Forum » PPA
[#1] Odezwa do narodu....towarzysze
Towarzysze amigowcy natchnięty offtopem mccnexa postanowiłem zalożyć ów wątek.

Wracając do apelu jaki poruszyłeś to myślę iż należałoby założyc osobną sekcję do tego na forum i podjąć głosowanie na podstawie wyników i wsparcie finansowe. Np Interfejs 4xIDE by Tomski. Projekt zakłada stworzenie 20 sztuk tego typu urządzenia dla 20 użytkowników portalu PPA.pl którzy zadeklarowali chęć zakupu urządzenia. Koszt 40 PLN + wysyłka. Osoby które zadeklarowały chęć zakupu proszę o podanie danych do wysyłki na maila w odpowiedzi podam dane konta na które należy pieniądze wpłacać. Szacowany czas wykonania projektu 2 tygodnie.

Drugi przykład

Uzytkownik Gucio

Projekt: turbo 020/14 dla A600 made by garaz zaklada stworzenie 5 sztuk tego urządzenia Jestem biednym studentem nie jestem w stanie wyłożyc 1200 PLN na zakup elementów potrzebnych dla projektu na sumę składa się robocizna i czas jaki muszę poświęcić na stworzenie karty. Osoby zainteresowane proszę o wiadomość na maila podam nr. konta na które wpłacać pieniądze. Projekt ruszy w momencie kiedy zbiorę całą kwotę.

Oczywiście możnaby dla tego działu przeznaczyć koordynatora być może nawet koordynator musiałby mieć osobne konto. Z którego po zatwierdzeniu przez niego projektu przelewanoby pieniążki ze zrzuty na konto twórcy zwycięzkiego projektu o ile twórca potrzebowałby wsparcia finansowego.Osoba pełniąca tę funkcję musiałaby weryfikować dane projekty. Znaczy się osoby które dany projekt mają stworzyć. Weryfikacja byłaby pod kątem wiedzy aby uniknąć oszustów którzy pod płaszczykiem tworzenia projektu zgarnialiby kasę ze zrzuty nie robiąc nic.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 09:11:59 przez miro_78
[#2] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@miro_78, post #1

Jestem za i z chęcią się dołożę. BTW: są też odpowiednie (polskie) serwisy, które można by podpiąć pod stronę-opis danego przedsięwzięcia, tak by użytkownicy jednym kliknięciem mogli przelać nawet i kilka groszy na konkretny projekt, prawda grxmrx? ;)

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 11:28:58 przez _arti
[#3] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@_arti, post #2

Wiem, wszystko fajnie, ten jak i inne pomysły odpowiednio pokierowane mogłyby mieć szansę (choć były też takie projekty, przy których m.in. ja się narobiłem a nic z tego nie wyszło pomimo tego, że wielu chciało bo pomysł się podobał). Nie wiadomo tylko ile z tego wolnego czasu jaki mam dam radę wykorzystać na pisanie kodu, bo ktoś musi to oprogramować. Jeśli są chętni do oprogramowania takich czy innych działów to proszę się do mnie zgłosić, sam nie dam rady wszystkich projektów pociągnąć w takim zakresie czasu w tygodni jaki mam do dyspozycji. Sam mam tysiące pomysłów, z których większość nie zrealizuję zbyt szybko (ostatnie większe zmiany były możliwe dzięki temu, że dużą część urlopu poświęciłem rozwój portalu).
[#4] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@grxmrx, post #3

Fajnie by było stworzyć platformę do takich projektów. Ja zabieram sie właśnie za unowocześnioną wersję akceleratora PAK68/3 o której gdzieś pisałem i poszukuję ludzi do współpracy.
[#5] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@grxmrx, post #3

Wiem, że masz tysiące pomysłów i skończoną liczbę roboczogodzin minus chęć do pracy, ale ten, który ja zaproponowałem przynosi zysk, więc może podbić mu priorytet na +127?
[#6] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@nikodem, post #4

Jeśli chodzi o platformę, to już są takie - np. Kickstarter ale fajnie by było stworzyć coś wokół PPA i jego użytkowników.
[#7] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@_arti, post #5

W ten weekend właśnie tym się zajmuje i przepisywaniem PAU Base.
[#8] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@grxmrx, post #3

Dlatego jest kilka rozwiązań:
1. Twórca projektu zakłada wątek w którym byłaby ankieta z dwiema odpowiedziami przykładowo:
- tak jestem zainteresowany projektem i chętnie go wesprę finansowo.
- jestem zainteresowany wsparcie projektu i kupnem urządzenia ......
- nie jestem zainteresowany.

Głosowanie - nie mamy gwarancji że wszystkie osoby głosujące faktycznie byłby później zainteresowane zakupem lub wspierałyby projekt finansowo w razie takiej konieczności.

2. Koordynator - fatygowanie dodatkowej osoby do ogarnięcie tego prac nad projektem i możliwe opóźnienia wynikające z komunikacji koordynator - twórca projektu.

3. Twórca projektu - On ogarniałby wszystkie aspekty związane z jego projektem. Co bez wątpienia powodowaloby spore obciążenie bo nie tylko musiałby poświęcać czas projektowi ale również ogarnać sprawy logistyczne (przelewy, wysyłki). Wątek związany z projektem byłby coś na wzór grupy zakupowej HxC Floppy Emulator albo projektu 4xIDE który swego czasu robił Tomski

Trudno jednoznacznie wskazać który pomysł lepszy bo o tym możemy się przekonać "w praniu" osobiście najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się opcja 3.
[#9] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@miro_78, post #8

Zbyt skomplikowane. Wystarczy strona projektu i guzik "Dołóż się do niego". Wpisujesz "2PLN" i leci na konto użytkownika. Chcesz, możesz zrobić to raz, albo co tydzień albo co miesiąc. Tyle.
[#10] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@miro_78, post #8

Aktualnie istnieje podział forum na foldery, jest folder z głównymi działami oraz projekty amigowe. W tym drugim można by było dla każdego ze zgłoszonych projektów stworzyć dział projektu. To na pewno można wykonać bez wysiłku nawet już teraz - kwestia dodania działu to chwila.
[#11] Re: Odezwa do narodu....towarzysze

@grxmrx, post #10

Zbyt skomplikowane. Wystarczy strona projektu i guzik "Dołóż się do niego". Wpisujesz "2PLN" i leci na konto użytkownika. Chcesz, możesz zrobić to raz, albo co tydzień albo co miesiąc. Tyle.
Świetny pomysł Arti.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem