez ot w kazdym temacie ,nie warto bylo by tu zagladac.OK
[#12] Re: Likwidacja OT

@grxmrx, post #3

Powinna też być opcja, by każdy mógł swojego posta oznaczyć jako OT, byłoby trochę mniej roboty było dla was ;)
[#13] Re: Likwidacja OT

@parallax, post #12

Bardzo dobry pomysl!!!pomysł
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem