Forum » PPA
[#1] Problem z logowaniem PPA
Do administratorów.
Od kilku dni mam problem z "sesją". Wygasa co kilka/kilkanaście minut i muszę znowu się logować.
Coś się zmieniło? Ja w swojej przeglądarce niczego nie zmieniałem (FireFox 3.x portable- tak wiem, że stare :) )
[#2] Re: Problem z logowaniem PPA

@BULI, post #1

Nic się nie zmieniło. Spróbuj wyczyścić cookies w przeglądarce.
[#3] Re: Problem z logowaniem PPA

@grxmrx, post #2

Sprawdzę- dzięki
[#4] Re: Problem z logowaniem PPA

@grxmrx, post #2

To i ja sie podepne z moim problemem. Tak od 2 tygodni za kazdym wejsciem na PPA musze sie od nowa logowac. Dawniej mnie pamietalo. Przegladarka MUI-OWB dla AOS 4.
[#5] Re: Problem z logowaniem PPA

@TomK, post #4

Nie wiem dlaczego macie problem. Ja najczęściej wchodzę przez Google chrome pod Windowsa i nie mam z tym problemu.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 06:26:12 przez gilban
[#6] Re: Problem z logowaniem PPA

@TomK, post #4

Spróbuj skasować (lub zmienić nazwę) pliku config/CookiesCollection.db (jeśli dobrze pamiętam nazwę). Należy również pamiętać by przy logowaniu zaznaczać opcję "nie wylogowuj mnie".
[#7] Re: Problem z logowaniem PPA

@TomK, post #4

Usunąłem w ciasteczkach wszystkie wpisy dla ppa.pl i jak na razie jest OK
[#8] Re: Problem z logowaniem PPA

@grxmrx, post #6

No i nic. Chociaz narazie skasowalem wszytkie ciasteczka dla PPA w managerze ciasteczek a nie ruszalem pliku CookiesCollection jak napisales. Oczywiscie ze opcje zaznaczylem i to nie raz :D Acha w OWB mam zaznaczona obsluge eksperymentalna ciasteczek wiem ze musze ja miec bo bodajze moj bank inaczej nie chcial dzialac. Pewnie bede sie musial przyzwyczaic do ciaglego logowania na PPA:( Chociaz moze to i lepiej bo przynajmniej nie bedzie mi sie chcialo odpoisywac na rozne bzdury np gx-a o komunie
Zastanawiam sie jeszcze co sie zmienilo ze nie dziala? Tak sie zastanawiam czy to sie nie stalo jak zalogowalem sie z NetSerfa? Na nim jest nadal ok. Ale w takim razie to sie musialo namieszac u 'Was" na serwerze?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 08:18:34 przez TomK
[#9] Re: Problem z logowaniem PPA

@TomK, post #8

Jedyna zmiana to ustawienie ciasteczka autoryzacji na tryb "secure", żeby było dostępne tylko z poziomu serwera, a nie z przeglądarki (przez javascript). Inaczej mówiąc - zabezpieczenie. Nie pamiętam już na czym polega opcja eksperymentalnych cookies (w jakiejś starej wersji OWB chyba była taka opcja), ale skoro są eksperymentalne to nie jest to coś pewnego. Sprawdź proszę jak bez pliku CookiesCollection.db zachowa się przeglądarka.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem